News

Czy stać cię na to, aby z gracza Gran Turismo zmienić się w profesjonalnego kierowcę?

1 maja ruszyły eliminacje online do Nissan PlayStation® GT Academy 2012. W czwartej edycji niezwykle popularnych zawodów, które umożliwiają graczom zostanie prawdziwymi kierowcami wyścigowymi, może wziąć udział każdy, kto posiada PlayStation®3. Wystarczy pobrać darmową, całkowicie nową wersję GT Academy Qualification, opartą na niezwykle popularnym Gran Turismo®5. Ze względu na główną nagrodę - udział w intensywnym Programie Szkolenia Kierowców, dzięki któremu zwycięzcy poprzednich edycji zostali profesjonalnymi kierowcami wyścigowymi z Nissanem - w tym roku spodziewamy się wielu kandydatów.

Wszyscy zawodnicy muszą mieć dostęp do systemu PS3TM połączonego z Internetem oraz posiadać konto w sieci PlayStation®Network. Ośmiostopniowe kwalifikacje, zaprojektowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo®, Kazunori Yamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów. Zróżnicowane wyzwania skupiają się na różnych umiejętnościach wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają osiem tygodni na ukończenie wyzwań, poczynając od prowadzenia potężnego samochodu Nissana z napędem na tylne koła i pokonywania zakrętów z dużą prędkością aż do ustanawiania jak najlepszych czasów w trudnych warunkach pogodowych.

Niezależnie od tego, czy gracze mają styczność z Gran Turismo po raz pierwszy, czy są zaprawionymi w bojach na PlayStation kierowcami, GT Academy Qualification oferuje niezrównane wrażenia wyścigowe, których może doświadczyć każdy. Nie chodzi tylko o rywalizację z najlepszymi graczami GT5, ale, co ciekawe, gracze również mogą rzucać wyzwania swoim znajomym oraz członkom rodziny, śledząc ich punktację za pomocą listy znajomych PSN.

„Tym razem zaprojektowaliśmy kwalifikacje do GT Academy jako część serii Gran Turismo. Na niespotykaną skalę i dostępną dla wielu różnych graczy." powiedział Kazunori Yamauchi, szef Polyphony Digital. „Jest to darmowa, oddzielna produkcja, która zajmuje swoje miejsce na naszej drodze z GT5 do GT6".

„Jedynym dobrym sposobem było stworzenie czwartej GT Academy tak, aby nie tylko weterani Gran Turismo, ale również nowi gracze, którzy wcześniej nigdy nie jeździli w symulatorach, mogli zobaczyć i doświadczyć uczucia ścigania się na poważnie iwziąć udział w próbach czasowych."

Darren Cox, General Manager Nissana w Europie, dodaje: „Świetnie jest widzieć wiele samochodów Nissana dodanych do tegorocznych kwalifikacji, oraz nowe wyzwania, które pomogą zrealizować główny cel GT Academy - transformację graczy PlayStation w prawdziwych kierowców wyścigowych. Wiedza i pasja wyścigowa, którą ma Yamauchi-san, widoczna jest w każdym elemencie tej nowej, dostępnej do pobrania, ekscytującej wersji Gran Turismo.”

„W 2012 więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej będzie miało możliwość przenieść się z wirtualnego świata za kierownicę prawdziwych samochodów Nissana w finałach narodowych a potem na obozie dla kierowców. Wierzymy, że dzięki tym wirtualnym kwalifikacjom będą przygotowani jak nigdy dotąd."

Każda pełnoletnia osoba z kraju biorącego udział w GT Academy, posiadająca prawo jazdy i spełniająca wszystkie warunki zawodów, może wziąć udział w GT Academy 2012. Etap sieciowych kwalifikacji do GT Academy kończy się w poniedziałek, 25 czerwca 2012 w Europie (trwają do 23.59 BST, 24 czerwca, co daje 00.59 CET, 25 czerwca). Najszybszych 16 graczy online z każdego terytorium przejdzie do finałów narodowych. 16 kolejnych miejsc finałów narodowych będzie do zajęcia dzięki serii eliminacji GT5 toczących się podczas eventów na żywo.

W tym roku Polska po raz pierwszy w historii GT Academy dołączyła do europejskich rozgrywek, będąc w jednej grupie kwalifikującej z Austrią i Szwajcarią. W okresie maj-czerwiec wyłonionych zostanie 16 zwycięzców rozgrywek ONLINE oraz 16 zwycięzców z rozgrywek podczas IMPREZ NA ŻYWO. Imprezy te odbędą się w czerwcu w 4 największych miastach polskich: Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Warszawie* (*szczegółowe informacje na temat eventów na żywo w Polsce zostaną potwierdzone wkrótce).

32 finalistów z Polski weźmie udział w Wielkim Finale Narodowym pod koniec lipca w Warszawie podczas 2 dni intensywnych prób wytrzymałościowych i jazd samochodami sportowymi. Podczas Finału wyłonimy dwóch zwycięzców, którzy pojadą na obóz wyścigowy GT Academy w Silverstone - miejsce treningów dla przyszłych kierowców wyścigowych.

Zwycięzca GT Academy 2012 zostanie zakwalifikowany do Programu Rozwoju Kierowców, najbardziej intensywnego programu szkoleniowego w Wielkiej Brytanii w okresie sierpień – grudzień. Szkolenie obejmuje trening wyścigowy, karting, test sprawności fizycznej, zdolności medialne i testy psychologiczne, które kwalifikują do uzyskania Międzynarodowej Licencji Kierowcy Wyścigowego. Dodatkowo, zwycięzca każdego z programów GT Academy (6) wygra szansę ścigania się w wyścigu 24h w Dubaju w styczniu 2013 roku.

Dzięki GT Academy można wkroczyć w świat profesjonalnych wyścigów, czego najlepszym przykładem są zwycięzcy poprzednich edycji - Lucas Ordonez (2009), Jordan Tresson (2010), Jann Mardenborough (2011) i Bryan Heitkotter.

Pozostaje tylko jedno pytanie: Kto będzie zwycięzcą tegorocznego GT Academy?

Szczegóły dotyczące dołączenia do GT Academy Europe 2012 znajdziecie na wielu stronach, w tym: www.facebook.com/GTAcademy, http://eu.gran-turismo.com oraz www.gtacademypolska.com

Platformy:
Czas czytania: 4 minut, 52 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nadchodzi Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi HD Collection

arrow-right
arrow-right

Wideo z kampanii Max Payne 3

Komentarze
...
4355 dni temu

E il vincitore è BoBaN xD

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: