News

Dodatkowy rzut konsol PS5 w dniu premiery

Przeciążone serwery, gracze wciskający F5 i mniej miejsc na podium niż chętnych. Tym razem bitwa o konsole odbędzie się online.

Bardzo dobra wiadomość napłynęła dziś z polskich sklepów. Tak jak zapowiadało wcześniej Sony, w dniu premiery nie będzie można kupić PS5 na półkach sklepów ze względów bezpieczeństwa (a u nas dodatkowo z powodu lockdownu), natomiast sklepy do których zdążą dojechać dodatkowe egzemplarze, będą je mieć w ofercie ( Sony potwierdza - nie będzie konsol na półkach w dniu premiery!).

W Polsce przynajmniej dwie sieci handlowe będą mieć dodatkowe konsole w dniu premiery w swoich sklepach internetowych (z odbiorem osobistym, lub kurierem - jeśli więc wam się uda, to może jeszcze w czwartek dorwiecie konsolę).

Pierwsza, to oczywiście Media Markt, który do tej pory i tak zebrał gigantyczną ilość około 50 000 zamówień ( MediaMarkt przyjęło już ponad 50000 preorderów na PlayStation 5!):

Drugim ze sklepów jest Neonet:

Media Expert jak i Empik na razie nie informują o tym, aby zapasy miały pojawić się także i w ich sklepach, ale bardzo możliwe, że czekają na potwierdzenie lub dostawę - żeby nie zrobić graczy w konia tak jak X-kom, który założył, że konsole dostanie, a dopiero potem układał się z Sony... i otrzymają całe ZERO sztuk. Niestety, ale z takiej postawy trzeba szydzić i napiętnować, bo wielu graczy zawierzyło tej firmie i w czwartek zostanie z pustą półką.

Największy nieobecny spośród dużych sklepów, Euro RTV Agd który do tej pory bardzo często był partnerem Sony przy promocjach, niestety tym razem też nie załapał się na pulę startową konsol, ale przynajmniej nie wystawił graczy do wiatru - początkowo w ogóle nie mieli preorderów, a obecnie widnieje tam taki komunikat:


Cóż, dzięki wtopie X-komu przynajmniej wyszli z całości z twarzą.

Przypominam, że część gier i akcesoria są już dostępne w sklepach (dziś widziałem nawet DualSense na półkach), więc jeśli nie możecie się doczekać, można już je zamawiać i na pewno trafią do was przed czwartkiem.

Ciekawostka - PS5 nie mieści się do paczkomatów, więc jeśli wybraliście tę formę dostawy i sklep się z wami nie skontaktował - lepiej zróbcie to sami, tak dla pewności.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 2 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Gracze odkryli tajemnicze drzwi w Demon's Souls

arrow-right
arrow-right

Gry z PS+ Collection zadziałają też na PS4

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: