Gearbox zaskoczył wszystkich trailerem do nowej gry - Godfall, z wyraźnym dopiskiem "Aktualny gameplay z gry na PlayStation 5". To, co od razu rzuca się w oczy, to że już na Youtube trailer jest w 4K i 60 FPS, a zatem to coś co wydaje się minimum następnej generacji.
Widać mnóstwo efektów świetlnych, ale z racji, że gra będzie połączeniem FPS i RPG akcji, więc jest dynamicznie, a same postaci ubrane są w zbroje i wszystko dzieje się w jakimś starym zamku - nie mamy okazji zobaczyć, czy jest skok graficzny np. na twarzach postaci, oraz jak prezentują się większe otwarte przestrzenie. Mimo to - całość wygląda intrygująco. I daje jakiś przedsmak, a pozostaje liczyć, że to dopiero początek który otwiera worek z zapowiedziami na next-geny.

W grze będą dwa tryby - solo, oraz w grupach po 3 osoby, co pozwoli graczom ściślej współpracować zamiast tylko trzepać punkty dla swojej drużyny.

Premiera w sezonie świątecznym 2020, czyli prawdopodobnie na start PlayStation 5. Sama gra wyjdzie też na PC w Epic Store.