News

Kingdom Come: Deliverance z 3 milionami sprzedanych kopii. Twórcy organizują darmowy weekend

Szkoda, że tylko na Steam, ale z pewnością pomoże to w popularyzacji gry.

Kingdom Come: Deliverance można uznać za jedną z ciekawszych produkcji z ostatnich lat. Tytuł stawiający na realistyczne przedstawienie średniowiecznych realiów został ufundowany 6 lat temu przez społeczność w serwisie Kickstarter, zbierając ponad 1,1 miliona funtów na produkcję gry.

Ta zakończyła się w 2018 roku debiutem gry zarówno na PC, jak i konsolach obecnej generacji. Pomimo początkowych problemów z optymalizacją i błędami technicznymi tytuł zdołał przebić barierę przeciętniaka i zostać uznanym przez społeczność jako gra z ogromnym potencjałem, który to dzięki kolejnym łatkom dewelopera udało się w pełni zaprezentować.

Deweloperzy już dawno teasowali rozpoczęcie prac na sequelem i wygląda na to, że jego produkcja jest niezagrożona, gdyż wydawca właśnie pochwalił się sprzedaniem 3-milionowej kopii gry. Może się wydawać, że przy tytułach jak Call of Duty rok rocznie „schodzących” z półek sklepowych w milionach wynik ten nie jest zbyt imponujący, ale należy pamiętać, iż Kingdom Come: Deliverance to gra przede wszystkim niszowa, realistyczna i trudna, a to nie każdemu konsumentowi musi odpowiadać.

Z tej też okazji deweloperzy ogłosili również darmowy weekend, podczas którego każdy posiadacz Steam będzie mógł się z produkcją Warhorse w dniach 18 - 22 czerwca zapoznać. Niestety podobnego ewentu nie doczekamy się na pozostałych platformach, a więc posiadacze PS4 i Xbox One będą musieli obejść się smakiem.

Kingdom Come: Deliverance zadebiutował 13 lutego 2018 roku na PS4, Xbox One oraz PC w polskiej wersji językowej. Tytuł opowiada historię Henryka , przeciętnego wieśniaka, który wkrótce znajdzie się w samym sercu złowieszczej intrygi mającej na celu przejęcie władzy w Czechach. W trakcie gry będziemy musieli nauczyć się walczyć, jeździć konno, a także popracować nad naszymi manierami w kontaktach ze szlachtą. Podczas przemierzania średniowiecznych Czech będziemy musieli się mocno pilnować, gdyż na naszego bohatera czyha wiele niebezpieczeństw, a w walce nawet jeden cios może okazać się śmiertelny.

Źródło:
  • informacja prasowa
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 43 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

The Last of Us 2 - przegląd ofert przedpremierowych

arrow-right
arrow-right

Lego Mario z kolejnymi rozszerzeniami

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: