News

Amnesia: Rebirth zapowiedziana na PS4 i PC. Fani czekali 7 lat na kontynuację

Czy twórcy jeszcze raz zaserwują nam prawdziwy hit?

Amnesia od Frictional Games to może nie najpopularniejsza seria horrorów, ale z pewnością jedna z bardziej cenionych. Tytuły z tego cyklu charakteryzowały się gęstym klimatem, świetnymi lokacjami oraz niesamowitą atmosferą grozy budowaną najbardziej subtelnymi sposobami, zamiast korzystać z tanich zagrywek typu jumpscare.

Fanów serii z pewnością ucieszy fakt, iż deweloper nie porzucił marki i po 7-letnim oczekiwaniu na kolejną odsłonę serii zapowiedział nowy tytuł Amnesia: Rebirth. Wraz z informacją otrzymaliśmy również trailer omawianej produkcji.

W Amnesia: Rebirth wcielimy się w kobietę — Tasi Trianon, która obudziła się na Algierskiej pustyni, tradycyjnie dla gier z serii, nie pamiętając wydarzeń, jakie doprowadziły ją w to miejsce. Nasza bohaterka musi odkryć tajemnicę lokacji, w której się znalazła, a także odzyskać pamięć powoli składając do siebie kolejne fragmenty swojej przeszłości. Naturalnie podróży Tasi daleko będzie od sielanki. Jej wytrwałość i odwaga będzie nieustannie testowana przez otoczenie i potwory rodem z koszmaru, a na każdym kroku czaić się będzie śmierć.

Tytuł to trzecia część serii Amnesia. Pierwsza pod nazwą Amnesia: Mroczny Obłęd zadebiutowała w 2010 na PC i odniosła ogromny sukces, zarówno marketingowy jak i sprzedażowy tworząc tym samym podwaliny pod nową markę na rynku horrorów. Kolejna produkcja pt. Amnesia: A Machine for Pigs zadebiutowała na rynku w 2013 i choć nie była aż tak ceniona jak poprzedniczka, to wciąż uważana była za produkt co najmniej dobry. Deweloperzy, widząc sukces serii, zdecydowali wydać wszystkie gry z cyklu na inne platformy kolejno PS4, Xbox One, a nawet Switch, dzięki czemu markę poznała kolejna grupa graczy.

Deweloper cyklu ma również na koncie inny ceniony horror — SOMA. Niepozorny tytuł wydany na PS4, Xbox One oraz PC podobnie jak gry z serii Amnesia okazał się być naprawdę dopracowanym produktem i zgarnął wysokie oceny zarówno graczy jak i recenzentów. Gra finalnie trafiła również w grudniu 2018 roku do subskrypcji PlayStation Plus , dzięki czemu z tytułem studia zapoznały się całe miliony graczy.

Amnesia: Rebirth ma zadebiutować jesienią bieżącego roku na PS4 oraz PC. Xbox One został pominięty. Nie potwierdzono na razie obecności polskiej wersji językowej.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 55 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Pixel Heaven 2020 już pod koniec maja

arrow-right
arrow-right

Path of Exile: Delirum zapowiedziane

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: