News

The Farm 51 zapowiada GET EVEN

The Farm 51, dynamicznie rozwijające się studio odpowiedzialne za gry NecroVisioN, Painkiller: Hell & Damnation oraz Deadfall Adventures, ma przyjemność ogłosić zupełnie nowy projekt, GET EVEN. Pierwszy kontakt z grą może być dużym zaskoczeniem. GET EVEN wygląda inaczej niż produkcje FPS dostępne na rynku. Tam gdzie branżowi giganci proponują fajerwerki graficzne, The Farm 51 stawia na prawdziwy fotorealizm. Grafika GET EVEN opiera się na skanach 3D rzeczywistych lokacji i postaci. Nowatorska technologia jest rozwijana w naszym studiu w szeroko zakrojonej współpracy z placówkami naukowo-badawczymi i zewnętrznymi specjalistami.

W takiej skali zostanie zastosowana po raz pierwszy w grach wideo. Technologia została już doceniona i entuzjastycznie przyjęta na spotkaniach branżowych paryskiej imprezy Game Connection, gdzie firma The Farm 51 prezentowała GET EVEN po raz pierwszy.

GET EVEN to również świeże podejście do mechaniki rozgrywki. Twórcy gry planują usunąć sztuczną granicę między trybami single i multiplayer, proponując ich unikalne połączenie. W kampanii dla jednego gracza żywi przeciwnicy mogą w każdej chwili dołączyć do gry, by wcielić się w rolę postaci kierowanych wcześniej przez AI. W ten sposób kampania single-player – w wielu grach schematyczna i przewidywalna – zyska zupełnie nowy wymiar. Gracz przechodzący kampanię fabularną zmierzy się bowiem z najbardziej wymagającym przeciwnikiem – drugim człowiekiem, który ma swoje powody i własne narzędzia do powstrzymywania nas przed osiągnięciem celu.

W GET EVEN innowacyjny jest także pomysł prowadzenia fabuły. Gracz będzie miał możliwość przejścia dwóch kampanii, które pokażą te same wydarzenia, z perspektywy dwóch walczących ze sobą bohaterów. Co więcej, obydwie kampanie różnić się będą w założeniach gameplay’owych, a sama historia zostanie opowiedziana przede wszystkim poprzez elementy rozgrywki, eksplorację oraz interakcję z otoczeniem, a nie przez typowe dialogi i sceny filmowe.

Nie szukamy bezpośredniego starcia z gigantami rynku FPS. Nawet gdybyśmy mieli możliwość podjęcia rękawicy w bitwie na marketing i skalę produkcji, nie interesuje nas to.

W tym gatunku ciągle można zaproponować coś świeżego, a obecnie rynek otworzył się na nietypowe rozwiązania. Gracze stali się głodni nowych doświadczeń, które nie bazują na hollywoodzkim modelu narracji i konstrukcji gry rozbijającej fabułę i wyzwania na dwie oddzielne domeny. Właśnie dla takich graczy tworzymy GET EVEN.

Wydanie GET EVEN planowane jest na rok 2015. Trwają wstępne rozmowy z wydawcami, partnerami technologicznymi i przedstawicielami niezależnych platform dystrybucyjnych. W założeniu gra przeznaczona jest zarówno na konsole nowej generacji, jak i nowoczesne maszyny PC.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 45 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Ford Mustang 2015 w nowym DLC do NFS: Rivals

arrow-right
arrow-right

Wystartowały zamknięte testy Reaper of Souls

Komentarze
...
#1
~Mimoz
3868 dni temu

Kolejny nudny fps z oceną 5? Podziękuje...

odpowiedz
...
#2
~Tira
3867 dni temu

Nuda!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: