Autor Wątek: Dragon Age: Origins  (Przeczytany 64449 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #200 dnia: Października 27, 2009, 23:44:55 pm »
Strasznie zagmatwana ta strona Social Network, szczególnie, że konto na Forum Bioware mam od kilku lat a tutaj trzeba jeszcze co innego, nie mówiąc już o tym, że trzeba konto na EA zrobić. Moje twory:

http://social.bioware.com/playerprofile.php?char_id=44958&nid=2299335489&game=dragonage&display=character   <-------- najbardziej dumny jestem z niej, zrobię Templara

http://social.bioware.com/playerprofile.php?char_id=44959&display=character&nid=2299335489&game=dragonage  <------ Łotrzyk ponieważ tak grałem w WoWa

http://social.bioware.com/playerprofile.php?char_id=44961&display=character&nid=2299335489&game=dragonage  <------ imo nie da się w DA:O zrobić ładnej elfki, to najlepsze co mogłem wymyslić


@Mr_Zombie: miałem tak samo na początku. Musiałem to robić jeszcze raz. Teraz już wgrywa bez problemu.

P.S. Jeśli macie konto na Bioware Social Network prześlijcie mi Friend Inv, mój nick to CastorKrieg.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #201 dnia: Października 28, 2009, 00:01:47 am »
Wysłałem zaproszenie :).

Świetny pomysł ze statystykami na tym social. Będzie co porównywać, chociaż nie wiem po co  :lol:

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #202 dnia: Października 28, 2009, 16:25:35 pm »
Moja elfka rogue (faktycznie ciężko zrobić ładną elfkę)
http://social.bioware.com/playerprofile.php?char_id=43247&display=character&nid=2299167322&game=dragonage1_pc

Szkoda, że nie można nad figurą popracować
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2009, 16:29:14 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

forest

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-11-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
  • Feel Owned?
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #203 dnia: Października 28, 2009, 17:51:30 pm »
http://tvgry.pl/?ID=673

Biorę w dniu premiery ;]

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #204 dnia: Października 28, 2009, 22:31:07 pm »
Wrażliwi konserwatyści, nie wchodzić D:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

http://bitmob.com/index.php/mobfeed/sex-and-the-single-dragon-age-hero.html
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2009, 22:33:45 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #205 dnia: Października 29, 2009, 00:01:04 am »
Wrażliwi konserwatyści, nie wchodzić D:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

http://bitmob.com/index.php/mobfeed/sex-and-the-single-dragon-age-hero.html

W końcu ucinanie kończyn i głowy nie da samo PEGI 18+. :cool:

Btw, skończyłem w końcu DA:Journeys, wszystko odblokowane. :grin:

Poczytałem trochę Lore DA:O i muszę przyznać, że jeśli dobrze to zrobią może się gra zbliżyć do Planescape'a. Bo co powiecie na grę gdzie mamy:

-Witch of the Wilds - legendarna wiedźma, matka Morrigan

-Golden City/Black City - miasto Stwórcy, które zostało splugawione obecnością Maginów

-Maginowie - pierwsi z magów, zamienieni przez Stwórcę w Darkspawn za karę za wkroczenie do Golden City

-Paragoni - legendarni krasnoludy, właśnie wybrano pierwszego Paragona od wielu pokoleń

-Królowa Anora - faktycznie rządząca królestwem zamiast swojego słabego męża
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2009, 00:52:36 am wysłana przez Castor Krieg »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #206 dnia: Października 29, 2009, 07:39:45 am »
BioWare buduje portal społecznościowy dla Dragon Age:
http://www.gram.pl/news_8gPgGOq2_BioWare_buduje_portal_spolecznosciowy_dla_Dragon_Age.html

Cytuj
W wywiadzie dla serwisu Kotaku Fernando Melo z BioWare podkreślił, że w dzisiejszych czasach ważne jest budowanie społeczności graczy również dla gier przeznaczonych dla jednej osoby. Dlatego firma przygotowuje portal społecznościowy dla grających w Dragon Age: Początek. Bez względu na to, czy posiadamy wersję PC, czy na konsolę Xbox 360, czy PlayStation 3, nasza postać będzie widoczna dla innych użytkowników portalu.

Każdy będzie mógł śledzić nasze postępy w grze, a także sprawdzić jaki posiadamy ekwipunek. Pojawią się tam również miłe dla każdego gracza statystyki pokazujące największego pokonanego przeciwnika, czy największe zadane obrażenia. Portal ciągle powstaje i jego uruchomienie planowane jest dopiero po premierze gry. Biorąc jednak pod uwagę, że według zapowiedzi BioWare gra ma być wspierana nowymi dodatkami przynajmniej przez dwa lata, jest jeszcze chwila na start portalu.

W tej chwili twórcy zastanawiają się, w jaki sposób pokazywać postępy graczy w kampanii, aby nie zepsuć zabawy osobom, które nie zaszły jeszcze dalej niż ich obserwowani przyjaciele. Wszystkie wersje gry będą miały identyczne opcje w portalu z jednym małym wyjątkiem. Posiadacze wersji PC będą mogli wysyłać na stronę swoje zdjęcia z gry.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #207 dnia: Października 29, 2009, 10:35:56 am »
To na czym ja siedzę od kilkunastu dni, skoro oni dopiero planują jego uruchomienie?  :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #208 dnia: Października 29, 2009, 13:53:37 pm »
Zrobiłem kolejne postacie do obejrzenia na moim profilu. Nie udało mi się jeszcze wgrać głównego mięśniaka Maximusa :grin:, upload z Kreatora nawala.

Co do klasy początkowej to będę chyba Templariuszem. Lubię grać wojownikami, a Templariusz ma jeszcze możliwość zablokowania wrogiej magii, co sprawi, że w połowie gry nie przerzucę się na mojego drużynowego maga, ponieważ wojownik ssie (jak to miało miejsce w NWN2).

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #209 dnia: Października 30, 2009, 15:54:39 pm »
Dragon Age - jaki będzie Twój początek?

Ahh to chyba będzie moja gra tej generacji  :cool:

Krasnoludzki plebejusz na pierwszy ogień :).

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #210 dnia: Października 30, 2009, 17:34:48 pm »
Z tego co napisali to dość krótkie są te wstępy, ale zapowiadają się znakomicie (odradzam czytać o tych, które chce się wybrać).

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #211 dnia: Października 30, 2009, 21:30:41 pm »
Jak tak czytam komentarze pod tym artykułem to zastanawiam się kiedy zanikła u tych ludzi zdolność rozumienia czytanego tekstu. Pisza im, że to wstęp do przygody, a ludzie się oburzają, że to gra na kilka godzin  :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #212 dnia: Października 31, 2009, 10:19:16 am »
Jeśli ktoś jest zainteresowany w sklepie EA Store dostępna jest specjalna wersja cyfrowa (169PLN) jak i wersja zwyczajna (139PLN). Zaletą jest pobranie wstępne tzn. gra instaluje się przed premierą, a w piątek jest momentalnie odblokowana. Z informacji na stronie EA wychodzi, że pobieranie wstępne będzie możliwe od godziny 10 rano w poniedziałek, 2 listopada.

Do specjalnej wersji cyfrowej dołączone są następujące dodatki:

    * Twierdza Straży
    * Kamienny więzień
    * Grimuar Mroźnych Pustkowi
    * Honor Bergena
    * Ostateczny Argument
    * Ognista Obrączka
    * Obrączka Pamięci
    * Ścieżka dźwiękowa z gry Dragon Age
    * Tapety z gry Dragon Age
    * Specjalna zbroja

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #213 dnia: Października 31, 2009, 15:57:19 pm »
Kiedy w końcu ma być wersja euro na ps3 ? też 6 , czy jednak 20?
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #214 dnia: Października 31, 2009, 16:02:09 pm »
Kiedy w końcu ma być wersja euro na ps3 ? też 6 , czy jednak 20?

W USA 3 listopada, a u nas około 20  :???:

Zastanawia mnie skąd to opóźnienie. Ta sama data premiery w USA oznacza, że gra jest skończona, a kwestie lokalizacyjne to też powinien być pikuś bo w końcu prawie wszystkie multipltformowe gry wychodzą w tym samym czasie. 2 tygodnie ekskluzywności? Wątpię :P.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2009, 16:03:59 pm wysłana przez Chris »

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #215 dnia: Listopada 01, 2009, 13:23:32 pm »
Kiedy w końcu ma być wersja euro na ps3 ? też 6 , czy jednak 20?

W USA 3 listopada, a u nas około 20  :???:

Zastanawia mnie skąd to opóźnienie. Ta sama data premiery w USA oznacza, że gra jest skończona, a kwestie lokalizacyjne to też powinien być pikuś bo w końcu prawie wszystkie multipltformowe gry wychodzą w tym samym czasie. 2 tygodnie ekskluzywności? Wątpię :P.

Popatrzyłem na kilku stronach i chyba masz rację , musimy czekać jeszcze 2 tygodnie :/
Pedały z EA :(
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #216 dnia: Listopada 02, 2009, 08:32:34 am »
Recenzja IGN AU:
http://au.xbox360.ign.com/articles/104/1040929p1.html

Cytuj
8.0 Presentation
Loads of menus, a reference library of stories, maps and quest logs, plus an interface that mostly keeps the HUD uncluttered. Those portraits need to be pushed to the edge of the screen, though.
7.5 Graphics
Missing the polish and quality of recent RPG heavies, Dragon Age: Origins ...well, has a great personality but isn't going to win any beauty pageants. Has its moments, though - just often enough.
7.5 Sound
A lovely score, but like the graphics, the environmental audio is lacking and voice acting is mixed.
9.0 Gameplay
This is where Dragon Age: Origins was always going to shine. Fortunately, the RPG gameplay is as solid as ever, as deep as could be hoped for and, honestly, a bit rehashed in some respects.
9.0 Lasting Appeal
Still, with six fairly unique branching storylines and dozens of hours of gameplay in each, this is a massive RPG that will eat your weekend and spit out your red eyes.
8.4 Impressive

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #217 dnia: Listopada 02, 2009, 13:31:19 pm »
Super recenzja, szczególnie gdzie autor narzeka, że DA:O jest za mało innowacyjne jak na High Fantasy. :lol:

Moja podróż do Empiku dzisiaj:

(szukam osoby z Multimediów, nikogo nie ma, tylko burak z Play, idę do Info)

Ja: Dzień dobry, mam pytanie dt. zamówienia przedpremierowego gry Dragon Age:Początek...
Kobieta 1: Prepaid?
Ja: Nie, nie prepaid. Zamówienie przedpremierowe gry Dragon Age...
Kobieta 1: (nie ma pojęcia o co chodzi)
Ja: Poproszę o osobę z działu Multimedia
Kobieta 1: (CPU popracował 3 sekundy, poszła)

Kobieta 2 się pojawia.

Ja: Dzień dobry, mam dwa pytania dt. zamówienia przedpremierowego gry Dragon Age:Początek
Kobieta 2: (patrzy na mnie głupio się uśmiechając)
Ja: Pudełko Dragon Age, znajdujące się w dziale Multimedia
Kobieta 2: (nadal głupio się patrzy)
Ja: Dobrze, idziemy do Multimediów, pokażę Pani
Poszliśmy, kobieta niepewnie podniosła pudełko (tak, to ta gra!)
Ja: Czy jeśli złożyłem zamówienie przedpremierowe, cena tegoż zostanie odjęta od ceny końcowej przy zakupie pełnej wersji gry?
Kobieta 2: (Niepewnie na mnie patrzy)
Ja, Dobrze, drugie pytanie - czy gra będzie dostępna w czwartek po południu może?
Kobieta 2: Nie wiem, my dostajemy gry z magazynu centralnego, czasami rano, czasami po południu albo i w nocy. Zależy.


Drogie EA Polska,

Nie kupuję w Empiku od wielu miesięcy. Ich obsługa jest tragiczna a ceny wysokie. Wam to rybka, bo i tak każdemu hurtownikowi sprzedajecie po tej samej cenie, a po ile sprzedadzą klientom to ich marża. Ale w momencie kiedy jedna z sieci posiada ekskluzywne wydanie na wyłączność, de facto jestem zmuszony tam kupić, nie moglibyście wybrać MNIEJ BURACKIEJ FIRMY NIŻ EMPIK?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #218 dnia: Listopada 02, 2009, 13:37:17 pm »
Empik słynie z takiej obsługi. U mnie w okolicy poszli jeszcze dalej, bo koleś się zna na grach, ale wciska ludziom kity, że gry na PS3 obsługują klawiaturę i myszkę. Szkoda, że zapomniał wspomnieć o tym, że tylko jedna gra to obsługuje  :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #219 dnia: Listopada 02, 2009, 14:57:43 pm »
Zrobię tak, że w piątek obdzwonię Empiki w Warszawie, w którymś powinni mieć.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #220 dnia: Listopada 02, 2009, 17:21:38 pm »
A nie lepiej zamówić w sklepie internetowym empiku i poczekać na email, że można odebrać?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #221 dnia: Listopada 02, 2009, 17:30:01 pm »
A nie lepiej zamówić w sklepie internetowym empiku i poczekać na email, że można odebrać?


Data otrzymania przesyłki   =   przewidywana data wysyłki   [2009-11-12]   +   czas dostawy
 

Raczej nie. :???:

Dobra, Pan z Obsługi Klienta powiedział, że to generowana data z "buforem", a 6 listopada jest zaklepane. Mimo tego wolę pojechać i sam zobaczyć. Taka fiksacja, tak samo jak nie zamówiłem wersji cyfrowej tylko fizyczną kopię.

EDIT: Tutaj macie instrukcję PC do ściągnięcia, wliczając w to PL:

http://akamai.cdn.ea.com/eadownloads/u/f/manuals/GAME-DRAGONAGE/Manuals.zip
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2009, 17:58:50 pm wysłana przez Castor Krieg »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #222 dnia: Listopada 02, 2009, 17:54:48 pm »
Przychodzenie codziennie do oddziału i awanturowanie się z pracownikami nie sprawi, że gra się szybciej pojawi.
Empiki i tak są obsługiwane przez jeden magazyn centralny więc najprawdopodobniej i zamówienia przedpremierowe i wersje luzem będą wysyłane w tym samym czasie.

No ale jak się woli zdzierać podeszwy i gardło :D .

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #223 dnia: Listopada 02, 2009, 18:00:01 pm »
Przychodzenie codziennie do oddziału i awanturowanie się z pracownikami nie sprawi, że gra się szybciej pojawi.
Empiki i tak są obsługiwane przez jeden magazyn centralny więc najprawdopodobniej i zamówienia przedpremierowe i wersje luzem będą wysyłane w tym samym czasie.

Już ja widzę ten magazyn centralny i wysyłki. Chyba zapomniałeś, że żyjemy w Polsce. Prędzej dadzą wszystko do sklepu a maila wyślą po kilku dniach jak ktoś sobie przypomni. :lol:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #224 dnia: Listopada 02, 2009, 19:07:53 pm »
Akurat robię w empiku.com zakupy dosyć często i to nie wygląda w ten sposób.
Są trzy statusy zamówienia: w realizacji, w drodze do salonu i do odebrania w salonie.
Z tym pierwszym jest różnie - ja zwyczajowo czekam kilka tygodni, ale to dotyczy mang z importu. Jak teraz zamawiałęm dwie części Star Ocean na PSP - były w promocji po 50 złotych - to nie trwało to dłużej niż 3-4 dni.

Po komunikacie "w drodze do salonu" przesyłka trafia do niego zwyczajowo następnego dnia - albo co dość rzadkie, jeszcze następnego. Około 15 można się już dowiadywać. Email powiadamiający o dotarciu przesyłki i możliwości odbioru też przychodzi w podobnym terminie.

Szczerze mówiąc jak zamawiałem jeden firm w przedsprzedaży, to dotarł tam szybciej, niż wystawili go na półkach.
Po za tym nigdy nie wiadomo ile faktycznie dany oddział otrzyma egzemplarzy danej edycji...

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #225 dnia: Listopada 02, 2009, 20:14:15 pm »
Tydzień z grą

Będzie co czytać :).

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #226 dnia: Listopada 02, 2009, 22:20:52 pm »
Ciekawe fragmenty z instrukcji:

Zasięg
Ataki przeprowadzane za pomocą broni dystansowej opierają się na normalnych wartościach współczynnika ataku, o ile atakujący
trzyma się wystarczająco blisko celu ? w zasięgu określonym w statystykach broni, a wyrażonym w metrach. Jeśli atakujący oddali się
poza tę odległość, wartość współczynnika ataku szybko spada, przez co trafienie w cel staje się coraz trudniejsze.

Osłona
Strzały i bełty do kusz nie są w stanie przebić przeszkód takich jak stół, kolumny czy beczki. Choć przeciwnika kryjącego się za osłoną
można wziąć na cel i strzelać w jego kierunku, nie odniesie on obrażeń, niezależnie od tego, jak wysoki jest współczynnik ataku
agresora.

Atak z flanki
Zachodząc cel od tyłu, atakujący otrzymuje pokaźną premię do ataku. Znacząco wzrasta także szansa na trafienie krytyczne. Wartość
tych premii stopniowo spada, gdy atakujący przesuwa się z tyłu do boku celu. Czarna część czerwonego pierścienia, który znajduje się
wokół stóp przeciwnika, to obszar flankowania. Pewne talenty mogą całkowicie lub częściowo ochronić postać przed atakiem z flanki.
(W przypadku łotrzyków, udane ataki flankujące są ciosami w plecy ? patrz str. 27.)

Kombinacje zaklęć
Gdy zderzą się przeciwstawne lub uzupełniające się zaklęcia, efekty mogą być gwałtowne i nieoczekiwane. W grze występuje
10 kombinacji zaklęć. Tylko o kilku spośród nich gracz dowie się wcześniej ? większość będzie musiał odkryć samodzielnie. Gdy
odkryjesz nową kombinację zaklęć, jej opis pojawi się w kodeksie.

I na koniec jedna z piosenek występująca w grze:

?This Is War?
Wykonawca: 30 Seconds to Mars
Autor: Jared Leto
Utwór opublikowany przez Apocraphex Music /
Universal Music ? Z Tunes LLC (ASCAP)
Wykorzystano dzięki uprzejmości Virgin Records America,
LLC na licencji udzielonej przez EMI Film & Television Music



Kto się dziwi, niech obejrzy Credits w Baldur's Gate. :lol:

Moja Walkiria:




« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2009, 23:51:12 pm wysłana przez Castor Krieg »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #227 dnia: Listopada 03, 2009, 00:01:40 am »
Muza fajna. Na creditsy mi pasuje, bo wtedy mamy czas na przemyślenia co do gry i taki kawałek mi do tego pasuje idealnie :). Do tego dowaliłbym w tle filmiki z naszych wojaży i dla mnie byłyby to creditsy idealne.

Przy czym ja znalazłem tą wersję

Porównania do BG to nawet nie ma bo wtedy musieli być na niezłym haju dając takie coś  :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2009, 00:17:06 am wysłana przez Chris »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #228 dnia: Listopada 03, 2009, 07:30:28 am »
IGN UK - 9.2/10:
http://pc.ign.com/articles/104/1040976p1.html

Cytuj
10 Presentation
It?s clear that Bioware has created a universe that they find themselves effortlessly comfortable with. Everything has a purpose, a history, a sense of cultural identity.
8.0 Graphics
If you want to be a pain about it, you could say that it?s not as shiny as a lot of current-gen games. Not such a bad thing, really.
8.5 Sound
Emotionally resonant performances the leads stand side by side with even the common folk, and the sweeping orchestral score is always at hand to provide grandeur.
9.0 Gameplay
This linear RPG that isn?t really linear at all - dialogue choices and your actions govern the fate of everything, and the combat is deeply gratifying, thinking-cap stuff.
10 Lasting Appeal
Words like epic don't do it justice.
9.2 Outstanding

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #229 dnia: Listopada 03, 2009, 12:37:48 pm »
Recka wersji na PS3

Są też dwa krótkie filmiki.

Różnice pomiędzy wersjami:

Cytuj
The differences between versions aren't limited to the interface. Dragon Age doesn't look amazing on the PC, but it's an attractive game nonetheless. Zooming from an isometric view to a third-person perspective is slick, and while environments don't hold up quite as well when viewed up close, they're consistently lovely when viewed from above. On the flip side, the Xbox 360 version looks positively disappointing. Textures are highly compressed and colors are washed out, though the upside is that this version maintains a smoother frame rate than on the PlayStation 3, where things might get jittery when swiveling the camera around. The PlayStation 3 version features higher-quality textures than those on the Xbox 360, better color saturation, smoother facial animations, and shorter load times. Minor visual hiccups, like corpses that disappear and reappear, are a bit more common on the PS3, however. The PC version is the superior experience, but if you're choosing between the two console releases, the PlayStation 3 has the upper hand. Some minor glitches are shared between the console versions, however, such as rare occasions when the soundtrack or voice-overs disappear. We also ran into a few quest malfunctions that could be replicated on all three platforms, though they were relatively minor and did not interfere with the progress of the main quest.

Eldarion

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #230 dnia: Listopada 03, 2009, 13:23:14 pm »
acha i wersja na ps3 dostała 9.0 , wersja na ixa 8.5 - w głowie sie nie mieści :)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #231 dnia: Listopada 03, 2009, 14:09:41 pm »
Chyba od ostrzejszych tekstur wolę płynniejszą animację, ale sam nie wiem, musiałbym obie wersje sprawdzić. I tak najbardziej chciałbym pograć na PC, ale zintegrowana karta graficzna robi swoje

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #232 dnia: Listopada 03, 2009, 22:57:48 pm »
Zależy jakie są te spadki. Jeśli się okaże, że coś na modłę Orange Boxa to faktycznie kiepsko, ale raczej nie oceniliby wtedy wersji na PS3 wyżej od X'a.

Mnie tam walą różnice. Tyle się naczytałem jaki to F3 jest kiepski na PS3, a bawiłem się świetnie przechodząc grę 3 razy :P.

Pozostając w temacie rozejrzyjcie się za książką. Wbrew powszechnej opinii o książkach opartych o gry, Utracony Tron jest wyjątkowo dobry. Nie jest to oczywiście światowa klasa, ale w swoim gatunku to porządne czytadło i świetnie wkręca w klimat świata.
: Listopad 03, 2009, 14:13:32 pm
Kolejny film na tvgry.pl.
: Listopad 03, 2009, 17:37:26 pm
Porównanie PS3 vs PC. Według mnie wyszło nad wyraz dobrze :).

Link

I trochę mniej dobra wiadomość: Polska premiera zwykłej edycji Dragon Age: Początek przesunięta?
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2009, 23:02:08 pm wysłana przez Chris »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #233 dnia: Listopada 03, 2009, 23:50:18 pm »
Recenzja Gametrailers

Wersje konsolowe mniej się różnią wizualnie od PC niż się spodziewałem. Tylko żal taktycznej kamery
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2009, 23:58:07 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #234 dnia: Listopada 04, 2009, 01:05:20 am »
Ale Kolekcjonerska obsuwy nie ma to ja to walę i tak. :lol:

Dzwonię w piątek po Empikach w Wawie i ma być!

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #235 dnia: Listopada 04, 2009, 01:59:05 am »
Mój kumpel też zamówił w empiku i podobno EK na PC ma obsuwę o 6 dni. Nie wiem czy to pewne, ale przygotuj się na taką ewentualność

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #236 dnia: Listopada 04, 2009, 07:42:09 am »
IGN - 8.7/10:
http://ps3.ign.com/articles/104/1041839p1.html

Cytuj
9.0 Presentation
A rich and vivid world, loads of mature themes and story expand the tale of Ferelden in front of your eyes. Inconsistent Origin elements and the gift feature weakens believability though.
7.5 Graphics
Muddier textures and framerate hitches wind up making the visuals on the console a rough experience. Animations are fine, if a little stiff at times.
8.5 Sound
Voice acting can be hit or miss, and some effects can go on for too long, but the music and the majority of sound effects are excellent.
8.5 Gameplay
Gameplay is definitely action focused, and the radial wheels do a decent job, but the difficulty level is scaled down.
9.5 Lasting Appeal
Set aside a large amount of time for this one ? beating the game will frequently make you want to pick up and play again to see just how a decision or a conversation would be different.
8.7  Great

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #237 dnia: Listopada 04, 2009, 11:57:50 am »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #238 dnia: Listopada 04, 2009, 16:39:32 pm »
Nudno mi, zacząłem w oczekiwaniu na EK grać na piracie. :lol: Wrażenia:

-gra jest piękna, nie wiem po co się przyczepiają do tekstur. Na kompie brata co ma 1,5 roku gra chodzi na max detalach na 1440x960.

-pograłem sobie szybko Człowieka Szlachcica oraz Krasnoluda Szlachcica. Scenariusze się znacząco różnią, ten krasnoluda jest także o wiele dłuższy (90min. vs. 45min.)

-Ogra zabiłem za pierwszym razem  :lol:

-ci co mówili, że gra ma trochę z MMO mieli racje - zaklęcia nie mają już określonej ilości użyć "przed odpoczynkiem", teraz jak mana pozwala można ładować ile wlezie. Na ogrze ustawiłem bohatera w tryb super defensywny i dałem mu Taunta. Przez całą walkę trzymał Ogra na sobie, przez co inni mieli swobodę.

-brak healera boli, szczególnie na początku.

-gra w wersji PC ma 87 Achievementów. :cool:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #239 dnia: Listopada 04, 2009, 20:31:53 pm »


I jak tu się nie nakręcić....