News

Max Payne 1 i 2 dostaną remake

Gdy nie wiesz czy pomysł na nową grę się sprzeda, zrób remake, to prostszy i czystszy zysk...

Musimy chyba przestać kupować gry Rockstara, bo chociaż firma ostatnimi czasy ewidentnie pokazuje, że ma nas gdzieś, dostarczając niedopracowane gry lub niewiele zmieniając mimo przeskoku generacji, to i tak sprzedaż prowadzi ich do jednego wniosku - wydajmy jeszcze raz to samo, zaróbmy jeszcze raz tak wiele.

Nie wiem bowiem jak inaczej odnieść się do zapowiedzi remake Max Payne 1+2, która pojawiła się na stronach Remedy Entertainment. Zresztą pojawienie się jej akurat tam, to akurat dobra wiadomość, bo skoro pełen remake, a nie jedynie remaster, to lepiej wiedzieć, że robi go porządna firma i do tego ta sama która stworzyła oryginał, niż jakaś oddelegowana firma krzak tworząca konwersje na komórki (jak w przypadku GTA Trilogy).

GTA: Trilogy bez 36 piosenek. Są też pierwsze porównania

Z jednej strony cieszymy się z powrotu - z drugiej szkoda, że nie udało się dostarczyć całości bez kilku rys.

Czytaj dalej »

Kolejną zapowiedzią tego, że jest szansa, aby nie był to przeciętny Rockstarowy nabijacz kasy jest fakt, że firma tak wcześnie poinformowała o pracy nad nową wersją obu gier - nie ma bowiem nie tylko daty premiery, nie ma nawet screenów czy trailera. Oczywiście bardziej by nas zadowalała zapowiedź czwartej gry, ale tej na pewno można się spodziewać, a jeśli Remedy stworzy jeden z tych remake'ów, które porządnie poprawiają pierwowzór, nie ingerując jednak w niego zbyt wiele - jak chociażby w ostatnich latach Spyro, Crash czy Demon's Souls - to na pewno chętnie sprawdzimy obie produkcje w oczekiwaniu na kolejną część. Co ważne, firma zaznaczyła, że remake wyjdzie jedynie na next-geny i PC, więc posiadacze PS4 i Xboxa One obejdą się smakiem - co może być akurat dobrą wiadomością i oznaczać, że będzie to produkcja wyglądająca lepiej niż to co na razie możemy oglądać na Xbosie Series i PlayStation 5.

Alan Wake 2 zostanie ujawniony na konferencji Microsoftu?

Całkiem możliwe, że ekipa z Remedy Entertainment pojawi się na konferencji Microsoftu i zapowie kolejną część Alana Wake'a. Tak przynajmniej sugeruje Sam Lake, scenarzysta w Remedy Entertainment, który na swoim twitterze zakomunikował:

Czytaj dalej »

Warto wspomnieć, że Remedy pracuje też nad Alan Wake 2, którego daty premiery też nie znamy - zapowiada się więc, że rok 2023 będzie bogaty w premiery gier tej firmy i nastawiałbym się na premiery w tej samej kolejności jak zapowiedzi.

Dla przypomnienia, mający już 21 lat trailer pierwszego Maxa Payne, który wprowadził do świat gier słynny już "bullet time", nieodmienie kojarzący się właśnie z tą produkcją:

Czas czytania: 3 minut, 16 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Returnal zgarnia cztery nagrody na BAFTA

arrow-right
arrow-right

Zawody Mario Kart 8 Deluxe dla graczy z Polski

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
681 dni temu

Nie wiem ile razy przechodziłem Max1 i Max2 ale to było dużo. Mody robiły swoje, że chciało się ponownie przechodzić.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: