Radical Games odradza się z popiołów. Jest szansa na nowy Prototype i Simpsons: Hit & Run
Gorąco liczymy na to, że się uda!
Słyszeliście kiedyś o Prototype? Jeśli gracie od dawna, to na pewno kojarzycie ten tytuł. Zarówno sama gra jak i jej sequel od firmy Radical Entertainemnt okazały się wielkimi hitami i na zawsze zapisały się w annałach historii gamingu jako prawdziwe sztosy. Podobnie było zresztą z tytułem Simpsons: Hit & Run, także od tej samej firmy. Spytacie pewnie, po co o tym wspominamy?
Wspominamy, bo firma Radical Entertainment została de facto zamknięta jeszcze w 2013 roku. Teraz na jej gruzach powstało właśnie nowe studio założone przez weteranów tejże firmy o nazwie mocno nawiązujej do jej korzeni — New Radical Games.
Odbyło się to jednak bez żadnych ogłoszeń. Strona po prostu pojawiła się w internecie pod adresem newradical.ca . Z samej witryny szybko można dowiedzieć się, że studio składa się ze starej ekipy Radical Entertainment oraz firmy Hothead. CEO firmy został natomiast Ian Wilkinson, czyli współzałożyciel starego Radical i były szef Hothead właśnie.
Co jednak ma zamiar robić nowe studio? To też można wyczytać ze strony. Ma się ono zająć współpracą z innymi studiami, a także portowaniem oraz, co ciekawe, remasterowaniem gier. Od razu narodziły się więc prośby graczy na Twitterze i Reddicie o remaster kultowych Simpsonów: Hit & Run, czy nowego Prototype'a.
Niestety o ile brzmi to dobrze w teorii, to w praktyce może być już dość skomplikowane. Sprawdziliśmy w rejestrze marek i okazało się, że marka Prototype nadal należy do Activision, a więc New Radical Games nie będzie mogło nic z nim zrobić bez zgody samego Activision. Simsponowie to z kolei inna para kaloszy należąca do wytwórni 20th Century Fox.
Nadal jest to jednak do zrobienia — po prostu potrzeba zgody obu tych firm i projekt miałby zielone światło. A wy zagralibyście w nowy Prototype, czy remaster Simpsons: Hit & Run? 🤔
Przeczytaj więcej na podobne tematy:
• Aktor podkładający głos pod Kratosa zdradza tajemnice God of War Trilogy Remake. Otrzymamy nowy system walki! - 19.02.2026 14:16
• Poznaliśmy datę premiery Gothic 1 Remake! Zagramy już w czerwcu - 12.02.2026 11:33
• Recenzja Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties. Walcz, wychowuj i prowadź dziewczęcy gang! - 09.02.2026 16:00
• Ponoć chytry traci dwa razy, ale Ubisoft idzie na rekord - 25.01.2026 16:30




Komentarze
Dodaj nowy komentarz: