News

Najwyższy stan gotowości przed inwazją Zergów

Dajcie się pochłonąć zbiorowej świadomości zergów podczas ogólnoświatowej imprezy z okazji premiery StarCraft II: Heart of the Swarm – oglądajcie ją na żywo w Internecie lub stawcie się na nią osobiście! Blizzard Entertainment ogłosił dzisiaj informacje dotyczące wydarzeń towarzyszących premierze gry w Stanach Zjednoczonych, Francji, Australii, Korei Południowej, Singapurze, Rosji, Brazylii, Meksyku i na Tajwanie, które rozpoczną się wieczorem 11 marca.

Podczas każdego z nich twórcy z Blizzarda oraz czołowi partnerzy dystrybucyjni spotkają się z graczami z całego świata, którzy pragną jako pierwsi stanąć u boku Kerrigan, Królowej Ostrzy, i podjąć się zadania zjednoczenia Roju zergów.

Oprócz dziewięciu oficjalnych wydarzeń z okazji premiery, o północy sklepy na całym świecie otworzą swe podwoje dla graczy, aby tym samym rozpocząć drugi rozdział w niesamowitej sadze StarCrafta II. Więcej informacji na temat godzin otwarcia i liczby dostępnych pudełek można uzyskać w lokalnych sklepach.

Aby rozpocząć świętowanie i obserwować, jak dołączają do niego kolejne kraje, Blizzard w połączeniu z Twitch.tv będzie współgospodarzem specjalnej 21-godzinnej transmisji ze znanym w świecie e-sportu komentatorem Seanem „Day[9]” Plottem, którą będzie można oglądać w Internecie pod adresem http://www.StarCraft2.com/SwarmLaunch. Dzięki niej 11 marca od godziny 11:00 widzowie na całym świecie będą mogli obserwować na żywo wydarzenia z okazji premiery w Australii, Korei Południowej, Francji i Stanach Zjednoczonych. Podczas transmisji przewidziano dodatkowe specjalne atrakcje, w tym pokaz filmów stworzonych przez społeczność oraz mecze pomiędzy najlepszymi graczami zawodowymi w ramach turnieju o tytuł „Króla bety”, którego gospodarzem będzie Day[9], nadający z bunkra znajdującego się głęboko pod siedzibą firmy Blizzard w Irvine.

„Społeczność StarCrafta czekała na Heart of the Swarm już od dawna,” powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Sądzę, że uznacie, że warto było czekać. Nie możemy się doczekać momentu, gdy za dwa tygodnie będziemy świętować premierę gry, organizując wspaniałą, ogólnoświatową imprezę i oddając do waszych rąk najlepszą grę z serii StarCraft, jaką do tej pory stworzyliśmy.”

Świętowanie w Wersalu rozpocznie się 11 marca o 19:00 czasu środkowoeuropejskiego. Gospodarzami wydarzenia będą specjalni goście ze społeczności StarCrafta II, w tym Paul “RedEye” Chaloner oraz komentatorzy: Dan “Artosis” Stemkoski i Nick “Tasteless” Plott. Mecze pokazowe rozegrają na żywo czołowi gracze zawodowi w Europie, a pokazy pozwolą publiczności na zapoznanie się z niektórymi z nowych, potężnych funkcji, które zadebiutują w StarCraft II: Heart of the Swarm.

Uczestnicy oficjalnych wydarzeń z okazji premiery StarCraft II: Heart of the Swarm będą mogli kupić* grę w edycji standardowej (w sugerowanej cenie detalicznej 34,99 EUR) oraz w edycji kolekcjonerskiej (w sugerowanej cenie detalicznej 69,99 EUR), która oprócz płyty z grą zawiera także następujące elementy dodatkowe:

• Kulisy produkcji na płytach DVD i Blu-ray: Zagłębcie się w uniwersum StarCrafta dzięki komentarzowi twórców, wywiadom z aktorami oraz dogłębnej, historycznej retrospekcji poświęconej e-sportowemu dziedzictwu StarCrafta opowiedzianej przez kluczowych członków społeczności.

• Płyta CD z edycją kolekcjonerska ścieżki dźwiękowej: Wzbogaćcie swoje muzyczne przeżycia dzięki kompilacji jedenastu utworów z Heart of the Swarm.
• Album z grafikami z Heart of the Swarm w twardej oprawie: Ta 144-stronnicowa księga zawiera nigdy wcześniej nie publikowane obrazy z dodatku, od wczesnych szkiców koncepcyjnych po pełne detali grafiki trójwymiarowe.
• Podkładka pod mysz: Edycja kolekcjonerska podkładki pod mysz przedstawiająca wojska Dominium Terran desperacko broniące się przed szturmem Roju zergów.
• StarCraft II – Torrask: Zniszczcie wrogów Roju wykorzystując nieposkromionego torraska – ultraliska zergów o straszliwym, nowym wyglądzie.
• StarCraft II – portrety i emblematy: Nowe, zainfekowane przez Rój portrety oraz emblematy pomogą wam zmienić wygląd profilu sieciowego i armii w grze.
• World of Warcraft® – towarzysz w grze: Tępiciel wprost eksploduje radością i jest gotowy, aby z hukiem wkroczyć na arenę walk zwierzaków.
• Diablo® III – Skrzydła Ostrzy i symbol na sztandarze: Wyhodujcie zergowe skrzydła, aby oddać cześć Królowej Ostrzy, i rozwińcie sztandar z wyjątkowym symbolem, aby pokazać całemu światu Sanktuarium, że stoicie po stronie Roju.

Heart of the Swarm kontynuuje fabułę StarCrafta II rozpoczętą w Wings of Liberty® i skupia się na działaniach Kerrigan, pragnącej zjednoczyć Rój i zemścić się na Arcturusie Mengsku. W trakcie 20 misji kampanii gracze będą śledzić losy Kerrigan, która przemierza galaktykę i wciela do swojego szczepu nowe gatunki, tworząc wyjątkowe odmiany zergów. Z misji na misję Kerrigan będzie rosnąć w siłę, a gracze będą mogli ją przeobrażać dzięki nowym, potężnym umiejętnościom, jak również rozwijać różne odmiany zergów, tworząc nowe, groźne podgatunki przystosowane do ich stylu gry.

Co więcej, w trybie wieloosobowym Heart of the Swarm zadebiutują nowe narzędzia walki, w tym nowe jednostki, jak terrańskie helbaty, zergowi nosiciele roju i protoskie orkany, a także już istniejące jednostki znane z Wings of Liberty dysponujące nowymi, zmodyfikowanymi możliwościami. Wrażenia z rozgrywki wzbogacą nowe funkcje, między innymi systemy grup i klanów, nierankingowy system dobierania graczy, Gra Globalna – umożliwiająca toczenie walk z innymi graczami w różnych regionach na całym świecie, zaawansowane śledzenie statystyk, ulepszenia wprowadzone w interfejsie, rozbudowany system fizyki – dzięki któremu bitwy wyglądają jeszcze bardziej sugestywnie, powtórki w trybie wieloosobowym – pozwalające na oglądanie powtórek ze znajomymi – oraz system poziomów doświadczenia, który odda do dyspozycji graczy w Heart of the Swarm nowy sposób na zdobywanie modyfikacji dla swoich profili sieciowych. A to wciąż nie jest pełna lista nowości.

Czas czytania: 5 minut, 37 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Pierwsze informacje o Assassin's Creed IV: Black Flag

arrow-right
arrow-right

Zanim został bogiem, był tylko człowiekiem

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: