Gazeta "Puls Biznesu" powołując się na swoich informatorów poinformowała, że prawnicy Andrzeja Sapkowskiego i CD Projektu chcą porozumienia i trwa dopinanie kwoty na jaką zostanie ono zawarte. Jeśli kwota zadowoli obie strony, za miesiąc może zakończyć się najsłynniejszy konflikt w historii polskich gier wideo.

Custom image

Dla przypomnienia, Andrzej Sapkowski, powołując się wraz z prawnikami na "ustawę o prawach autorskich i fragment o wynagrodzeniu dla twórcy, które jest zbyt niskie w stosunku do korzyści osiągniętych przy okazji eksploatacji utworu", w wezwaniu do zapłaty zażądał od CD Projektu aż 60mln złotych dopłaty do umowy. CD Projekt jednak nie ma zamiaru dopłacać, bo wywiązał się już z umowy, a jak wiemy z filmu "Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina ", w trakcie prac nad grą Sapkowski udzielał ODPŁATNYCH konsultacji, więc "pieniądze z góry" dostał więcej niż raz (chociaż na pewno w mniejszych kwotach).

Pozostaje pytanie, czy mimo ugody na znacznie mniejszą kwotę Sapkowski skończy z kąśliwymi komentarzami względem gry, czy dopiero się rozkręci, czując niedosyt i zamieniając się w zwykłego chama i prostaka.

Źródło: https://innpoland.pl/149905,bedzie-porozumienie-sapkowskiego-z-cd-projektem-warunki-jeszcze-nieznane