Autor Wątek: Batman: Arkham Asylum  (Przeczytany 46238 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #240 dnia: Września 10, 2009, 13:11:20 pm »
Batman: Arkham Asylum DLC Hitting all Platforms
http://defaultprime.com/2009/09/09/batman-arkham-asylum-dlc-hitting-all-platforms/

Cytuj
t looks like Batman: Arkham Asylum is getting some free DLC, and we don?t know much more other than that it will be hitting all of the consoles that the game is on simultaneously. So no more petitions and whining from either sides here.

Where do we get all of this almost ridiculous information from? Well, the multi-platform release confirmation was in the official Arkham Asylum message board, then an Eidos Rep and Mod posted: ?I?m happy to inform you, it will arrive at the same time.? Nothing more than that, but we?re assuming that ?free? applies to all consoles here so be happy gamers, be happy.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #241 dnia: Września 10, 2009, 17:34:04 pm »
http://www.latimes.com/business/la-fi-ct-warner10-2009sep10,0,1779787.story

Cytuj
Warner has had a mixed history with the DC properties it has adapted for other media.

Its biggest success, 2008's "The Dark Knight," generated more than $1 billion in worldwide ticket sales and was a top DVD seller. The CW Network's "Smallville," based on the early life of Superman, is entering its ninth season. "Batman: Arkham Asylum," a recent video game co-published by Warner Bros. Interactive, has sold nearly 2 million units in less than a month, a major hit.

2 mln sztuk w niecały miesiąc to naprawdę świetny wynik.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Matt

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #242 dnia: Września 13, 2009, 22:00:49 pm »
Dwa razy skończyłem Batmana i teraz na dobre wziąłem się za szukanie sekretów. Czy któryś z forumowych wymiataczy może mi zdradzić, czy jest szansa na zdobycie tej fajnej pancernej zbroi również do trybu Story? I w ogóle jakaś lista fajnych "znajdek" by się przydała, bo z tego co narazie widzę, Batman średnio wynagradza czas włożony w jego rozwalanie.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #243 dnia: Września 15, 2009, 19:38:55 pm »
UWAGA DLA RESZTY: MOŻLIWE SPOILERY

Strój masz dostępny do Challenge maps co pewnie już wiesz. Do story na 99% nie, gdyż zbroja ta była dostępna w pre-orderze w jednym z angielskich sklepów.
Znajdki znaczy zagadki Nigmy ? Dzisiaj akurat wszystkie rozpykałem. Powiem ci że warto bo co mniej więcej 20% wpada achiev a tobie jak widze pewnie pucharki i na końcu jest mała... upss :P Poza tym baaardzo warto znaleźc wszystkie taśmy bo wywiady są świetne. No i zeskanować ducha Arkhama: mroczna opowieść z zaskakującą końcówką gdzie można pomyśleć "like the world`s greatest detective". Mi się udało rozgryźć zapytanie ; )

Matt

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #244 dnia: Września 15, 2009, 21:17:26 pm »
Story rozbite, Arkham Story zeskanowane w 100%, taśmy przesłuchane, szczęki porozwalane a i Riddler nie jest już groźny :) - w dalszym jednak ciągu jedyną wizualną nagrodą za zabawę z Batmanem jest ta zajebista zbroja, którą świecę wyłącznie w challenge i nigdzie indziej. W ciągu najbliższych dwóch - trzech dni postaram się jeszcze wyssać 100% z challenge'y - może chociaż strój w innym kolorze wpadnie :) A co do tych angielskich sklepów. Zajrzałem do Gamestation i GAME.co.uk - nie mieli niczego wyjątkowego. Mojego Batmana przyniosłem z HMV - dostałem chociaż duży plakat Jokera w gratisie. Szkoda, że dostęp do "kablowego" internetu mam raz na rok polarny, bo bym z chęcią kartę uaktualnił :) Czy ktoś zrobił już platynę w batmanie?! :D
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 21:21:03 pm wysłana przez Matt »

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #245 dnia: Września 15, 2009, 22:17:33 pm »
Ja zrobiłem platynke, i poza dodatkowym strojem w chellenge mode nic się nie dostaje. Niestety.  :?

A sama gra jest świetna. Kapitalny klimat, świetny Joker, zagadki także wypadły bardzo ciekawie. Ogólnie gra to dość duże zaskoczenie - nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobra. A jedyny dosyć większy minus, to mało boss'ów, i gra mogłaby być dłuższa.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 22:20:38 pm wysłana przez Agst07 »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #246 dnia: Września 16, 2009, 12:36:20 pm »
Ja, jako " zdrowa trofeowa  dziwka" (bo nie kupuję crapów co by nabić calaka) zapytam--te trofea z 40 hitowym combo i wszystkimi ciosami batmana to trudne były?

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #247 dnia: Września 16, 2009, 17:11:17 pm »
40 hit i wszystkie ciosy są proste jak się już nauczysz walczyć. Ogólnie, to najtrudniejsze w tej grze są combat chellenge.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #248 dnia: Września 16, 2009, 18:10:12 pm »
FAIL ! Przesrane są Invisible Predatory ! Zwłaszcza ostatnie :/
40 hitowe combo bez upgradu z "combo 2x" jest trudne. Sam tak gram, jeszcze nie upgradowałem tego ani zbroi ani razu. Jak se utrudniać to porządnie :P

Matt te dodatki były dostępne w pre-orderach nie wiem jak jest teraz. Ja mam Limitowaną edycję z robson.pl

Fanom Batmana polecam ściągnąc komiks "Road to Arkham" co jest prequelem do opowieści. Krótka opowieść acz treściwa.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2009, 18:12:55 pm wysłana przez szmajdzik »

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #249 dnia: Września 17, 2009, 15:49:19 pm »
FAIL ! Przesrane są Invisible Predatory ! Zwłaszcza ostatnie :/.
Co tam jest niby takiego trudnego? wykonujesz, to co trzeba załatwiasz resztę przeciwników i po grze.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #250 dnia: Września 17, 2009, 15:54:24 pm »
FAIL ! Przesrane są Invisible Predatory ! Zwłaszcza ostatnie :/.
Co tam jest niby takiego trudnego? wykonujesz, to co trzeba załatwiasz resztę przeciwników i po grze.
Ale jak chcesz to zrobić w 30 sekund, żeby być pierwszy w rankingu to robi się z lekka trudnawo :x

Matt

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #251 dnia: Września 20, 2009, 23:58:44 pm »
Sprzedałem już Batmana - bawiłem się nim dobre 2 tygodnie i nagle potwornie mnie znudził. Nie trafiłem pucharka za rozwalenie dopasionego henchmana bez użycia batarangu, nie dostałem pucharka za "wszystkie ciosy w jednym combo" (toż to kpina jakaś) i totalnie odpuściłem sobie wykręcanie większych wyników, niż 20,000 w challenge'ach. Zabawa z grą była okej, ale tak jak już ćwierkałem, za mało tu bonusów. Przeszedłem raz na Normal i raz na Hard - żadnych bonusowych ubrań, broni, postaci - totalny brak motywacji, aby przejść to jeszcze raz. Teraz jeżdżę sobie nowym need-for-speedem, który de facto bardzo brzydko mnie rozczarował.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #252 dnia: Września 21, 2009, 14:34:44 pm »
Się gra dla przyjemności i porównania wyników na leaderboardach hehe  :lol: :P Poza tym warto czekać na kolejne DLC. Insane Night Pack jest świetny. Taka horda jak w Gearsach tlyko że we FreeFlow. A invisible predator ciężki, ale również bardzo dobrze wykonany.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #253 dnia: Września 26, 2009, 16:05:05 pm »
Od czasów NG2 bossowie nie podobali mi się aż tak bardzo, jak w nowym nietoperzu.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #254 dnia: Października 01, 2009, 02:10:29 am »
Od czasów NG2 bossowie nie podobali mi się aż tak bardzo, jak w nowym nietoperzu.
o jakich bossach mowisz? Przeciez tam chyba tylko jeden 'normalny' boss jest, reszta polega na walce ze zwyklymi zbirami ;)

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #255 dnia: Stycznia 01, 2010, 23:15:12 pm »
W grze podobno są do zdobycia trzy pucharki, które jeśli się ominie to nie ma już możliwości ich zdobycia (Trzeba grać od nowa). Wie ktoś o jakie dokładnie osiągnięcia chodzi? Jestem aktualnie w Caves, a nie chcę skuli takiej pierdołki grać od początku.

Jak już te pytanko padło wcześniej to sorka.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #256 dnia: Stycznia 01, 2010, 23:22:21 pm »
w sumie to chyba tylko
Cytuj
Party Pooper - KO all the henchmen celebrating your arrival at the party
ale to jest dosłownie pod sam koniec gry
resztę to da się w challenge'ach ale może być trudniej (np 40 hit combo).

Mrocz

  • Gość
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #257 dnia: Stycznia 01, 2010, 23:26:49 pm »
w sumie to chyba tylko
Cytuj
Party Pooper - KO all the henchmen celebrating your arrival at the party
ale to jest dosłownie pod sam koniec gry
resztę to da się w challenge'ach ale może być trudniej (np 40 hit combo).

To Trophy mnie wkurzyło... Bo się wkręciłem klimatem, i przeszedłem koło nich, uważając czy nie rzucą się na mnie... Jak pozbyłem się Jokera i przejrzałem sobie Trofea to trochę mnie to wkurzyło -__-'

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #258 dnia: Stycznia 01, 2010, 23:41:25 pm »
Na pewnej stronce przeczytałem, że niby są trzy takie pucharki do możliwe do ominięcia, ale nie mam całkowitego wglądu w tekst, z powodu niepełnej aktywacji konta.
Cytuj
Musisz uważać na 3 achievementy, które można pominąć.
Pierwszy: Leave No Man Behind (to zdobyłem)
Drugi: Party Pooper (dzięki za info)
Trzeci: ?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #259 dnia: Stycznia 02, 2010, 00:06:58 am »
40 zdobyłem lutując po Manhunt'cckich mordach liczną grupę w wąskim korytarzu.  :grin: Chłopaki tak grzecznie stali i się prosili o przedstawienie moim pięściom.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #260 dnia: Stycznia 02, 2010, 00:13:30 am »
40 zdobyłem lutując po Manhunt'cckich mordach liczną grupę w wąskim korytarzu.  :grin: Chłopaki tak grzecznie stali i się prosili o przedstawienie moim pięściom.
no to tam jest właśnie party pooper

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #261 dnia: Stycznia 02, 2010, 02:36:23 am »
Nie ma trzeciego, są tylko dwa, sprawdzałem.Jeden masz, a Party Pooper to ten drugi i jest na samym końcu gry do zrobienia.Czyli jak już wiesz co możesz ominąć i na co masz uważać, skoncentruj się na zagadkach i wszystkich znajdkach :)

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 02, 2010, 03:48:02 am[/time]
W ogóle to skoro temat został odświeżony to pozwole sobie zapytać czy zrobił ktoś wszystkie challenge? Przecież te Extreme to masakra jest :mad:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 03:08:14 am wysłana przez Wooyek »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #262 dnia: Stycznia 02, 2010, 14:01:46 pm »
Cytuj
W ogóle to skoro temat został odświeżony to pozwole sobie zapytać czy zrobił ktoś wszystkie challenge? Przecież te Extreme to masakra jest Mad
A ja zrobiłem! Extreme ale które? te napierdalanki czy skradanki? te skradanki są łatwe...bo istnieje you tube. A co do walk...kluczem okazał się batarang! :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #263 dnia: Stycznia 02, 2010, 14:57:31 pm »
40 zdobyłem lutując po Manhunt'cckich mordach liczną grupę w wąskim korytarzu.  :grin: Chłopaki tak grzecznie stali i się prosili o przedstawienie moim pięściom.
no to tam jest właśnie party pooper
A tak. Chłopaki nawet jacyś tacy .... imprezowi.  :grin: Tylko gdzie mają jakieś lodocznice, chyba , że Dżoker ma samych sługusów homoseksualistów.  :grin:

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #264 dnia: Stycznia 04, 2010, 21:14:37 pm »
Ja mam calaczka już od jakiegoś czasu. Dla mnie skradanka była kosmiczna :/ Zwłaszcza Extreme w szpitalu (tam gdzie trzeba 3 gości żelem ściągnąć) - HARDCORE. To była moja ostatnia mapka. Ale obczaiłem na YT przez przypadek i wpadł ostatni achiev. Walki zaliczone od dawna ale to dlatego że mnie strasznie podjarała i teraz tylko podbijam wyniki. W Crime Alley ostatnio co grałem byłem 103  :grin:


Ah tak no i chwalić się wynikami z Insane Night z walki. Osobisty: Ponad 81 000  8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2010, 21:16:59 pm wysłana przez szmajdzik »

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #265 dnia: Stycznia 07, 2010, 22:10:17 pm »
Kończę Batmana (właściwie powinienem skończyć już...), niby pokonałem Jokera dostał ostatecznego gonga w ryło, zatrzymuje się na ścianie i... wyskakuje ekran kontynuacji. Co to kutfa ma być (gram od razu na hardzie)?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #266 dnia: Stycznia 07, 2010, 22:24:39 pm »
Nie grałem w końcówkę Batmana, więc zgaduję: może po prostu nie możesz go zabić? (wiadomo, bohaterowie DC nie zabijają... z kilkoma wyjątkami).

Jak się okazuję, błędnie zgaduję :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2010, 22:41:52 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #267 dnia: Stycznia 07, 2010, 22:36:51 pm »
Nie grałem w końcówkę Batmana, więc zgaduję: może po prostu nie możesz go zabić? (wiadomo, bohaterowie DC nie zabijają... z kilkoma wyjątkami).

Nie po prostu kolega ma wybór, czy grę kontynuować i zdobywać to czego nie zdążył zdobyć (zagadki Ridlera, czy inne bajery) albo zacząć od nowa... tyle :P

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #268 dnia: Stycznia 10, 2010, 19:20:44 pm »
Lobo przykładowo nie zabija  :grin: Ach, taka gra z Lobo, na silniku Batmana  :roll:

Mrocz

  • Gość
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #269 dnia: Stycznia 10, 2010, 19:36:29 pm »
Lobo przykładowo nie zabija  :grin: Ach, taka gra z Lobo, na silniku Batmana  :roll:

Silnik Batmana to zwykły Unreal Engine 3... :P

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #270 dnia: Maja 21, 2010, 09:13:51 am »
kilka refleksji przy kawie po platynie (sory za odkopanie trupa):
- recenzje byl strasznie optymistyczne, wysokie noty sypaly sie na lewo i prawo, wielu zachwycalo sie gra, jej oprawa. na mnie od poczatku nie robila zadnego wrazenia, moze dlatego, ze nie jestem fanem wszelkiej masci przebierancow walczacych z tymi zlymi.
- potem uderzylo demo na PSStore - zagralem, skonczylem i nie moglem uwierzyc. albo gre recenzowali mega fani pana w smiesznym stroju, albo wskoczyli na wagonik "hype" i pojechali razem z innymi na fali filmu Dark Knight, sprawy z Ledgerem czy uj wie co. nudna, odtworcza, ksero ksera i srednio ladna - no sredniak na 6/10.
- po skonczeniu pelnej wersji (ps3) okazalo sie, ze moja prawda lezy gdzies po srodku - to ani wypas gra na 9/10 ani sredniak na 6/10. po prostu dobry, solidny tytul, z kategorii przejdz i zapomnij. tak na 7+ moze 8-. gra jest odpowiednio dluga, ma dosc ciekawych bossow i system walki ale zdecydowanie najbardziej podobal mi sie jeden element, ktory podnosi mi ocene o jeda cyfre - zagadki Riddlera. zostawilem je sobie na koniec, po fabule. i o ile te ze zeskanowaniem jakiegos obiektu (gabloty, tabliczki, obrazu itp) czy znalezieniem pucharu byly takie sobie, to te polegajace na ulozeniu pytajnika (?) sa swietnie pomyslane. szkoda tylko, ze jest ich tak malo, ale swietny pomysl, nie spotkalem sie jeszcze w zadnej grze z czyms takim.
- oprawa poprawna, ale bez zachwytow. bardzo zauwazalne (UE sie klania) doczytywanie tekstur.
- gra jest sredniolatwa, gralem od razu na hard i szlo raczej bezproblemowo - raczej, bo zacialem sie jednak na dluzej w dwoch miejscach (ciezkie walki z tlumem przeciwnikow).
- problemem sa z cala pewnoscia czelendze w odmianie polegajace na walce (nie skradane) - udalo mi sie je zrobic w trzech albo czterech posiedzeniach. co ciekawe, najwiecej siedzialem nad shock and awe (cale jedno posiedzenie wieczorne) a nie na shock and awe extreme i rumble in the jungle extreme (wpadly za jednym posiedzeniem, jedno za drugim). z tego co czytalem na necie te dwie ostatnie sa powodem znieszczenia wieeeeeeelu padow (rzut o sciane czy podloge), z powodu kurewskiej trudnosci. widocznie mialem fuksa albo jakies natchnienie. pozostale czelendze w odmianie extreme mam wrazenie, ze byly latwiejsze od zwyklych wersji - a to daltego, ze wiecej jest przeciwnikow przez co wiecej punktow sie robi i latwiej budowac wielkie komba.
- gre polecam, jest dobra ale zaden z niej hicior, jak sugerowaly recenzje.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #271 dnia: Stycznia 07, 2012, 01:32:36 am »
Również zabawię się w górnika, bo dzisiaj zacząłem. Mam pytanie - czy będę mógł wrócić do lokacji pod koniec gry, by na spokojnie odnaleźć zagadki Riddlera? Jestem po walce z Banem i jak chciałem wrócić do miejsca, gdzie się walczyło z nim to już nie mogłem zjechać windą na dół. Dlatego pytam, czy już przepadło (znaleźć jego misia jak dobrze pamiętam), czy będę mógł wrócić w późniejszym etapie gry?

Przyznam, że świetnie się gra. Mocny klimat aż wylewa się z ekranu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #272 dnia: Stycznia 07, 2012, 11:00:11 am »
Kojarzy mi się, że można bylo wrocic, ale nie dam glowy bo gralem baaaaardzo dawno temu

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #273 dnia: Stycznia 07, 2012, 11:06:15 am »
Można wrócić.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #274 dnia: Stycznia 07, 2012, 12:05:52 pm »
Ok, dzięki.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #275 dnia: Stycznia 11, 2012, 21:46:53 pm »
Dzisiaj skończyłem grę, co zajęło mi ponad 10h. Grało się wybornie i nie ukrywam, że zostałem mile zaskoczony. Wszędzie słyszałem zachwyty nad grą ale po ograniu spory czas temu demka zastanawiałem się, o co z tymi zachwytami chodzi? Demo w ogóle mi nie podeszło, a wręcz odepchnęło od gry. Niemniej jednak po jakimś czasie zakupiłem fulla, by przekonać się na własnej skórze jak to jest naprawdę z tym Batmanem.

Tak jak pisałem zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przypadł mi do gustu gameplay, motywy skradankowe (podwieszanie przeciwników na gargulach rulz!) oraz przede wszystkim mroczny klimat. Czasami miałem wrażenie, że gram w Dead Space, a to za sprawą wąskich korytarzy, migających świateł, odsłuchiwania taśm, lokacji typu 'medical' i 'botanical' oraz czasem schizowych elementów. Sterowanie bardzo przyjemne i przejrzyste; gadżety nietoperza zaś ciekawie pomyślane. Budowa leveli nastawiona na bactracking z nowymi umiejętnościami, by odblokować wcześniej niedostępne miejsca jak najbardziej mi odpowiada. Walka z początku wydaje się trochę maszerska, lecz po zdobyciu nowych umiejętności i zapoznaniu się z zasadami tego sytemu potrafi sprawić sporo frajdy, gdy klepiemy długiego combosa rzucając jednocześnie jokerowymi ścierwami.

Grafika jak na grę z 2009 roku prezentuje się bardzo dobrze. Co mnie urzekło to zielonkawa panorama Gotham, która prezentuje się wybornie i aż chce się wspiąć jak najwyżej, by podziwiać wspaniały widok dookoła wyspy. Również sama wyspa jest niczego sobie, oferujęc tu i tam różne ciekawostki. Podoba mi się to, że stój Batmana ulega zniszczeniu. Dzięki temu jak Batman rozpościera w powietrzu pelerynę to widać poszarpane krawędzie, na stroju natomiast można zauważyć dziury i rozcięcia. Lubię taki smaczki.

Genialnie moim zdaniem prezentuje się voice acting (czasem tylko Bat dowali jakimś drętwym i sztywnym akcentem). Zdecydowanie na pierwszym miejscu postawiłbym Jokera, potem Riddlera a na ostatnim miejscu podium Spirit of Arkham. Killer Croc również daje radę. Jeżeli chodzi o Riddlera to jego zagadki są jednym z ciekawszych elementów w grze. Zgodzę się z prartem, że szukanie pytajników zasługuje na specjalne wyróżnienie. Świetny pomysł z tymi łamigłówkami, które dodatkowo skłaniają do szperania na wyspie, zaglądania w każdy kąt i przyglądanie się elementom otoczenia, które normalnie mogłyby zostać przeoczone. Ciekawym elementem urozmaicającym rozgrywkę są również walki ze Scarecrow. Ostatnia akcja z tym panem, jak zapuszcza nam mindfucka w postaci zwiechy, nowego intra i game over nieźle mnie zaskoczyła. Poczułem się trochę jakbym grał w MGS'a. Pozostali poparpacy również jak najbardziej na plus. Fajnie, że można się było sporo dowiedzieć o postaciać z universum Batmana a wręcz odnaleźć na wyspie rekwizyty bądź cele/miejscówki do nich należące.

Miło, że można na spokojnie podziwiaćć modele postaci oraz z poziomu menu na spokojnie odsłuchać sobie taśmy z poszczególnymi oprychami. Niestety raczej nie będę miał czasu, by pobawić się dłużej z challange'ami. Chociaż, kto wie. Może co jakiś czas będę sobie je odpalał ;]

Tak się zastanawiam, bo być może moje zauroczenie grą jest spowodowane lekką abstynencją od tytułów tego typu, za co winić należy BF: BC2 oraz BF3. Z czystym sumieniem jednak mogę stwierdzić, że jest to jedna z lepszych gier w jakie grałem; dała mi mnóstwo frajdy, była dosyć długa, przemyślana oraz z mocnym, mrocznym i genialnym klimatem. Jeżeli jedynka się tak dobrze prezentuje, to aż boję się, co mnie spotka w ponoć jeszcze bardziej rozbudowanej dwójce.


tl;dr - świetna gra.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #276 dnia: Stycznia 13, 2012, 12:44:30 pm »
Ciekawym elementem urozmaicającym rozgrywkę są również walki ze Scarecrow. Ostatnia akcja z tym panem, jak zapuszcza nam mindfucka w postaci zwiechy, nowego intra i game over nieźle mnie zaskoczyła.
Heh, grałem w Batmana jakiś czas po kupieniu TV HD, jeszcze byłem na etapie  "uważaj nie ubrudź";  "czy to martwy piksel czy brud?" etc.
Jak doszedłem do tego momentu to myślałem że mi się TV zjebał xD

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #277 dnia: Stycznia 13, 2012, 17:46:05 pm »
Też tak miałem jak grałem w wersję na PC. Potem gra mi się jeszcze zawiesiła w podobny sposób przy walce z Killer Crociem w kanałach - obraz ani drgnie, sobie myślę, że Scarecrow znowu palce macza, ale po 10 minutach stwierdziłem jednak, że to klasyczna zawiecha. :oops:

Mrocz

  • Gość
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #278 dnia: Stycznia 13, 2012, 17:48:21 pm »
Też tak miałem jak grałem w wersję na PC. Potem gra mi się jeszcze zawiesiła w podobny sposób przy walce z Killer Crociem w kanałach - obraz ani drgnie, sobie myślę, że Scarecrow znowu palce macza, ale po 10 minutach stwierdziłem jednak, że to klasyczna zawiecha. :oops:

Ja przed tym momentem naczytałem się informacji o "popularnych" YLOD'ach w PS3 i jak doszło do tego momentu, pierwsze co to spojrzałem na diodę :lol:

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #279 dnia: Stycznia 13, 2012, 18:01:52 pm »
Ciekawym elementem urozmaicającym rozgrywkę są również walki ze Scarecrow. Ostatnia akcja z tym panem, jak zapuszcza nam mindfucka w postaci zwiechy, nowego intra i game over nieźle mnie zaskoczyła.
Heh, grałem w Batmana jakiś czas po kupieniu TV HD, jeszcze byłem na etapie  "uważaj nie ubrudź";  "czy to martwy piksel czy brud?" etc.
Jak doszedłem do tego momentu to myślałem że mi się TV zjebał xD
To jest chyba jeden z najlepszych momentów w historii gier :D
Chyba każdy użytkownik Xa: "no kur** RROD..."  :lol: