Autor Wątek: Modern Warfare 2  (Przeczytany 182935 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1400 dnia: Listopada 17, 2009, 15:07:27 pm »
Nie wyobrażam sobie grania w Q3 na padzie, ale w Cod-y się da po przyzwyczajeniu i to nawet bardzo sprawnie. Na dodatek lepiej są obłożone klawisze no i co akurat dla Mnie istotne gram na leżąco, na boku czy jak mi się chce  :-D

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1401 dnia: Listopada 17, 2009, 15:15:29 pm »
Zresztą tak jak widać, granie na PC to niekończące sie męki z cheaterami.

Yy nie. Na dedykowanych serwerach, gdzie porządku pilnują admini, jeżeli zauważysz, że ktoś cheatuje możesz go zgłosić, można rozpocząc głosowanie o wykopanie danego użytkownika itp itd. W przypadku konsol zaś... wpisz sobie na YouTubie np. "halo 3 lag cheat"... jeżeli host ma przewagę i go lagi nie dotyczą, może z łątwością sam tego typu sytuacje wywoływać.

O tym właśnie piszę. Nieświadomie potwierdziłeś że na PC jest użeranie się z cheaterami. Co z tego że mogę to zgłosić. Faktem jest że takowi istnieją i jest to dosyć częste zjawisko. Ja chcę grać a nie bawić się w donosy.

Odnośnie Halo 3 i ogólnie grania online na X0 gdzie hosty często mają przewagę, to ja się nie wypowiadam. Podobnie było z Gears of War 2. Jednak mimo wszystko, a tym bardziej na PS3 jest to zjawisko na tyle znikome że ja nigdy nie miałem z tym do czynienia. Poza tym możliwości jakie daje cheaterą PC są dużo bardziej rozbudowane i dostępne. Takie rzeczy jak na filmiku z COD MW2 nie są możliwe na konsolach.

Podsumowując trzeba jasno powiedzieć i nie sypać ściem. O ile zjawisko cheatowania online istnieje w obu przypadkach, tak już skala jego jest nieporównywalnie większa na PC. Słowo nieporównywalnie jest tutaj kluczowe, gdyż na konsolach praktycznie nie ma onlineowego oszustwa.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1402 dnia: Listopada 17, 2009, 15:31:56 pm »
Przeciez na tym filmiku co dalem nie ma cheatow, o czym Ty gadasz?

BTW na myszce za prosto i za malo realnie? LOL, to graj w Americas Army 3, jak Ci za malo realnie jest. COD do realizmu ma sie jak Halo do Star Wars'ow.

Poza tym nie pisalem, ze matchmaking nigdy nie laczy dobrze, ale czesto sie zdarza, ze trzeba czekac az ktos sie dolaczy, non stop ktos sie odlacza, bo mu mapa nie pasuje itd, no i czasem masz tak, ze zrywa kompletnie dany matchmaking i musisz szukac od poczatku. Jest to na wszystkich konsolach, a teraz niestety tez i na PC. Jest to tragiczne, drazniace, uniemozliwia wybranie mapki ktorej chcesz oraz zmusza Cie do grania przy pingach, ktore Cie nie satysfakcjonuja, poza tym jak serwer matchmakingu sie spieprzy to nie masz mozliwosci gry online, czego nie ma przy serwerach dedykowanych.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2009, 15:34:25 pm wysłana przez KKRT »

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1403 dnia: Listopada 17, 2009, 15:42:09 pm »
Przeciez na tym filmiku co dalem nie ma cheatow, o czym Ty gadasz?

A to niby co jest jak nie cheating???

Modderzy i hakerzy wygrali z IW w niecaly tydzien.


Najlepsze, ze robia to na IWnet i grze rankingowej :P

???

BTW na myszce za prosto i za malo realnie? LOL, to graj w Americas Army 3, jak Ci za malo realnie jest. COD do realizmu ma sie jak Halo do Star Wars'ow.

Zawsze tak nadinterpretujesz czyjeś wypowiedzi? Pokaż mi gdzie ja twierdziłem że COD jest realistyczny? Ja napisałem tylko że na padzie jest bardziej realistyczny niż na myszce i to wszystko. Możesz zapytać skąd wysnuwam takie wnioski. Otóż ze wspomnianego wcześniej przeze mnie Counter Strike'a i gry w poprzednie CODy na PC. Odchodzą tam takie akcje że w biegu z podskokiem, kolesie zakładają headshoty. Spróbuj to robić tak nagminnie padem. Na padzie to czysty fart, podczas gdy na myszce to chleb powszedni. W rzeczywistości wątpię żeby snajper tak postępował.

Grając padem trzeba więcej kombinować jeżeli chodzi o pole walki. Znacznie częściej należy się skradać, unikać walki z kilkoma przeciwnikami bo nie ma takiej możliwości jak na myszce, gdzie obracamy głowę i tułów w ułamku sekundy aby ściągnąć parę fragów. Samo celowanie zajmuje więcej niż na myszce, co ja zapisuję in-plus. Zaprzecz temu i podaj argumenty.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1404 dnia: Listopada 17, 2009, 16:06:29 pm »
Co do cheaterow to na konsolach tez sa ludzie co umieja cheatować w każdej grze ale jest to mniej popularne niz na PC bo czesto jest trudniejsze.

MW2 nie jest wogóle realistyczne juz bardziej SOCOM ale mimo wszystko nie ma gry realistycznej i nigdy nie bedzie.

Ja uwielbiam grac z kumplami w America's Army    :grin:
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2009, 16:08:48 pm wysłana przez D3LTA_TOM. »



Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1405 dnia: Listopada 17, 2009, 16:08:34 pm »
Jak objawia się cheatowanie na konsolach tak w ogóle? Poważnie pytam, bo nigdy się z tym nie spotkałem grając w sieci. Podajcie parę przykładów z popularnych gier multiplayerowych.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1406 dnia: Listopada 17, 2009, 16:13:20 pm »
Cytuj
Jak objawia się cheatowanie na konsolach tak w ogóle? Poważnie pytam, bo nigdy się z tym nie spotkałem grając w sieci. Podajcie parę przykładów z popularnych gier multiplayerowych.

MW2 i COD4:MW Latanie, niewidzialność, Niezniszczalność itd.
Jak gralem kiedys w Rainbow Six na PS3 w pewnym momencie z newiadomych przyczyn wszyscy z teamu ginelismy.

A z takiego innego cheatowania to Rapid Fire Controller  :x :x :x
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2009, 16:16:05 pm wysłana przez D3LTA_TOM. »



Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1407 dnia: Listopada 17, 2009, 16:24:45 pm »
Było głośno jakiś miesiąc przed premierą MW2 jak na PS3 latali, dokładnie tak samo jak w tym filmiku.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1408 dnia: Listopada 17, 2009, 16:26:47 pm »
Jak objawia się cheatowanie na konsolach tak w ogóle? Poważnie pytam, bo nigdy się z tym nie spotkałem grając w sieci. Podajcie parę przykładów z popularnych gier multiplayerowych.
kiedy włączasz np Domination a zaraz po respawnie dostajesz od ziomka z teamu kulkę, i czekasz do końca rundy bo jak się okazało cheater wolał grać w S&D...

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1409 dnia: Listopada 17, 2009, 16:41:58 pm »
Cytuj
Jak objawia się cheatowanie na konsolach tak w ogóle? Poważnie pytam, bo nigdy się z tym nie spotkałem grając w sieci. Podajcie parę przykładów z popularnych gier multiplayerowych.

MW2 i COD4:MW Latanie, niewidzialność, Niezniszczalność itd.
Jak gralem kiedys w Rainbow Six na PS3 w pewnym momencie z newiadomych przyczyn wszyscy z teamu ginelismy.

A z takiego innego cheatowania to Rapid Fire Controller  :x :x :x

Jestem zaskoczony. Nie wiedziałem że takie rzeczy da się robić na konsolach. Bardzo jestem ciekaw jak niby było to możliwe.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1410 dnia: Listopada 17, 2009, 16:58:44 pm »
Cytuj
Jak objawia się cheatowanie na konsolach tak w ogóle? Poważnie pytam, bo nigdy się z tym nie spotkałem grając w sieci. Podajcie parę przykładów z popularnych gier multiplayerowych.

MW2 i COD4:MW Latanie, niewidzialność, Niezniszczalność itd.
Jak gralem kiedys w Rainbow Six na PS3 w pewnym momencie z newiadomych przyczyn wszyscy z teamu ginelismy.

A z takiego innego cheatowania to Rapid Fire Controller  :x :x :x

W tych grach nigdy się z czymś takim nie spotkałem, ale jak ktos chce zobaczyć mega jazdy to niech na YT obejrzy bugi z gowa dwójki. :D

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1411 dnia: Listopada 17, 2009, 17:21:51 pm »
O tym właśnie piszę. Nieświadomie potwierdziłeś że na PC jest użeranie się z cheaterami. Co z tego że mogę to zgłosić. Faktem jest że takowi istnieją i jest to dosyć częste zjawisko. Ja chcę grać a nie bawić się w donosy.

Cheatowanie jest wszędzie, niezależnie od platformy, co potwierdzają osoby wyżej oraz co potwierdzają właśnie filmiki m.in. z H3. Różnica pomiędzy matchmaking (czyli tym, co jest głównie obecne na konsolach) a dedykowanymi serwerami (czyli tym, co do niedawna było standardem jeeli chodzi o fps'y na PC) jest taka, że w przypadku mm nic z tym nie zrobisz -  system to automat, wrzuca Cię gdzieś, z kimś nieznajomym, na jakąś mapę i już. Ktoś będzie czitował bądź wykorzystywał to, że jest hostem, Ty co najwyżej możesz opuścić grę i szukać innej.

W przypadku serwerów dedykowanych, które najczęściej zarządzane są przez klany bądź osoby prywatne, którzy sami dbają o jakość gry (zarówno pod względem technicznym - czyli mocne maszyny i szybkie łącza - jak i zawartości - mapy, zasady, mody, trzymanie porządku), bo przecież oni łoją na te serwery, więc nikomu nie jest na rękę, że ktoś będzie psuł zabawę innym. Stąd wszelkiego rodzaju psuje są od razu banowane, stąd wszelkie małolaty bluzgające na lewo i prawo (czyli plaga XBL) są od razu banowane itp itd. Władza oddawana jest w ręce ludzi, którym zależy na dobrej zabawie a nie systemu, który po prostu działa.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2009, 17:24:54 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1412 dnia: Listopada 17, 2009, 17:28:57 pm »
pytanie za plusa w ,ktorym momencie gry jest ten kawalek  :?:
Krs & mr.Shot "survival skills''

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1413 dnia: Listopada 17, 2009, 17:51:09 pm »
O tym właśnie piszę. Nieświadomie potwierdziłeś że na PC jest użeranie się z cheaterami. Co z tego że mogę to zgłosić. Faktem jest że takowi istnieją i jest to dosyć częste zjawisko. Ja chcę grać a nie bawić się w donosy.

Cheatowanie jest wszędzie, niezależnie od platformy, co potwierdzają osoby wyżej oraz co potwierdzają właśnie filmiki m.in. z H3.

Widzę że jesteś jednym z tych ludzi, którzy potrafią oszukać samego siebie. Ja podobnie jak Ciapkas nigdy nie trafiłem na cheatera grają online na konsoli. Moje pytanie do Ciebie. Jaką masz konsolę w domu i ile razy spotkałeś się z oszustami grając po sieci. Naprawdę dla mnie stawianie obok skali cheaterstwa na PC i na konsolach to głębokie nieporozumienie, albo jakieś chwilowa niedyspozycja człowieka, który coś takiego stwierdza.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2009, 18:00:44 pm wysłana przez Kaszkietowy »

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1414 dnia: Listopada 17, 2009, 18:09:22 pm »
Bo na konsolach jest to trudniejsze i nie każdy to umie wystarczy popatrzeć na posty małych hamburgerów na forach gdzie prosza o dokladne wytlumaczenie jak cheatowac gdyby byli mądrzejsi cheatowali by juz dawno albo by nie chcieli cheatowac.

@ Kaszkietowy Tobie sie nie przydarzyło nic takiego ale innym tak i wystarczy poszukać na YT.

Juz pisalem kilka dni temu o tym jak jeden koles latal mi po mapie w MW2 na TDM.

Pozatym to temat o MW2 wiec konczmy gadanie o cheatera.



Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1415 dnia: Listopada 17, 2009, 18:13:33 pm »
pytanie za plusa w ,ktorym momencie gry jest ten kawalek  :?:
Krs & mr.Shot "survival skills''

cholera...do końca nie wiem, ale być może to jest ta nutka co leci w obozie USA w pierwszej misji.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1416 dnia: Listopada 17, 2009, 18:24:07 pm »
Widzę że jesteś jednym z tych ludzi, którzy potrafią oszukać samego siebie. Ja podobnie jak Ciapkas nigdy nie trafiłem na cheatera grają online na konsoli. Moje pytanie do Ciebie. Jaką masz konsolę w domu i ile razy spotkałeś się z oszustami grając po sieci. Naprawdę dla mnie stawianie obok skali cheaterstwa na PC i na konsolach to głębokie nieporozumienie, albo jakieś chwilowa niedyspozycja człowieka, który coś takiego stwierdza.

Nie żadnej z konsoli HD, jeżeli o to Ci chodzi.

Jeżeli zaś mowa o oszukiwaniu samego siebie, nie ja to robię, lecz Ty. Kilka osób wyżej (które w przeciwieństwie do mnie grają na konsolach HD po necie) pisało, że spotkali się z cheaterami na necie; ja mówię Ci, że łatwo możesz znaleźć na YT filmiki, w których ludzie wręcz pokazują, jak można w odpowiednim momencie blokując połączenie z netem (by na chwilę gra nie przesyłała danych po to, by dopiero po chwili się zsynchronizować), stawać się nieśmiertelnym bądź zabijać przeciwników nie będąc widzianym (bo gra dopiero synchronizuje się w chwili, gdy przeciwnik leży już martwy).

Ty mi zaś piszesz, że ponieważ Ty i Ciapkas nie spotkaliście się z czitami na konsolach więc te nie istnieją albo jest to problem marginalny.

Nie przeczę, że na PC-cie łatwiej jest czitować, bo jest to oczywiste. Piszę jednak, że na PC-cie łatwiej jest te czity wykrywać i łatwiej eliminować. Jeżeli wejdziesz na serwer gdzie admini trzymają porządek to możesz mieć pewność, że nigdy (lub przynajmniej bardzo rzadko) nie spotkasz się z jakimikolwiek oszustami, bo po prostu reszta graczy na to nie pozwoli i już w chwili wykrycia, że ktoś oszukuje bądź w jakikolwiek sposób psuje innym zabawę, taki ktoś jest wywalany na zbity pysk.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1417 dnia: Listopada 17, 2009, 18:31:39 pm »
Nie przeczę, że na PC-cie łatwiej jest czitować, bo jest to oczywiste. Piszę jednak, że na PC-cie łatwiej jest te czity wykrywać i łatwiej eliminować. Jeżeli wejdziesz na serwer gdzie admini trzymają porządek to możesz mieć pewność, że nigdy (lub przynajmniej bardzo rzadko) nie spotkasz się z jakimikolwiek oszustami, bo po prostu reszta graczy na to nie pozwoli i już w chwili wykrycia, że ktoś oszukuje bądź w jakikolwiek sposób psuje innym zabawę, taki ktoś jest wywalany na zbity pysk.

No i o to tutaj chodzi. Konsola jest układem zamkniętym (aczkolwiek już nie tak jak kiedyś) a na PC istnieje duża dowolność ingerencji w grę. Przecież to oczywiste że przez to więcej ludzi cheatuje. Dlatego też grając swego czasu w CS'a napotykałem ogromną liczbę takich oszutów, podczas gdy grając na konsoli nie spotykam ich w ogóle. Stąd wyciągam takie wnioski. Oczywiście nie przeczę że na konsolach też są oszuści ale ludzie, nie oszukujemy się i nie piszmy bzdur że skala zjawiska jest podobna.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1418 dnia: Listopada 17, 2009, 19:03:09 pm »
O tym właśnie piszę. Nieświadomie potwierdziłeś że na PC jest użeranie się z cheaterami. Co z tego że mogę to zgłosić. Faktem jest że takowi istnieją i jest to dosyć częste zjawisko. Ja chcę grać a nie bawić się w donosy.

Cheatowanie jest wszędzie, niezależnie od platformy, co potwierdzają osoby wyżej oraz co potwierdzają właśnie filmiki m.in. z H3.

Widzę że jesteś jednym z tych ludzi, którzy potrafią oszukać samego siebie. Ja podobnie jak Ciapkas nigdy nie trafiłem na cheatera grają online na konsoli. Moje pytanie do Ciebie. Jaką masz konsolę w domu i ile razy spotkałeś się z oszustami grając po sieci. Naprawdę dla mnie stawianie obok skali cheaterstwa na PC i na konsolach to głębokie nieporozumienie, albo jakieś chwilowa niedyspozycja człowieka, który coś takiego stwierdza.

Chyba mało grałeś online na konsolach skoro piszesz takie rzeczy. Osobiście najczęściej spotykałem się z czitowaniem w CoD4 na PS3. Był taki okres, że oszustów spotykałem co mecz (latanie, przenikanie przz ściany, snajpienie spoza mapy). Po jakimś czasie wypuszczono łatkę i proceder ten zaniknął.

W MW2 jak na razie nie miałem okazji spotkać się z jawnym oszustwem (gram na XO). Jest ok...

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 596
  • Reputacja: 252
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1419 dnia: Listopada 17, 2009, 19:43:19 pm »
http://www.n4g.com/ps3/News-399102.aspx

Co do cziterstwa na konsolach .... Co prawda, bohater z innej bajki, jednak warto przyswoić ów filmik.

Wracając do milusińskiego MW2, ja osobiście nie spotkałem się z cziteram. Może dla tego, że gram w single, jak na razie, no, chyba, że sam sobie jakiś kod na infinity coś tam wpiszę.
Ale po co? kun, przyznaj się , że czitujesz w T6, dla tego takie lagi są....

Ogólnie jak ktoś w takiej, czy innej formie w MW2 oszukuje, to jawi się niczym masturbator, który Turbodynomena zawstydza. Bo jak inaczej wyjaśnić, fakt, że kogoś bawi oszustwo tego typu.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1420 dnia: Listopada 17, 2009, 19:58:10 pm »
W sumie to na 100% ja stwierdzić nie mogę, że cziterstwa nie ma. Bo skąd niby mam wiedzieć. Ale wydaje mi się, że zamknięta struktura w jakis sposób to uitrudnia albo uniemożliwia, bo pzecież nie można ingerowac w grę "od środka".

Ale np. pamiętam jak w codzie 5 goście byli pod mapą. Ale myślałem, że to nie bug bo mi samemu coś takiego się zdarzyło, że wlazłem gdzies w róg mapki i po prostu spadłem pod teksturę. Jedyne co widziałem to przeciwników  :-D I to na całej mapie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 596
  • Reputacja: 252
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1421 dnia: Listopada 17, 2009, 20:19:43 pm »
Zawsze i wszędzie, znajdzie się jakaś menda, która chce ułatwić sobie rywalizację. Takie sterydy dla słabych.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1422 dnia: Listopada 18, 2009, 12:04:14 pm »
Przeciez na tym filmiku co dalem nie ma cheatow, o czym Ty gadasz?

A to niby co jest jak nie cheating???

Modderzy i hakerzy wygrali z IW w niecaly tydzien.


Najlepsze, ze robia to na IWnet i grze rankingowej :P

???
To nie sa cheaty, a mody ... Grales kiedykolwiek na fun serwerach na PC? Gdzie miales low gravity, tylko np bazooki, wiecej hp itd?

el becetol

  • Gość
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1423 dnia: Listopada 18, 2009, 13:18:34 pm »
Modderzy i hakerzy wygrali z IW w niecaly tydzien.


Najlepsze, ze robia to na IWnet i grze rankingowej :P

MW2 na PC stanowi tylko 3% sprzedanych gier, 97% to sprzedaż gry na konsole. Za to jak patrze na dyskusje netowe i filmiki na tubie to kur** wszyscy na pc grają - rozumiem że piractwo to sprawa dyskusyjna ale są chyba jakieś granice przyzwoitości. Miliony podjebały gre z netu, stawiają swoje serwery, spierdalaja gre robiac z niej modami bajke o nieśmiertelności, automatycznych bazookach i latających kutasach a potem jeszcze rozpisują się po forach jakie IW jest ch**owe i jak ich oszukało. A później będą płakać jak MW3 będzie tylko na konsole.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1424 dnia: Listopada 18, 2009, 13:30:25 pm »
Modderzy i hakerzy wygrali z IW w niecaly tydzien.


Najlepsze, ze robia to na IWnet i grze rankingowej :P

MW2 na PC stanowi tylko 3% sprzedanych gier, 97% to sprzedaż gry na konsole. Za to jak patrze na dyskusje netowe i filmiki na tubie to ku*** wszyscy na pc grają - rozumiem że piractwo to sprawa dyskusyjna ale są chyba jakieś granice przyzwoitości. Miliony podjebały gre z netu, stawiają swoje serwery, spierdalaja gre robiac z niej modami bajke o nieśmiertelności, automatycznych bazookach i latających kutasach a potem jeszcze rozpisują się po forach jakie IW jest ch*** i jak ich oszukało. A później będą płakać jak MW3 będzie tylko na konsole.

Hahahaha dobre dobre podzielam xDDD

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1425 dnia: Listopada 18, 2009, 14:04:18 pm »
MW2 na PC stanowi tylko 3% sprzedanych gier, 97% to sprzedaż gry na konsole.

Źródło? Bo o ile mi wiadomo, sporo osób kupuje tą grę na Steam'ie, które nie ujawnia danych dot. sprzedaży, więc jednoznaczne stwierdzenie jak procentowo rozkłada się sprzedaż gry jest niemożliwa.
Może i mniej osób kupiło MW2 na PC niż na konsole, co nie zmienia faktu, że i tak sporo osób zakupiło oryginał (nawet ludzie, którzy na Steamie zapisywali się do grupy bojkotującej MW2 :lol:) więc Twoje wnioskowanie, że automatycznie wszyscy (albo większość), która publikuje różne filmiki na YT bądź rozpisuje się na forach to piraci, jest wzięta z dupy.

Cytuj
stawiają swoje serwery
Chyba umknęła Ci cała afera z tym, że własnie w MW2 musisz korzystać z kijowego systemu IW.net działającego na p2p, bez możliwości stawiania dedykowanych serwerów.

Cytuj
a potem jeszcze rozpisują się po forach jakie IW jest ch*** i jak ich oszukało
Ponownie, jak nie wiesz o co chodzi, to nie pisz.
Większość z tych modów jest wypuszczanych właśnie po to, by pokazać, jak dziurawy i badziewny jest IW.net, jak IW już wydupczyło PC-towców wypuszczając na PC po prostu port z X0 (komunikat o błędzie związanym z Xbox Live, czy też sam fakt, że słowa "Xbox Live" pojawiają się w kodzie kilkadziesiąt razy, o czymś świadczy) próbując jednocześnie stworzyć zamknięte środowisko, na którym użytkownicy nie będą mogli tworzyć własnych map czy trybów (w końcu muszą kupić DLC - jak KKRT wspomniał wyżej, już zostały wykryte 3 tryby, które nie są na razie udostępnione), nie będą mogli stawiać własnych serwerów (za które przecież sami gracze płacą i o które dbają) itp. IW jako jeden z argumentów dla IW.net przedstawiało właśnie, że w zamkniętej architekturze nie da się czitować, użytkownicy nie będą prześladowani itp. Bzdura.

Jako inny argument przedstawiali, że praktycznie nie ma różnicy w odbiorze gry przez IW.net a przez dedykowane serwery. I co? Znowu bullshit. W wersji pierwotnej gry ping przedstawiany jest w konsolowy sposób, czyli za pomocą 4-5 pasków. Ludziom najpierw udało się dostosować ten wskaźnik, by wyświetlał więcej pasków (jeden pasek pokrywał mniejszy zakres ping) a potem wręcz, by pokazywał faktyczne liczby. Co się okazało? To:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Wspaniałe pingi, nieprawdaż? I jaką fajne przewagę ma host.

Poza tym, mody i dostosowywanie gry do siebie to właśnie jeden z cech PC-towych gier, nawet konsolowych portów (np. ), co pomaga przedłużeniu życia gry bądź jej poprawie (bez fanowskich modyfikacji np. kijowa wersja RE4 na PC wygląda paskudnie). Na dedykowanych serwerach było pełno serwerów, które działały wg standardowych zasad a wszelcy cziterzy byli banowani, ale pelno było też takich, które miały jakieś własne zasady czy też które stawiane były dla czystej zabawy (od tego są gry, nieprawdaż?), gdzie właśnie była modyfikowana grawitacja, bronie, mapy itp. dla jaj.

IW/Activision próbowało stworzyć konsolowe środowisko na PC. Nie udało im się.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2009, 14:11:32 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1426 dnia: Listopada 18, 2009, 14:13:18 pm »
IW/Activision próbowało stworzyć konsolowe środowisko na PC. Nie udało im się.

Bo tego się po prostu nie da zrobić. Swoją droga szkoda, bo może wreszcie gry na PC nabrałyby swoistego klimatu. ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1427 dnia: Listopada 18, 2009, 14:13:56 pm »
Cytuj
MW2 na PC stanowi tylko 3% sprzedanych gier, 97% to sprzedaż gry na konsole
Dziwisz sie? Poza tym nagrac filmik na komputerze jest latwo, na konsoli nie. MW 1 na PC to z 15% sprzedanych kopii, to ze MW 2 sprzedalo sie w 3% [mowimy o UK nie wiadomo jak na swiecie - mam nadzieje, ze mniej] to tylko kwestia tego, ze IW i Activision polecieli sobie w kulki. To, ze wiekszosc osob ma gdzies fakt, ze kaza placic sobie za gre 10% wiecej niz wszyscy inni oferujac beznadziejny multi i 4h single player oraz to, ze przez 2 lata gra najpewniej nie stanieje [cod 4 na pc nadal kosztuje tyle ile w dniu premiery], jak rowniez fakt, ze gra ma w sobie zawarte DLC, ktore Ci odblokuja dopiero za miesiac jak im dodatkowo zaplacisz to nie znaczy, ze kazdy musi chamstwo popierac.

To, ze MW 2 sprzedalo sie tak dobrze to tylko pokazuje jak gracze sa glupi i nie mysla przyszlosciowo oraz jak dobry i agresywny marketing czyni cuda.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1428 dnia: Listopada 18, 2009, 14:46:40 pm »
Ej stary chyba troszkę z tą głupotą graczy generalizujesz. Ja kupiłem sobie MW2 ponieważ strasznie lubiłem CoD4 i sporo weń grałem. Ot co! Od MW2 oczekiwałem przede wszystkim dobrej i bezproblemowej zabawy. Dostałem częściowo to, na co czekałem. Brak dedykowanych serwerów, modów, itp. -  utalentowani ludzie już rozwiązali ten problem domorosłymi sposobami pokazując "faka" IW ... i dobrze.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1429 dnia: Listopada 18, 2009, 15:01:28 pm »
No moze troche przesadzilem z okresleniem, ale z drugiej strony tutaj nie ma dobrego rozwiazania. Albo kupisz gre i bedziesz musial pogodzic sie z faktem, ze branza zmienia sie kompletnie i pewnie za pare lat za mainstreamowe gry bedziesz placil 2x tyle ile obecnie za podobny content oraz najpewniej bedziesz placil za gre online albo nie kupisz gry i bedziesz musial obejsc sie smakiem.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1430 dnia: Listopada 18, 2009, 16:22:47 pm »
Trudno się nie zgodzić. Wkurza mnie coraz bardziej mus zasysania DLC'ów z netu. Dawnymi czasy wszystkie te pierdoły (pamiętacie tryb VS w RE5) znalazły by się w grze od początku, a teraz... Za gry już płacimy 2x więcej (ciekawe jaka będzie kwota, którą będziemy musieli przeznaczyć na wersję Dragon Age zawierającą wszystkie dodatki?!). MW2 nie będzie inne. Wydoją z mas miliardy euro!

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1431 dnia: Listopada 18, 2009, 18:06:27 pm »
A na czym, że się tak spytam polega konieczność ciągania dodatków do gier? Co to, nie ma innych pozycji, gdzie dana forma rozgrywki już się w grze znajduje? Nie ma internetu, żeby się dowiedzieć jakie są dostępne fabrycznie opcje?

To jest takie żałosne użalanie się. Wydanie pieniędzy na grę jest decyzją w pełni świadomą - podobnie jest ze wszystkimi dodatkami.
Nie podoba się - to nie kupować.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1432 dnia: Listopada 18, 2009, 18:16:39 pm »
A na czym, że się tak spytam polega konieczność ciągania dodatków do gier? Co to, nie ma innych pozycji, gdzie dana forma rozgrywki już się w grze znajduje? Nie ma internetu, żeby się dowiedzieć jakie są dostępne fabrycznie opcje?

To jest takie żałosne użalanie się. Wydanie pieniędzy na grę jest decyzją w pełni świadomą - podobnie jest ze wszystkimi dodatkami.
Nie podoba się - to nie kupować.
Proste :cool:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1433 dnia: Listopada 18, 2009, 18:25:13 pm »
A na czym, że się tak spytam polega konieczność ciągania dodatków do gier?

A co powiesz na sytuacje, gdy prawdziwe zakończenie gry możesz sobie dokupić jako DLC (i to jeszcze tylko na jednej platformie)?
Prince of Persia to zrobiło ze swoim epilogiem, Tomb Raider Underworld ze swoimi dwoma DLC (chociaż istotny był głównie ten drugi) również.

Nie mam nic przeciwko bonusowym scenariuszom (tu świetnie poradziło sobie R* z GTA4) czy innym dodatkom, które faktycznie są robione już po premierze gry jako przedłużacz gry, ale jednocześnie nie sprawiają, że gra, którą dostał gracz, jest wybrakowana. Jednak jeżeli producent świadomie blokuje pewną zawartość gry (i umieszcza ją na płycie, bo po co ma płacić Microsoftowi czy Sony za transfer kilkuset mega danych) by potem odblokować ją za pomocą jakiegoś kodu, albo właśnie robi manianę w stylu "Sądziłeś, że zakończyłeś grę? Nie! To był tylko wstęp do zakończenia! Prawdziwe zakończenie możesz ściągnąć już teraz, za jedyne 5$!" to już jest niefajnie. :/

Nie jestem też pewien, czy dobrze czytałem, ale np. w takim Halo 3, gdy wyjdzie jakiś map pack, wszelkie playlisty te nowe mapy uwzględniają. Nie masz tej mapy i akurat trafiłeś na playlistę z daną mapą? Cóż, masz pecha.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2009, 18:35:36 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1434 dnia: Listopada 18, 2009, 18:39:29 pm »
A co powiesz na sytuacje, gdy prawdziwe zakończenie gry możesz sobie dokupić jako DLC (i to jeszcze tylko na jednej platformie)?
Prince of Persia to zrobiło ze swoim epilogiem, Tomb Raider Underworld ze swoimi dwoma DLC (chociaż istotny był głównie ten drugi) również.

Jakby nie patrzeć, dalej jest to twoja świadoma decyzja nad zakupem, i można zignorować "Prawdziwe zakończenie" :wink:

Ale wracając do tematu, nie ma co dalej obgadywać. Trzeba przyznać prosto w oczy, że Infinity Ward spierniczył wersję PC Modern Warfare 2... Na Konsolach jest to naprawdę świetna gra, sam mam ją na PS3 i jestem niezwykle zadowolony, ale to co się dzieje z PC wersją woła o pomstę do nieba... PC rządzi się innymi prawami czy lepszymi czy gorszymi, każdy ma inne zdanie, ale próba narzucania PeCetowcom zasad świata konsolowego za każdym razem kończy się spektakularną porażką... Tak było z Games For Windows Live, tak teraz jest z IWnet...

Amen.


wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1435 dnia: Listopada 18, 2009, 19:21:28 pm »
Moze ktos powie ile IW stracilo milionow robiac pierwsza czesc na pc??
Teraz wypieli sie na graczy pc'towych i druga czesc na pc zrobili na odpierdol sie co mnie bardzo cieszy po co przykladac sie do wersji ,ktora bedzie spiracona w 90%
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2009, 19:26:54 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1436 dnia: Listopada 18, 2009, 19:57:00 pm »
Co znaczy "straciło"?

Nie wiem dokładnie, w ilu ilościach kopii gra się sprzedała (szczególnie, że do różnego rodzaju wyników sprzedaży nie jest brana pod uwagę sprzedaż cyfrowa, jak np. Steam), jednak dane, które ostatnio słyszałem, to jakieś 1.5-2 mln kopii. W porównaniu z wersjami konsolowymi - mało, w porównaniu z innymi grami - zadowalająco/sporo.

Cytuj
co mnie bardzo cieszy po co przykladac sie do wersji ,ktora bedzie spiracona w 90%
Rozumiem, że masz w tym jakiś zysk skoro cieszy cię, że jacyś ludzie, kupujący oryginalną grę, dostają grę zrobioną na odpierdziel. <ok>
Życzę więc wielu spartolonych portów na PS3, może to też sprawi komuś na świecie trochę radości.

Nie mówiąc już o tym, ze po prostu bawi mnie to, jak to ludzie wypowiadają się, nie wiedząc w ogóle, o czym się wypowiadają. Prawda jest bowiem taka, że IW/Activision wypuszczając całe to IW.net włożyło w to więcej kasy, niż gdyby dali obsługę serwerów dedykowanych: kod do obsługi serwerów był w CoD4 więc wystarczyło go tylko przenieść (zresztą ostatnie odkrycia sceny PC-towej mówią, że ten kod jest nadal w MW2), zaś same serwery sponsorują gracze/klany/firmy. :roll:
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2009, 20:02:50 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1437 dnia: Listopada 18, 2009, 20:31:16 pm »
A na czym, że się tak spytam polega konieczność ciągania dodatków do gier? Co to, nie ma innych pozycji, gdzie dana forma rozgrywki już się w grze znajduje? Nie ma internetu, żeby się dowiedzieć jakie są dostępne fabrycznie opcje?

To jest takie żałosne użalanie się. Wydanie pieniędzy na grę jest decyzją w pełni świadomą - podobnie jest ze wszystkimi dodatkami.
Nie podoba się - to nie kupować.

Żałosne?? Ja Cię proszę! Jak byś się poczuł po zakupie funkiel nowej ferrarki, gdyby wyszło na jaw, że brakuje w niej połowy silnika i skrzyni biegów, które to możesz nabyć za "niewielką" opłatą?? ...

Ja rozumiem wartościowe dodatki typu te dla F3, ale pizdryki typu skrzynia do przechowywania przedmiotów (rzecz niezbędna!) w takim DA?! To chamskie, wredne i nie fair...

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1438 dnia: Listopada 19, 2009, 09:13:32 am »
kun ma racje
DLC jest ok jako dodatek i to taki z prawdziwego zdarzenia, ale powoli przeistacza się w dojenie graczy z kasy..
Np Żeby trzymać się CODa to nowe mapy jako DLC są ok i w znacznej ilości - skoro mam zapłacić, ale już nowe faworyzujące gracza bronie były by nie fair

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Modern Warfare 2
« Odpowiedź #1439 dnia: Listopada 19, 2009, 11:03:29 am »
Po pierwszym tygodniu MW2 zarobiło ... bagatela 550 milionów dolarów! Bez komentarza... :)