Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Microsoft 23 lipca pokaże gry na next-gena. Sony nie pozostanie dłużne

Już dawno nie mieliśmy konsolowego pojedynku jednego dnia. Do starcia raptem dwa tygodnie.

Bardzo dobre wiadomości usłyszeliśmy dziś z obozu zielonych, a potem z jeszcze nieoficjalnego źródła, ale potwierdzającego imprezę u niebieskich.

Microsoft poinformował, że Xbox Games Showcase w trakcie którego zobaczymy gry zmierzające na Xbox Series X zobaczymy już w czwartek, 23 lipca o godzinie 18:00. Jak wiadomo, większość gier które pokazało Sony w trakcie prezentacji Future of Gaming to indyki lub gry na wyłączność, więc czego by Microsoft nie pokazał powtórek zdecydowanie nie uświadczymy. Na pewno będzie trochę gier od Xbox Game Studios, co może oznaczać Halo Infinite czy nową część Hellblade, której teaser był pierwszym next-genowym materiałem w ogóle.

Wg. nieoficjalnych jeszcze informacji, ale potwierdzonych przez redaktora Eurogamera, Sony zaraz po prezentacji Microsoftu planuje kolejny odcinek State of Play, trwający 10-15 minut, na którym pokaże nowe fragmenty gier. Tak krótka prezentacja oznacza raczej raptem 3-4 pokazy gier, ale tu znów nie powinniśmy liczyć na powtórki tylko na nowe pozycje, będziemy mieć już więc całkiem znośną bibliotekę gier na next-geny (w międzyczasie będzie jeszcze pokaz Ubisoftu w niedzielę o 21:00).

Obie firmy potwierdzają, że to wciąż nie wszystkie gry które zmierzają na ich konsole. Nie wiem jednak czy to pocieszenie, bo jak na razie połowa z tych gier które zmierzają na pewno nie pojawi się na premierę, a jeśli już o tej mówimy... nie znamy ani cen konsol, ani daty premiery, nie mówiąc o liście startowej pozycji do ogrania. Wciąż jest więc jednak wiele niewiadomych i chociaż było już parę przecieków, a konsole w związku ze świętami i Black Friday niemal na pewno wyjdą w pierwszej połowie listopada - to daty premiery na pewno nie poznamy jeszcze w tym miesiącu. Wszystko rozstrzygnie się dopiero w sierpniu i wtedy też ruszą preodery.

Czas czytania: 2 minut, 38 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Pudełkowy Ghost of Tsushima minutę po północy? To możliwe

arrow-right
arrow-right

Gry na next-geny będą kosztować ponad 300zł

Komentarze
...
213.136.***.*** • #1
philipo
84 dni temu

Mam nadzieję, że się postarają i pokażą coś konkretnego.

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #2
skalariX
84 dni temu

Kto komu zaora ... Oto jest pytanie? ;p

odpowiedz
...
46.175.***.*** • #3
gnysek
82 dni temu

Zależy względem czego. Raczej pokaz Microsoftu będzie lepszy niż State of Play, ale już niekoniecznie względem Future of Gaming.

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #4
skalariX
82 dni temu

No zaraz po pokazie MS ma być nowy State of Play, więc oby Sony np. Bloodbornem2 nie przyćmiło całego pokazu Phila ;p

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.