News

Insomniac dołącza na stałe do Sony Worldwide Studios

Sony pozazdrościło Microsoftowi zakupów i też wybrało się na zakupy, zaczynając od studia, które i tak generalnie robiło 90% swoich gier na PlayStation.

Insomniac to studio, które zna (i kocha) każdy, kto posiadał chociaż jedną z konsol PlayStation. Na PSX wydali serię Spyro the Dragon (do której prawa niestety miał Universal i podobnie jak z Crashem potem dał je innym, którzy je koncertowo z...epsuli), na PS2 cztery części Ratchet & Clank, na PS3 trzy części FPSa Resistance (i pięć przeciętnych Ratchetów, ale niektóre robiły w sporej części inne firmy) i zapomniane FUSE. Potem, nagle, nie wiadomo czemu - Insomniac wydał na boxa ne Sunset Overdrive - jakby chciał zakończyć swój romans z Sony i wykonać "skok w bok". Chyba podziałało, bo po tej grze pogodzili się z niebieskimi i wydali nie tylko świetny remake Ratchet & Clank (chociaż trochę skrócony względem pierwszej gry), ale potem zrobili Spider-Mana, którego kupiło już... 13 milionów graczy.

Po tym sukcesie Sony postanowiło w końcu zakończyć okres miłości i narzeczeństwa i wziąć z firmą ślub, dołączając do Worldwide Studios. Po tym jak Microsoft i THQ kupili nieco firm, Sony chyba też chce wykupić co się da, zanim konkurencja zwinie im coś sprzed nosa. Byle nie zrobiło tego EA, bo pewnie takie studio zostanie zamknięte (Criterion, Bullfrog, Maxis itd.).

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 5 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Gears 5 bez dużych niespodzianek na gamescomie

arrow-right
arrow-right

Games With Gold - gamescomowy tydzień (od 20 sierpnia)

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: