News

Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered zadebiutuje już niebawem. Produkcja zaoferuje crossplay

Unikalny dla serii tytuł pojawi się już w styczniu nawet na telefonach

Final Fantasy to seria z bardzo długą tradycją liczącą całe mnóstwo produkcji. Całkiem niedawno w ramach odświeżania gier z serii Final Fantasy, otrzymaliśmy już remasterowane wersje VII, VIII, IX, X i XII, a w stosunku do siódmej odsłona serii planuje się nawet pełnoprawny remake. Wydawca idąc za ciosem zaczął interesować się także nieco mniej znanymi częściami jak chociażby wydane na GameCube Final Fantasy Chrystal Chronicles.

O ile sztandarowe tytuły tego uniwersum są rozpoznawalne i sprzedają się bardzo dobrze, to o tym niepozornym spin-offie wiele osób nie słyszało, a szkoda, gdyż okazał się bardzo solidną produkcją. Tworząc poboczny produkt twórcy mają szansę poeksperymentować ze znaną w poprzednich odsłonach formułą, projektując coś nowego, pewien powiew świeżości. I tak też było tym razem.

Final Fantasy Crystal Chronicles zrywał typowym w jprg, elementem turowym, do którego fani marki byli mocno przyzwyczajeni i zamiast tego wykorzystywano akcję w czasie rzeczywistym. Twórcy zdecydowali się postawić przede wszystkim na akcję i to nie byle jaką, bo co również było w serii nowością, w kooperacji nawet z czterema osobami. Dziś nie byłoby to niczym szczególnym, ale wtedy czasy były inne, a rozwiązanie stojące w kontraście z dość tradycyjną formułą zastosowaną w reszcie gier uniwersum było niezwykle odważne.

Po wielu latach o Crystal Cronicles trochę zapomniano, lecz nie na długo. Square Enix w ubiegłym roku potwierdził prace nad zremasterowaną edycją gry, a teraz, korzystając ze zbliżających się targów Tokyo Games Show 2019 zdecydował się na uchylenie rąbka tajemnicy o swoim dziele oraz na publikację nowego trailera:

Podniesiona do nowych standardów wersja produkcji będzie charakteryzować się wieloma usprawnieniami. Oprócz oczywiście podbicia rozdzielczości zainteresowani mogą oczekiwać od nowa nagranych dialogów czy wprowadzenia cross-play'u. Pełna lista nowości znajduje się poniżej:

  • Multiplayer online dla czterech graczy.
  • Cross-play (niestety nie potwierdzono czy dotyczy PS4).
  • Cross-save pomiędzy platformami.
  • Wyzwania po ukończeniu fabuły w postaci nowych podziemi i bossów
  • Nowe skórki postaci w zależności od wybranego klanu.
  • Nowe przedmioty.
  • Nagrane od nowa głosy postaci
  • Nagrane od nowa głos narratora.
  • Stworzone od nowa utwory dźwiękowe „Kaze no Ne” oraz „Hoshizukiyo”.

Potwierdzono także datę premiery tytułu, który ma zadebiutować już niebawem — 23 stycznia 2020 roku na platformach PS4, Switch, iOS oraz Android. Wersja na tą ostatnią ma być także dostępna w formie darmowego okresu próbnego, podczas którego bawić się będziemy mogli określoną ilość czasu.

Kolekcjonerów na pewno ucieszy informacja, iż edycja ma być dostępna zarówno w formie cyfrowej, jak i pudełkowej. Zainteresowani będą już niebawem mogli składać swoje zamówienia na wybranej platformie. Użytkownicy PS4, jeśli zdecydują się na zakup przedpremierowy mogą liczyć na unikalny motyw dla systemu konsoli prezentujący się następująco:

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 31 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Games With Gold - promocje od 10 września

arrow-right
arrow-right

Soundtracki z Chrono Triggera i Chrono Crossa na Spotify

Komentarze
...
213.136.***.*** • #1
philipo
1639 dni temu

Ograłem swego czasu na GaCku w kopie z bratem. Trzeba było mieć GBA i podłączyć specjalnym kablem jako kontroler ;-)

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
1639 dni temu

Ja niestety nie miałem takiej szansy, ale liczę, że kiedyś będzie szansa na nadrobienie zaległości. Może już w styczniu ;)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: