News

Kolejny Nintendo Direct już za nami! Sprawdźcie podsumowanie ewentu

A powodów do radości jest co najmniej kilka.

Wrześniowy Nintendo Direct odbył się jak to ma zawsze Nintendo w zwyczaju — niemal znienacka. O ewencie dowiedzieliśmy się bowiem wczoraj, a dziś o 16 już można było obejrzeć go na YouTube . Pytanie co na nim ostatecznie zobaczyliśmy i czy spełnił oczekiwania graczy? Chyba nie do końca, bo zabrakło prezentacji nowego Switcha 2, choć i tak było nieźle.

Najważniejsze gry:

Na początek Nintendo zaserwowało nam powrót do cenionego klasyka w postaci odświeżonej wersji Mario vs. Donkey Kong. Gra ta początkowo zadebiutowała 24 lata temu na stareńkim Game Boy Advance i szybko okazała się ciekawym kąskiem dla fanów Mario. Teraz remake gry ma zaoferować nie tylko to samo co oryginał, ale za sprawą poprawek i usprawnień — jeszcze lepszą zabawę. Zobaczcie sami! Gra zadebiutuje już 16 lutego na Nintendo Switch.


Następnie zobaczyliśmy... kolejny remake. Na konsole Nintendo znów powróci Mario, ale w innej, bardziej RPG-owej odsłonie, czyli Super Mario RPG. Debiutujący w 1996 roku jeszcze na NES tytuł podobnie jak i poprzednia gra Nintendo zapisała się w annałach historii jako gra świetna, acz przez jej bardzo przestarzałą dziś grafikę niewielu obecnie mogło ją poznać. Nie trzeba się już o to martwić, bo nowa wersja zaoferuje nowoczesną ładną grafikę 3D oraz poprawki i usprawnienia rozgrywki i zadebiutuje już 17 listopada bieżącego roku.


Czas teraz na kobiety! Nie martwcie się, nie mamy zamiaru wprowadzać w redakcji parytetów. Chodzi nam bowiem o nową grę Nintendo, gdzie w roli głównej wystąpi tak często ratowana z opałów przez Mario Księżniczka Peach. Nie będzie to jednak tradycyjna platformówka, bo producent gry, zamiast oferować to co już znamy, postawi tutaj na ciekawą mechanikę transformacji naszej księżniczki, dzięki czemu będzie ona wypełniać różne role. Na pokazie mogliśmy zobaczyć Detektyw Peach, Kucharkę Peach czy Rycerza Peach, a włodarze Nintendo wyraźnie dali do zrozumienia, że to jeszcze nie wszystko! Tytuł zadebiutuje już 22 marca 2024 roku, oczywiście wyłącznie na Switchu.


Pamiętacie pokemona Pikachu? Będzie jego powrót, ale nie w formie nowych pokemonów, a gry detektywistycznej, czyli zapowiadanego już wcześniej Detective Pikachu Returns. W tytule pokierujemy między innymi tytułowym Pikachu, który podejmie współpracę ze swoim przyjacielem Timem Goodmanem w celu odnalezienia jego zaginionego ojca. Gra zadebiutuje 6 października obecnego roku na Nintendo Switch.


To nie koniec niespodzianek, ale tym razem nie od Nintendo. Prawdziwą bombę puscił bowiem Square Enix, zapowiadając zremasterowane wersje kultowych hitów w postaci trzech pierwszych części serii Tomb Raider. Twórcy na szczęście nie wywrócili do góry nogami stylu gier i zdecydowali się jedynie na podbicie rozdzielczości i poprawki tekstur, by zachować jak najlepszy klimat oryginału. Odpowiadam też na wasze pytanie — Tak, Lara dalej ma czym oddychać, a podziwiać ją będziecie mogli już 14 lutego przyszłego roku nie tylko na Switchu, ale także PlayStation. Nie potwierdzono na razie wersji na Xbox.


Myśleliście, że skończył się już temat remasterów? Ano nie! Nintendo zaraz później pokazało bowiem tytuł, na który wielu z Was zapewne czekało, czyli Luigi's Mansion 2 w wersji HD. Kultowa i nieco już zapomniana platformówka z Luigim w roli głównej doczeka się remastera, dzięki czemu tę świetną produkcję poznają kolejne pokolenia graczy. Tytuł zadebiutuje w lecie przyszłego roku.


Na deserek natomiast otrzymaliśmy tytuł w dużej mierze egzotyczny, bo sporo różniący się od reszty pokazanych gier, czyli Paper Mario: The Thousand-Year Door. Ta debiutująca 19 lat temu na GameCube platformówka ma doczekać się pełnego remaku wraz ze wszystkimi jego walorami, czyli całkowicie nową oprawą graficzną oraz poprawkami mechanik gry, oraz gameplayu. Zresztą, sprawdźcie poniższy film! Tytuł ma zadebiutować w bliżej nieokreślonym terminie w 2024 roku.

Podsumowowanie

I to już wszystkie najważniejsze wiadomości z ewentu. Niestety zabrakło na nim następcy Switcha, którego pokazu wiele osób się spodziewało. Poniżej znajdziecie pozostałe mniejsze gry wraz z datami premier pokazane na Nintendo Direct. Dajcie znać w komentarzach czy ewent Wam się podobał!

Mniejsze gry z ewentu:

DLC i Expansion Pass do Splatoon 3 (premiera wiosną 2024):

Another Code: Recollection (premiera 19 stycznia 2024):

F-Zero 99 (już dostępne w abonamencie online):

WarioWare: Move It! (premiera 3 listopada):

Mario Kart 8 Deluxe Booster Course DLC (premiera na święta bieżącego roku):

Spy X Anya: Operation Memories (premiera 2024):

Saga Emerald Beyond (premiera 2024):

Unicorn Overlord (premiera 8 marca 2024):

Contra: Operation Galuga (premiera początek 2024):

Trombone Champ (już dostępne):

Prince of Persia: The Lost Crown (premiera 24 stycznia 2024):

Horizon Chase 2 (już dostępne):

Platformy:
Czas czytania: 4 minut, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

GTA V ma już 10 lat. Rocstar Games dziękuje za wsparcie!

arrow-right
arrow-right

PS+ Extra i Premium na Wrzesień 2023

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: