News

Helldivers 2 osiągnęło najwyższą liczbę graczy jednocześnie na PC w historii PlayStation Studios

Helldivers 2 osiągnęło rekordową ilość graczy w tym samym momencie. Jednoczesna premiera gry na dwóch platformach okazała się sukcesem.

Premiery PlayStation Studios na PC spotykały się różnym zainteresowaniem. Opóźnione wydanie gry względem wersji na PlayStation 5 sprawiło, że produkcje spod wydawnictwa Sony rzadko osiągały wynik powyżej 50 tysięcy graczy w tym samym momencie. Dotychczas największym sukcesem okazało się God of War, który po premierze nowej edycji zgromadził 73 529 graczy, którzy podjęli przygodę z Kratosem jednocześnie.

Nowym faworytem z portfolio Sony stało się Helldivers 2. Ta kooperacyjna strzelanka, w której likwidujemy hordy insektów, debiutuje zarówno na PlayStation 5, jak i na PC. Od dnia premiery, 8 lutego, gra nieprzerwanie znajduje się na listach popularności, a w momencie szczytowym odnotowano 155 926 graczy na platformie Steam. Mimo braku danych dotyczących liczby graczy na PlayStation 5 można przypuszczać, że tytuł cieszy się równie dużym lub nawet większym zainteresowaniem na tej platformie.

Sukces najnowszej gry prawdopodobnie zainspiruje Sony do wydawania kolejnych tytułów na obie platformy równocześnie. Co sądzicie o takim podejściu? Czy mieliście już okazję zagrać w Helldivers 2? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

Platformy:
Czas czytania: 1 minuta, 55 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

2K Games może przejąć serię FIFA. Sprawdzony informator sugeruje zapowiedź

arrow-right
arrow-right

Cyberpunk 2077 2.1 — porównanie FPS PS5 vs XSX

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: