News

Gry z PS+ Collection zadziałają też na PS4

Oczywiście, jest jedno "ale".

PS+ Collection to program skierowany do posiadaczy PS5, który pozwala na ogranie kilkudziesięciu klasyków z PS4 w ramach abonamentu PS+, obok comiesięcznych darmowych gier. Różnica jest taka, że PSC przypomina bardziej GamePassa - gry nie stają się naszą własnością i jeśli Sony jakąś wycofa, to będzie trzeba ją kupić, aby grać dalej. Oczywiście oznacza to też, że kolejne gry będą wchodzić i wychodzić z listy - tę na listopad, składającą sie z 20 gier znajdziecie tutaj -  Darmowe gry na PS5 w PS+ Collection: Listopad 2020 - Maj 2023.

Ponieważ wczoraj PS5 pojawiło się już w USA, graczom udało się ustalić, że gry w ramach tego programu zadziałają też na PlayStation 4. Na razie jednak jedyną możliwością ich aktywacji jest dodanie ich do biblioteki z poziomu konsoli - internetowy sklep na to nie pozwala. Jeśli jednak macie znajomego z PS5, zaloguje się na was, doda gry do waszej biblioteki a potem nawet skasuje konto ze swojej konsoli - na PS4 zagrać już będzie można.

Mam nadzieję, że wyświetlanie listy gier będzie wkrótce możliwe w przeglądarce i wtedy każdy posiadacz PS4 nawet bez PS5 będzie mógł również spróbować gier za darmo - wszyscy płacimy w końcu tę samą kwotę za abonament PS+, bez względu które z dwóch konsol posiadamy. Byłoby to najuczciwsze rozwiązanie.

Co ciekawe, przez stronę internetową można już przypisać grę Bugsnax na PS5, która trafia do normalnego "miesięcznego" PS+ -  Listopad 2020 - darmowe gry w PlayStation Plus.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 23 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dodatkowy rzut konsol PS5 w dniu premiery

arrow-right
arrow-right

Dziś premiera Demon's Souls. Także w Polsce

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: