News

Już jutro w Krakowie Finał Grupowy Gran Turismo Academy 2013

Już jutro rozpoczyna się Finał Grupowy Gran Turismo Academy 2013, podczas którego 24 najlepszych zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Węgier zawalczy o wejście do ścisłego finału i uczestnictwo w Race Camp na torze Silverstone. Zawody będą otwarte dla publiczności. W eliminacjach do tegorocznej edycji Gran Turismo Academy udział wzięło ponad 765 000 osób z 18 krajów europejskich uczestniczących w projekcie GT Academy.

Na całym świecie ponad 1,3 mln osób pobrało specjalną demonstracyjną wersję gry Gran Turismo 6 z wyjątkowo realistycznie odwzorowanym torem Silverstone oraz samochodami Nissan 370Z i Nissan LEAF ze stuprocentowym napędem elektrycznym.

W Polsce w tym roku projekt GT Academy przyciągnął prawie 33 tysiące uczestników, którzy wzięli udział w kwalifikacyjnej próbie czasowej online. Oprócz eliminacji w sieci zainteresowanych nie brakowało także na zawodach prowadzonych „na żywo” w sześciu największych miastach Polski: Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Katowicach.

W toku eliminacji wyłonionych zostało 4 zawodników z klasyfikacji online oraz 2 zawodników, którzy osiągnęli najlepsze czasy spośród wszystkich uczestników sesji kwalifikacyjnej „na żywo”. Reprezentować nasz kraj podczas regionalnego finału w Krakowie i walczyć o udział w międzynarodowym finale na torze Silverstone będą:

· Damian Lempart ze Świdnicy
· Mateusz Mycio z Olchowy
· Łukasz Kosal z Ogorzelca
· Paweł Ledwoń z Opola
· Andrzej Leśniewski z Krakowa
· Jacek Górlicki z Szydłowca

Podczas finału grupowego, 28-29 sierpnia w Krakowie, wraz z najlepszymi zawodnikami z Czech, Słowacji i Węgier będą oni rywalizować w rozgrywkach Gran Turismo oraz testach sprawnościowych i psychologicznych, a następnie sprawdzą swoje umiejętności za kierownicą prawdziwego samochodu Nissan Juke Nismo na specjalnie zaaranżowanym w tym celu torze. Wyłoniona w toku tych zmagań najlepsza szóstka (po jednym zawodniku z każdego z czterech krajów + dwie osoby wyłonione w dogrywce) weźmie udział w obozie „Race Camp” na brytyjskim torze Silverstone we wrześniu.
Podczas obozu uczestnicy zostaną poddani wymagającym testom jazdy na torze oraz sprawdzianom psychologicznym i sprawnościowym pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów i sędziów. Zwycięzca tegorocznej europejskiej edycji konkursu w nagrodę otrzyma możliwość jeżdżenia za kierownicą Nissana GT-R Nismo GT3 o mocy ponad 500 KM przez pełen sezon wyścigowy.

Program rozwoju kierowców GT Academy jest obecnie jedną z najbardziej zaawansowanych tego typu inicjatyw na świecie. Jego sukces potwierdziły zwycięstwa w mistrzostwach oraz miejsce na podium w słynnej klasie LMP2 24-godzinnego wyścigu Le Mans, wywalczone przez mistrzów GT Academy Lucasa Ordoñeza (Hiszpania) i Janna Mardenborougha (Wielka Brytania). Pod koniec lipca Jann i Lucas połączyli siły ze zwycięzcami edycji GT Academy z 2012 roku z Europy i Niemiec, Wolfgangiem Reipem i Peterem Pyzerą, aby wywalczyć podium w klasie Pro-Am (i siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej) podczas słynnego 24-godzinnego wyścigu na torze Spa za kierownicą Nissana GT-R Nismo GT3. To był bardzo pracowity weekend dla Janna, który zajął również drugie miejsce w wyścigu Formuły 3, rozgrywanym na tym samym torze.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 17 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja The Bureau: XCOM Declassified

arrow-right
arrow-right

Zapowiedziano edycję specjalną Beyond: Two Souls

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: