Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Bluepoint Games planuje kolejne remastery. Studio droczy się z fanami

W produkcji ma być nie jeden, a dwa tytuły.

Bluepoint Games to studio znane z tworzenia remasterów znanych gier. Deweloperzy wsławili się między innymi przeportowaniem na PlayStation 4 kolekcji gier z serii Uncharted, czy przygotowania zremasterowanej edycji niezwykle cenionych gier Metal Gear Solid na konsole poprzedniej generacji.

Od pewnego czasu gracze starają się zgadnąć, jaką następną grę zdecyduje się zremasterować Amerykanie, a za sprawą nadanego w dniu wczorajszym przez studio zagadkowego tweeta spekulacje mnożą się w niesamowitym tempie:

Deweloperzy, zamiast grać w otwarte karty, zastosowali w poście grę słów, z jakiej wynika sporo możliwości. Widzimy tu wiele słów kluczowych, jakie mogą nawiązywać do znanych i lubianych kultowych tytułów. „Syphon Souls” może wskazywać na możliwy remaster Syphon Filter, ale jednocześnie także na Demon's Souls, a „Symphony” jednoznacznie przywodzi na myśl pożądaną przez graczy odświeżoną wersję cenionego Castlevania: Symphony of the Night. Wreszcie fraza „Not one but two” w odróżnieniu od reszty posta stanowi dość jasną deklarację, iż w przygotowaniu mogą być aż dwa tytuły jednocześnie.

Użytkownicy Twittera starają się rozwikłać zagadkę, analizując dokładnie oryginalny tekst, co czasem daje różne wyniki:

Warto wspomnieć, iż choć większość tworzonych przez Amerykanów tytułów trafia jedynie na PlayStation, to pozostają oni niezależni studiem, co udowodnili przygotowując port strzelaniny Respawn EntertainmentTitanfall na konsolę Xbox 360. W związku z tym nie możemy być pewni, na jakie platformy trafi nowy projekt lub projekty firmy. Jakiekolwiek by one nie były, to z pewnością wzbudzą spore zainteresowanie fanów mających starsze, kultowe tytuły blisko swojego serca, jacy czekają na remastery swoich ulubionych serii od wielu lat.

Czas czytania: 2 minut, 26 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Diablo IV zapowiedziane. Na PC i konsole

arrow-right
arrow-right

Napływają pierwsze oceny Death Stranding. Opinie recenzentów są mocno rozbieżne

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.