News

Digimon Survive opóźnione - i to aż o rok

Gra miała wyjść na dwudziestolecie anime Digimon (puszczanego także w Polsce), ale twórcy gry nie dali rady.

Kto nie zna Digimonów, temu śpieszę z informacją, że to powstała w 1997 roku konkurencja dla Pokemonów, które najpierw trafiły do Tamagotchi, potem do mangi a w końcu anime (1999) i gry (ten sam rok). Z okazji dwudziestolecia tych ostatnich dwóch sukcesów, postanowiono wydać kolejną część gry (a tych było już kilkanaście). Digimon Survive zostało zapowiedziane niemal rok temu - 31 lipca 2018 - i miało ukazać się w tym roku, na 20 lecie wydania anime i pierwszej gry na konsole. Z pierwszych zapowiedzi wynikało, że gra będzie połączeniem visual novel i gry taktycznej, co jest ciekawą hybrydą.

Niestety, w trakcie Anime Expo 2019 które właśnie się odbywa, zapowiedziano, że gra zostaje przesunięta na bliżej niesprecyzowany termin roku 2020. Muszą więc z nią być niezłe problemy, skoro rok temu dostaliśmy pierwsze kawałki gameplayu, a teraz opóźniana jest o rok i nie znają nawet przybliżonej daty wydania. Szkoda, bo zapowiadało się ciekawie, a do drugiej gry z serii, Digimon World 2 mam niesamowity sentyment i uważam ją za jeden z najlepszych RPGów. Może nie fabularnie, ale gameplayowo.

Poniżej trailer sprzed roku i dzienniki devów z maja tego roku.


Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 3 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Lipcowe Pog(R)adajmy już w środę

arrow-right
arrow-right

Wybieramy najlepsze gry pierwszego półrocza 2019

Komentarze
...
1783 dni temu

Visual Novel ? Nie wróżę tej grze za dobrze...

odpowiedz
...
1782 dni temu

Na osłodę na Switcha i PC w tym roku wyjdą połączone dwie części z Vity

odpowiedz
...
1782 dni temu

Faktycznie, pojawiła się dziś taka informacja. Na PS4 chyba któraś była przez jakiś czas i zniknęła ze sklepu PS Store, albo mi się pomyliło ?

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: