Autor Wątek: Uncharted 2: Among Thieves  (Przeczytany 325795 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

oleka20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2009
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1960 dnia: Października 22, 2009, 11:53:56 am »
Po grzyba wrzucać fotki zawierające spoilery, wzbraniające osobom nie zapoznanym z grą oglądanie ich ? Prościej - po co wrzucać zdjęcia tylko dla osób, które grę zaliczyły ? Wszechświat jest skomplikowanym tworem :shock:

nie wszyscy maja ps3, nie wszyscy beda miec, nie wszyscy beda grac w u 2, a po ich zlukaniu moze beda...

gra na 8+ to malo? za co?  za to ze te fajne akcje to same skrypty+ przeplatane rendery, ktore nie robia na mnie wrazenia..mogliby sie bardzej postarac dajac jakas tam fizyke w stawkach liczonych(zeby nie byly zawsze takie same) gra cierpi na zanik fizyki jedynie butle z gazem i ciala jej podelgaja.. nawet jak rzucamy butla z gazem i jak poleci za murek to o dziwo pociski ja tez trafiaja.. jeden z wielu bugow:-D

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1961 dnia: Października 22, 2009, 12:41:30 pm »
Jakie rendery przepraszam bardzo?

elfor

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 19-11-2007
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 4
  • Wór 1000 Team
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1962 dnia: Października 22, 2009, 12:56:08 pm »
A ja zapomniałem napisać o...MEGA bugu w multi w co-op. Grałem z Elforem przedostatni co-op (ten w wiosce), dochodzimy już prawie do końca i tam w pewnym momencie wyskakuje z heli 2 typków z gattlingami. No to strzelamy do nich itp, aż do momentu jak ja zginąłem (znaczy L4 musiał podejść i mnie "ożywić"). Po tym jak Elfor mnie uratował...kolesie zniknęli! Obrywam z jednej strony, odwracam się...nikogo nie ma. Patrzę że Elfor strzela, patrzę w co...w powietrze. Już przez głowię mi przechodziła myśl że może chłopak ma za dużo amunicji, ale kiedy się spytałem w co strzela ten mi mówi że w tych typków. Po restarcie wszystko było ok.
Powinni to naprawić.

heheh w pewnym momencie to ja juz nie moglem ze smiechu, jak slyszalem twoje "ale ku*wa tu nikogo nie ma" , "do kogo ty strzelasz?" :smile: Multi w U2 szybko mnie meczy, chyba za duzo gralem w bete, zreszta tylko 7 map to troche malo :/ nie dosc ze sa dosyc male to jeszcze tak dlugo sie wczytuja (mniej wiecej jak mapy w k2).

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1963 dnia: Października 22, 2009, 16:09:26 pm »
Po początkowym lekkim zawodzie pod względem graficznym, gra mnie zmasakrowała. Starczyło tylko dojść do chaptera który był pokazywany na tegorocznym E3. Do tej pory szukam szczęki na ziemi...

oleka20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2009
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1964 dnia: Października 22, 2009, 16:17:47 pm »
Jakie rendery przepraszam bardzo?

pewnie te ktorych nie zauwazasz...myslisz ze nd dokonali cudu i konsola w mig laduje nowe texstury np 1 etap podczas  retrospeckji bohatera.... :-D wieskszosc przerywnikow to rendery(te ze zblizeniami na twarze wszystkie)... liczone sa tylko te ktore podczas  pauzy rozmywaja ekran (brak ostrosci)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1965 dnia: Października 22, 2009, 16:25:01 pm »
Jakie rendery przepraszam bardzo?

pewnie te ktorych nie zauwazasz...myslisz ze nd dokonali cudu i konsola w mig laduje nowe texstury np 1 etap podczas  retrospeckji bohatera.... :-D wieskszosc przerywnikow to rendery(te ze zblizeniami na twarze wszystkie)... liczone sa tylko te ktore podczas  pauzy rozmywaja ekran (brak ostrosci)
Ale skoro te rendery wyglądaja jak real-time to nie rozumiem o co chodzi.

oleka20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2009
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1966 dnia: Października 22, 2009, 16:29:53 pm »
o nic nie chodzi pytales jakie......podobny trick zapodal juz pan kojima nie powiem w jakiej grze... :lol:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1967 dnia: Października 22, 2009, 18:31:03 pm »
Oleka, a jak wytłumaczysz fakt, że w MGS4 snake podczas przerywników ma taki sam kamuflaż, jaki ustawisz sobie podczas gry?
Jak wytłumaczysz fakt, że scenki przerywnikowe w jednej chwili chodzą w mniejszej ilości klatek, a w drugiej w większej?

Bo jak dla mnie, to to wskazuje na fakt, że te scenki są renderowane na żywo.

Nie wiem, może się mylę, ale jeżeli tak jest, to proszę o wyjaśnienie ^^

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1968 dnia: Października 22, 2009, 18:45:32 pm »
Bo jak dla mnie, to to wskazuje na fakt, że te scenki są renderowane na żywo.

Ale nie wszystkie muszą być.
Nie wiem, jak to wygląda w U2 czy MGS4, ale przypuszczam, że mało osób zdaje sobie sprawę, że np. w takim Mass Effect jest kilka cut-scenek prerenderowanych (są na silniku gry, ale nie są w czasie rzeczywistym), a tam przecież również masz Sheparda, któremu możesz nadać dowolną płeć oraz twarz i dać mu dowolny kombinezon.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2009, 18:50:40 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1969 dnia: Października 22, 2009, 18:48:33 pm »
dokładnie, tez ze snejnkiem czy szepardem na ekranie są w czasie rzeczywistym, inne już niekoniecznie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1970 dnia: Października 22, 2009, 18:48:37 pm »
Bo jak dla mnie, to to wskazuje na fakt, że te scenki są renderowane na żywo.

Ale nie wszystkie muszą być.
Nie wiem, jak to wygląda w U2 czy MGS4, ale przypuszczam, że mało osób zdaje sobie sprawę, że np. w takim Mass Effect jest sporo cut-scenek prerenderowanych (są na silniku gry, ale nie są w czasie rzeczywistym), a tam przecież również masz Sheparda, któremu możesz nadać dowolną płeć oraz twarz i dać mu dowolny kombinezon.
Tylko w takim mgs4 mozesz w trakcie trwania cutscenki zmieniac camo.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1971 dnia: Października 22, 2009, 18:51:36 pm »
Dla mnie to cała gra (U2) wygląda jak renderowana  8) sram na to czy filmówki to render czy nie jeżeli całość trzyma aż tak cholernie wysoki poziom!

jaca71

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-11-2008
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 2
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1972 dnia: Października 22, 2009, 18:53:21 pm »
i ruszac delikatnie kamera,ciekawe rendery:)

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1973 dnia: Października 22, 2009, 18:54:10 pm »
Nie widzę sensu, który miałby się kryć za tym, aby robić prerenderowaną scenę o jakości grafiki podczas gry. Czy nie właśnie po to zaczęto robić scenki na silniku gry, bo rzekomo oszczędza to pracy i miejsca na dysku?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1974 dnia: Października 22, 2009, 18:56:55 pm »
szukałem w necie czy już była gdzieś o tym dyskusja (odnośnie mgs znalazłem, o me nie) i wychodzi na to, że są wątpliwości tylko do dwóch scen. także nawet jeżeli, to i tak chu.j

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1975 dnia: Października 22, 2009, 19:03:37 pm »
Czy nie właśnie po to zaczęto robić scenki na silniku gry, bo rzekomo oszczędza to pracy i miejsca na dysku?

Miejsca na Blu-ray akurat nie brakuje ;D.
Ale tak na serio, nie chodzi tu o CGI, ale raczej o coś w stylu: robisz cut-scenkę na silniku gry, ale ponieważ konsola może mieć problemy z bezproblemowym odtworzeniem tej sceny w czasie rzeczywistym (np. za dużo się dzieje na ekranie, są jakieś wymagające efekty), to nagrywa się tą cut-scenkę w HD i puszcza w czasie gry jako filmik.
Nie wiem, czy grałeś może w Batmana, ale tam całe intro, pomimo, iż korzysta z modeli i tekstur z gry, nie jest w czasie rzeczywistym lecz jest to filmik.

Jak pisałem, nie mam pojęcia czy faktycznie to występuje w U2 czy MGS4, ale tak naprawdę jest to nieistotne. Obie gry i tak wyglądają świetnie a sam fakt, że niektórzy nie mogą poznać, czy coś jest w czasie rzeczywistym czy nie również świadczy o jakości ;P.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2009, 19:05:22 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1976 dnia: Października 22, 2009, 19:04:11 pm »
Nie no ja tam jestem niemalże pewny, że cutscenki w U2 są prerednerowane a nie real time. Inna sprawa kogo to obchodzi, skoro gra tak czy siak wygląda identycznie do nich? o__O Niektórzy szukają dziury w całym, U2 masakruje graficznie, i nikt temu chyba nie będzie zaprzeczał :P :P Dla tych co na siłę szukają czegoś by się przyczepić mam słowa Sully'ego z Uncharted 1 "It's like trying to find a bride in brothel" ... :lol:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1977 dnia: Października 22, 2009, 19:21:50 pm »
Czesc scen, ktore mozna skipnac [czyli wszystkie cut-scenki, ktore mozna obejrzec w menu] sa pre-renderowane z wykorzystaniem assetsow gry z podkreconym lekko AA i oswietleniem. Modele sa takie same jak w grze [co moge zreszta udowodnic, ale Tobie oleka nie bede, bo nadal nie przeprosiles za glupoty jakie o GT 5:P wypisywales ...], ewentualnie shadery skory sie zmieniaja na lepsze w cut-scenkach - tyle!
Cut-scenki sa prerenderowane z trzech powodow:
- by mozna bylo je szybciej ladowac z menu w celu ponownego obejrzenia
- by ukryc loading podczas wlaczania chaptera z menu [tylko wtedy, poniewaz podczas normalnej gry kolejny lvl wczytuje sie podczas rozgrywki przed sama cut-scenka, dzieki czemu mozna ja skip'nac bez zadnych konsekwencji ogladanie loading screena]
- podbicia AA i oswietlenia

Mantis

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-06-2006
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 3
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1978 dnia: Października 22, 2009, 19:29:27 pm »
W mgs4 są dosłownie tylko dwie scenki gdzie nie można przybliżyć kamery i nic z nią nie da się robić. A biorąc pod uwagę ile w mgs4 jest cutscenek, to i tak wynik to rewelacyjny;) Inna sprawa, że te renderowane wyglądają identycznie jak reszta.

A co do Uncharted 2. Gry jeszcze nie mam i szybko sobie nie kupię, bo dopiero co zaopatrzyłem się w nowy tv full hd i jestem kompletnie spłukany. Więc mam w sumie kilka pytań. Głównie, w sumie tylko dotyczących grafiki. Oglądając na swoim TV killzone 2 w akcji, nie umiem wyjść spod wrażenia jaka tam jest grafa, a teraz na forach i w magazynach/serwisach każdy pisze, że Uncharted 2 miecie absolutnie wszystko. A po filmikach HD które oglądałem jest to dla mnie poziom taki jak Killzone 2. Więc skoro tak Uncharted 2 jest mega piękny to podajcie jakieś konkretne argumenty. Nie tylko, że tekstury są piękne(to wiem, bo mam Uncharted1). Fotki mile widziane, te z poprzednich stron wszystkie widziałem i robią wrażenie, ale chcę jeszcze;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1979 dnia: Października 22, 2009, 20:03:36 pm »
Woda! to jest argument za, no i animacja postaci, w K2 też jest zajebista...ale tu masz ją cały czas bo to TPP :) Fizyka ciał i elementów które ją mają. No i gameplayowo bardziej mi się podoba od po kolejnych FPSach, dalej humor, no i...grafa imo lepsza od K2. w Ruchu daję słowo to wygląda jeszcze lepiej. 

PolskiBigos

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-10-2009
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1980 dnia: Października 22, 2009, 20:33:02 pm »
Po grzyba wrzucać fotki zawierające spoilery, wzbraniające osobom nie zapoznanym z grą oglądanie ich ? Prościej - po co wrzucać zdjęcia tylko dla osób, które grę zaliczyły ? Wszechświat jest skomplikowanym tworem :shock:

nie wszyscy maja ps3, nie wszyscy beda miec, nie wszyscy beda grac w u 2, a po ich zlukaniu moze beda...

gra na 8+ to malo? za co?  za to ze te fajne akcje to same skrypty+ przeplatane rendery, ktore nie robia na mnie wrazenia..mogliby sie bardzej postarac dajac jakas tam fizyke w stawkach liczonych(zeby nie byly zawsze takie same) gra cierpi na zanik fizyki jedynie butle z gazem i ciala jej podelgaja.. nawet jak rzucamy butla z gazem i jak poleci za murek to o dziwo pociski ja tez trafiaja.. jeden z wielu bugow:-D


Ciekawe jak oceniasz Halo 3 albo Gears of War 2 lub jedynkę. Jeżeli kierować się takimi zarzutami jakie stawiasz Uncharted 2 to według Ciebie, wyżej wymienione gry zasługują co najwyżej na ocenę 6/10.

oleka20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2009
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1981 dnia: Października 22, 2009, 20:48:33 pm »
pomyliles tematy chlopie troche...
btw mialem na mysli mgs 2 i chyba tez 3 bo ost w takiego gralem w 4 gralem 15 minut i narazie stoje.... ale glowe dam uciac sobie ze wiecej niz 2 scenki sa tam renderem...fakt czy mozna je puscic czy nie na biezaco mnie zupelnie nie interesuje mowie tylko jak zrobili programisci...2 fakt ze postaciom w u2 daleko do tych z renderkow a przeciez nd sie szczycili ze sa te same :-D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1982 dnia: Października 22, 2009, 21:09:44 pm »
Cytuj
2 fakt ze postaciom w u2 daleko do tych z renderkow a przeciez nd sie szczycili ze sa te same
Bo sa! Jesus juz sie osmieszyles 2 razy [GT 5:P i teraz MGS 4], chcesz trzeci? Zobacz sobie jak wyglada chloe, elena i drake po cut-scence w ktorej wybucha granat w 25 chapterze, modele sa identyczne jak w cut-scence.

Tidus

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-11-2007
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1983 dnia: Października 22, 2009, 21:29:09 pm »
Right, postacie są dokładnie takie same na wszelkich filmikach i w trakcie gameplayu. Wystarczy przybliżyć kamerę na twarz Nate'a podczas rozgrywki, żeby zobaczyć jak szczegółowo jest wykonany - masakra!

Mrocz

  • Gość
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1984 dnia: Października 22, 2009, 21:49:25 pm »
Cytuj
2 fakt ze postaciom w u2 daleko do tych z renderkow a przeciez nd sie szczycili ze sa te same
Bo sa! Jesus juz sie osmieszyles 2 razy [GT 5:P i teraz MGS 4], chcesz trzeci? Zobacz sobie jak wyglada chloe, elena i drake po cut-scence w ktorej wybucha granat w 25 chapterze, modele sa identyczne jak w cut-scence.

Dżizas, darujcie sobie gadki z nim... :P Widać że to jakiś dzieciak co próbuje zwrócić na siebie uwagę... Obojętnie jak mocny dowód mu zapodasz, on dalej będzie pierniczył swoje... Tak więc polecam zakończyć z biedakiem dyskusje bo niedługo nie będzie miał gdzie się tutaj pojawić...

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1985 dnia: Października 22, 2009, 23:00:20 pm »
Weekly Analysis - Uncharted sells 830,000 as Wii tops DS

Czy to dobrze, czy to źle... zobaczy się jak sobie poradzi w następnym tygodniu :P.

A te powyższe dyskusje proponuję ukrócić, bo powoli schodzicie na osobiste podjazdy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1986 dnia: Października 23, 2009, 01:32:15 am »
Dzisiaj za jednym podejściem w ok 3 godz. doszedłem na Hard do 13 Chaptera. Gdybym nie zaczął grać w multi to pewnie teraz już bym skończył single...
Właśnie jak grałem w 6 Chapter to przypomniała mi się jedna ciekawa rzecz.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

oleka20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2009
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1987 dnia: Października 23, 2009, 10:41:25 am »
Cytuj
2 fakt ze postaciom w u2 daleko do tych z renderkow a przeciez nd sie szczycili ze sa te same
Bo sa! Jesus juz sie osmieszyles 2 razy [GT 5:P i teraz MGS 4], chcesz trzeci? Zobacz sobie jak wyglada chloe, elena i drake po cut-scence w ktorej wybucha granat w 25 chapterze, modele sa identyczne jak w cut-scence.

nie sa te same daleko im bardzo nd nawet probowali sie zcwanic i gdy podczas gry kamera sie przybliza postac nagle znika z widoku sa ze 3 momenty w ktorych jest wystarczajaco blisko by ukazac roznice pozniej wrzuce fotki i zamilkniecie fanboje raz na zawsze... :-D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1988 dnia: Października 23, 2009, 11:40:19 am »
nie sa te same daleko im bardzo nd nawet probowali sie zcwanic i gdy podczas gry kamera sie przybliza postac nagle znika z widoku sa ze 3 momenty w ktorych jest wystarczajaco blisko by ukazac roznice pozniej wrzuce fotki i zamilkniecie fanboje raz na zawsze... :-D
Fanbojem to jestes Ty, to raz. Po drugie jak juz mowilem 2 razy  sie osmieszyles, to teraz osmieszysz sie po raz trzeci [i pewnie znow znikniesz z forum na 2-3 tygodnie].
Fotki:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1989 dnia: Października 23, 2009, 12:35:37 pm »
Nathan Drake voice actor wants Uncharted 3
http://www.chooseadifficulty.com/2009/10/nathan-drake-voice-actor-wants-uncharted-3/

Cytuj
Just released via Playstation Networks bi-weekly broadcast, Pulse,  Uncharted Voice actor Nolan North gifted the host with these words:

    We came back with an attitude, like we gotta make this better. So many sequels to movies fail. This can?t fail, because we desperately want to do a third one.

Look as if Naughty Dog and voice actors put in their all to make certain Uncharted 2: Among Thieves was a success, and clearly their hard work has paid off. So there you have it directly from the mouth of Nolan North, Uncharted 3 is something that Naughty Dog is keen on producing as long as demand for the iconic characters and blockbuster story remain. Quote starts at 1:23.

oleka20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2009
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1990 dnia: Października 23, 2009, 13:44:08 pm »
nie sa te same daleko im bardzo nd nawet probowali sie zcwanic i gdy podczas gry kamera sie przybliza postac nagle znika z widoku sa ze 3 momenty w ktorych jest wystarczajaco blisko by ukazac roznice pozniej wrzuce fotki i zamilkniecie fanboje raz na zawsze... :-D
Fanbojem to jestes Ty, to raz. Po drugie jak juz mowilem 2 razy  sie osmieszyles, to teraz osmieszysz sie po raz trzeci [i pewnie znow znikniesz z forum na 2-3 tygodnie].

chlopie spojrz na wlosy! z gameplay ma moze 4-5 ruchomych kepek a na rendzerze 25 po I po II jakies 3 x mniej poly....
fotki po 18 umieszcze zebys odszczekal swoje klamstwa.....

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1991 dnia: Października 23, 2009, 14:24:29 pm »
nd nawet probowali sie zcwanic i gdy podczas gry kamera sie przybliza postac nagle znika z widoku

Tego typu "zcwanianie się" występowało w grach 3D już w czasach PSX (przynajmniej pamiętam, że TR4 to miał - podczas oglądania otoczenia Lara stawała się przezroczysta) a służy temu, by po prostu postać nie przysłaniała otoczenia, na które prawdopodobnie patrzy gracz.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1992 dnia: Października 23, 2009, 15:47:43 pm »
W mgs4 są dosłownie tylko dwie scenki gdzie nie można przybliżyć kamery i nic z nią nie da się robić. A biorąc pod uwagę ile w mgs4 jest cutscenek, to i tak wynik to rewelacyjny;) Inna sprawa, że te renderowane wyglądają identycznie jak reszta.

A co do Uncharted 2. Gry jeszcze nie mam i szybko sobie nie kupię, bo dopiero co zaopatrzyłem się w nowy tv full hd i jestem kompletnie spłukany. Więc mam w sumie kilka pytań. Głównie, w sumie tylko dotyczących grafiki. Oglądając na swoim TV killzone 2 w akcji, nie umiem wyjść spod wrażenia jaka tam jest grafa, a teraz na forach i w magazynach/serwisach każdy pisze, że Uncharted 2 miecie absolutnie wszystko. A po filmikach HD które oglądałem jest to dla mnie poziom taki jak Killzone 2. Więc skoro tak Uncharted 2 jest mega piękny to podajcie jakieś konkretne argumenty. Nie tylko, że tekstury są piękne(to wiem, bo mam Uncharted1). Fotki mile widziane, te z poprzednich stron wszystkie widziałem i robią wrażenie, ale chcę jeszcze;)
Przy drugim kolejnym jej zaliczaniu mogę pobawić się w ReD'a i przedstawić jak tak bardzo chcesz kilka(naście) fotek. Te faktycznie robią wrażenie, ale zachwycony będziesz dopiero gdy już kupisz grę i będziesz się nią delektował. Będę jednakowoż pamiętał by co nieco przesłać. Co do oprawy? Tak, zdecydowanie wraz z Kz2, U2 jest najpiękniejszą grą na obecną generację konsol.

Mantis

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-06-2006
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 3
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1993 dnia: Października 23, 2009, 16:52:59 pm »
W mgs4 są dosłownie tylko dwie scenki gdzie nie można przybliżyć kamery i nic z nią nie da się robić. A biorąc pod uwagę ile w mgs4 jest cutscenek, to i tak wynik to rewelacyjny;) Inna sprawa, że te renderowane wyglądają identycznie jak reszta.

A co do Uncharted 2. Gry jeszcze nie mam i szybko sobie nie kupię, bo dopiero co zaopatrzyłem się w nowy tv full hd i jestem kompletnie spłukany. Więc mam w sumie kilka pytań. Głównie, w sumie tylko dotyczących grafiki. Oglądając na swoim TV killzone 2 w akcji, nie umiem wyjść spod wrażenia jaka tam jest grafa, a teraz na forach i w magazynach/serwisach każdy pisze, że Uncharted 2 miecie absolutnie wszystko. A po filmikach HD które oglądałem jest to dla mnie poziom taki jak Killzone 2. Więc skoro tak Uncharted 2 jest mega piękny to podajcie jakieś konkretne argumenty. Nie tylko, że tekstury są piękne(to wiem, bo mam Uncharted1). Fotki mile widziane, te z poprzednich stron wszystkie widziałem i robią wrażenie, ale chcę jeszcze;)
Przy drugim kolejnym jej zaliczaniu mogę pobawić się w ReD'a i przedstawić jak tak bardzo chcesz kilka(naście) fotek. Te faktycznie robią wrażenie, ale zachwycony będziesz dopiero gdy już kupisz grę i będziesz się nią delektował. Będę jednakowoż pamiętał by co nieco przesłać. Co do oprawy? Tak, zdecydowanie wraz z Kz2, U2 jest najpiękniejszą grą na obecną generację konsol.

To ja czekam na fotki. Huh chciałbym już sam grę przejść, bardzo bym chciał, ale student dzienny zawsze jest biedny heh:(

Spidey^

  • Gość
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1994 dnia: Października 23, 2009, 17:18:14 pm »
Weekly Analysis - Uncharted sells 830,000 as Wii tops DS

Czy to dobrze, czy to źle... zobaczy się jak sobie poradzi w następnym tygodniu :P.

Powiem że jest nieźle ale nie rewelacyjnie. Według VG Chartz na świecie jest grubo ponad 25 milionów właścicieli PS3 i tak się zastanawiam jak można nie kupić Uncharted 2 będąc posiadaczem tej konsoli :?: :-?

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1995 dnia: Października 23, 2009, 17:58:50 pm »
Odpowiedź jest bardzo prosta:
a) nie wszyscy lubią takie gry
b) nie wszyscy mają na to pieniądze

Ja osobiście nie posiadam U2 gdyż nie posiadam odpowiednich funduszy. Pomimo faktu iż gra bardzo mi się podoba nie kupię jej wcześniej niż po NGS2 i T6.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1996 dnia: Października 23, 2009, 18:54:08 pm »
Sylvan jak będziesz trzaskał foty to takie bez spoilerów jeśli można prosić  :smile: Ja czekam cierpliwie do świąt jeszcze 1,5 miesiąca.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1997 dnia: Października 23, 2009, 19:10:05 pm »
Dobrze. Raczej będzie chodziło o ukazanie niesamowitego kunsztu w oprawie, a nie, kto, co, z kim, i dlaczego. Choć jedna z pierwszych cut scenek, aż prosi się o zdjęcie .


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1998 dnia: Października 23, 2009, 20:04:49 pm »
Naughty Dog: "Certainly, there will be another Uncharted"
http://www.ps3center.net//news/3942/naughty-dog-certainly-there-will-be-another-uncharted/

Cytuj
In a recent interview, Naughty Dog's Evan Wells has confirmed that there will be another Uncharted.

When asked when we'll be seeing Uncharted 3, Wells replied jokingly:

"We've been so busy on Uncharted 2 that we've done a very poor job of planning for the future right now. Certainly, there will be another Uncharted. We have lots of ideas of new adventures for Drake."

Good news for Uncharted fans, we'll be seeing another iteration of the fantastic Uncharted franchise in the future, and possibly bad news for Jak & Daxter fans.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Uncharted 2: Among Thieves
« Odpowiedź #1999 dnia: Października 23, 2009, 20:07:28 pm »
Cytuj
2 fakt ze postaciom w u2 daleko do tych z renderkow a przeciez nd sie szczycili ze sa te same
Bo sa! Jesus juz sie osmieszyles 2 razy [GT 5:P i teraz MGS 4], chcesz trzeci? Zobacz sobie jak wyglada chloe, elena i drake po cut-scence w ktorej wybucha granat w 25 chapterze, modele sa identyczne jak w cut-scence.
ja tam nie widziałem uncharted2 ale znając fantazje sonybojów mam wątpliwości czy uncharted rzeczywiście tak dobrze wygląda... tak samo kiedyś było z motrorstormem (sonyboje wrzeszczeli że wygląda jak render :lol:) albo ratchetem(tutaj sobie uroili ze wygląda jak filmy pixara :lol:)
 Dostajecie obaj z Marinsem. Następnym razem rozmawiajcie na temat.