News

Ghost of a Tale - gra przygodowa z myszą w roli głównej

Każdy z nas słyszał pewnie o znakomitym animatorze Lionelu Gallat`cie, który pracował w studiach Dreamworks oraz Universal, a na swoim koncie ma takie produkcje jak: Rybki z Ferajny oraz Książe Egiptu. Tym razem ten sławny animator wziął się za produkcję, która trafi w ręce graczy. Gra nosi tytuł Ghost of a Tale i ma być swoistym RPG`em osadzonym w średniowieczu. Projekt został współfinansowany przez internautów, a prace nad nim trwają już od ponad roku.

Gracz wcieli się w mysz i trafi na opuszczoną wyspę Periclave, która była kiedyś zamieszkana przez armie złych szczurów. Nasz bohater rzucił wyzwanie starodawnej legendzie, która głosi, że w wieży ukryty jest pradawny skarb.

Jak już wspomniałem wyżej, gra będzie osadzona w klimacie RPG gdzie będziemy mogli do woli przemierzać oraz eksplorować tajemniczą wyspę. Lionel Gallat tworząc grę inspiruje się takimi produkcjami jak: Dark Souls, seria Gothic oraz Zelda. Na pierwszym planie Lionel stawia stworzenie gry, która będzie przypominać filmy animowane rodem z lat 80 i 90.

Produkcja jest jeszcze we wczesnej fazie alfa, a nad grą pracuje wyłącznie sam Lionel Gallat. Ghost of a Tale zadebiutuje w 2014 roku na PC (przy dobrych wiatrach może nawet w pierwszym kwartale), jednak aby tak się stało autor musi zebrać co najmniej 45 tysięcy euro. Zbiórkę pieniędzy rozpoczął w serwisie IdeGoGo . Jeśli wesprzecie projekt w zamian otrzymacie darmową kopię gry oraz bonusy.

Dodatkowo dorzucam wam trailer z wersji alpha.

Czas czytania: 1 minuta, 52 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Frodo wparował do Guardians of Middle-earth

arrow-right
arrow-right

Szalony zwiastun Killer is Dead

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: