Ekipa PlayStation Underground spędziła nieco czasu z deweloperami z Beenox, grając w niemal ostateczną wersję Crash Team Racing : Nitro Fueled. W gameplayu który znajdziecie na końcu newsa można zobaczyć menu gry, mapę świata (pierwszego i ostatniego), pierwszy wyścig oraz walkę z bossem - Riperrem Roo.

Z gameplayu dowiadujemy się, że w trybie Adventure znajdziemy trochę nowości. Możemy wybrać tryb przygody między "klasycznym" a "nitro-fueled". Ten nowy pozwoli nam zmieniać postać i gokart w trakcie gry, ten "tradycyjny" nie pozwoli nam na zmianę - tak jak w oryginalnej grze.
Kolejną z nowości jest odblokowywanie skinów, gokartów i naklejek za wygrywanie wyścigów. W każdym z wyścigów czekają nas więc przynajmniej 3 nagrody - za wygranie, zebranie literek CTR i przejechanie etapu na czas.
Zmieniły się również nieco potyczki z bossami - teraz ich pokonanie odblokowuje postać bossa w grze - w oryginale odblokować trzeba było ich przejeżdżając specjalne "mistrzostwa" pod koniec gry (4 wyścigi z rzędu, punktowane - system pucharowy). Te będą tym razem odblokowywać postać Nitrosa Oxide.

Premiera gry 21 czerwca.

Poniżej samo intro, a na drugim filmiku wspomniany 20-minutowy gameplay.