News

Na Xboxy trafiła gra o stanie wojennym - za darmo

Może i w PRLu nie było jeszcze cyfrowych dóbr, ale nie oszukujmy się - zakupy na kartki to nic innego jak Season Pass ;)

Wiadomo, że fajnie jest grać w gry które dostajemy zupełnie za darmo, ale chyba jeszcze lepiej jest, gdy jest to pozycja w którą na pewno nie było okazji zagrać wcześniej, nawet jeśli nie jest to tytuł AAA od największych firm, a jedynie produkcja niezależna - bowiem nie ma nic gorszego, niż pozycją którą ograło się już na wszystkim po kilka razy, a jej gameplay znamy na pamięć.

Historia gry Martial Law jest w ogóle ciekawa, bo nie dość, że to polska produkcja, opowiadająca o polskiej historii lat '80, to powstała jako gra w trakcie gamejamu PolskiGameDev.PL 2021 i rywalizację tą wygrała. Takie krótko trwające konkursy, których uczestnicy tworzą czasem drużyny z osobami poznanymi dopiero w dniu rozpoczęcia imprezy, często potrafią przynieść naprawdę interesujące pomysły i gry które powstawały kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin, po odpowiednim ulepszeniu i poprawieniu potrafią stać się hitami - czego najlepszym przykładem jest również polski Super Hot. Oczywiście gra typu Visual Novel już z góry nie ma szans na równie wielki sukces, bo to gatunek niszowy, ale skoro studio FIXER wypuściło grę za darmo, to bardzo was zachęcam do sprawdzenia tego gatunku - pełne tekstu i fabuły pozycje to coś między cyfrową rozgrywką a czytaniem książki i potrafi sprawić naprawdę wiele przyjemności.

Niestety, pozycja nie jest dostępna na konsole PlayStation, a jedynie na Xboxach, ale obstawiam, że wynika to z faktu łatwiejszej dostępności konsoli Microsoftu dla programistów (z pomocą Visual Studio stworzone pod uniwersalną platformę Windowsową gry można odpalać na każdym domowym Xboxie zamieniając go na chwilę w dev kita, a potem wracając o naszych gier bez kasowania czegokolwiek - sam korzystałem już z tej opcji). W ostateczności można się też zapoznać z wersją na Steam.

Jeśli więc jest w was odrobina nostalgii i tęsknoty za Pewexami, CPNem i nie straszny wam generał Jaruzelski zamiast teleranka, odwiedźcie stronę Martial Law w Xbox Marketplace , a dla niezdecydowanych mam oczywiście trailer.


Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 50 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Podsumowanie 2021 na GameOnly.pl

arrow-right
arrow-right

Sonic też dostanie swoje LEGO

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: