News

5,5 miliona sprzedanych Dragon Questów XI

To sygnał dla innych, że warto jeszcze robić staroszkolne jRPGi.

Square Enix poinformowało, że sprzedało już na świecie 5,5 miliona gier pod tytułem Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age. Gra wyszła co prawda aż na cztery platformy - PS4, Xbox One, 3DS i Switch, ale to i tak dobry wynik i zachęta dla innych, aby tworzyć nieco zapomniane już ostatnio klasyczne jRPGi (bo ostatnie Finale to raczej hack'n'slashe niż turowe gry).

Gra osiągnęła taki wynik w niecałe 2,5 roku. Ku uciesze fanów, Yuji Horii - twórca serii poinformował, że to nie jest jego ostatnie słowo i mimo, że pracował już nad dwudziestoma odsłonami serii, będzie tworzył kolejne.

Będę się starał z całych sił, aby dostarczać kolejne tytuły Dragon Quest fanom na całym świecie. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy spędzili miło czas z grą!

Yuji Horii

Jeśli macie ochotę sprawdzić, czy gra faktycznie jest tak dobra jak mówią (na Metacritic średnia to 86) - możecie sprawdzić gdzie kupić grę najtaniej w naszym Radarze Cenowym . Ja testowałem niedawno demo na Switchu i cieszyłem się, że znów w gram w typowego jRPGa, gdzie bohaterowie i przeciwnicy stoją naprzeciwko siebie, a my wybieramy akcje z menu, zamiast biegać po arenie i nawalać mieczem. To był powiew świetnej nostalgii o dwie/trzy generacje konsol wstecz, ale w dzisiejszej oprawie.

Czas czytania: 2 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

eFootball PES 2020: Mesut Ozil zostanie usunięty z chińskiej wersji gry

arrow-right
arrow-right

Deals With Gold - od 17 grudnia

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: