News

Octopath Traveller II z trailerami postaci

Square ujawniło już 6 z 8 nowych postaci którymi przyjdzie nam sterować w grze.

Square jak i Enix, które były kiedyś osobnymi firmami, słynęły z gier jPRG, w których walki są turowe, ale z biegiem czasu, już po połączeni firm, zaczęli trochę doganiać pomysłami zachód, tworząc jeszcze inny wariant, dokładnie pomiędzy jRPG a cRPG - i tak od czasu Final Fantasy XII częściej są to slashery z opcjonalnym wybieraniem ataków, niż faktyczne turowe rozgrywki. Na szczęście dla fanów klasyki, firma wypuszcza w sumie całkiem sporo gier z dawnym systemem, chociaż zazwyczaj są to produkcje z ewidentnie mniejszym budżetem.

Są jednak perełki wśród tych gier i jedną z nich jest na pewno Octopath Traveller, które w tym roku doczeka się drugiej części - i to już za miesiąc. Do premiery niewiele, więc Square zaczęło promocję pozycji i dzięki temu mogliśmy się zaznajomić z postaciami które pojawią się w grze (jak wskazuje nazwa - jest ich osiem, to się nie zmieniło).

Wiemy już, że pełen wachlarz stanowić będą:

- Hikari – Wojownik
- Agnea – Tancerka
- Partitio – Sprzedawca
- Osvald – Uczony
- Temenos – Kleryk
- Throné – Złodziej
- Ochette – Łowca
- Castti – Aptekarz

Ponownie będziemy mogli wybrać którą z tych postaci zaczynamy, a następnie prowadzić przygodę tak, żeby znaleźć pozostałe, poznając historię każdej z nich. Każda z tych postaci ma też swój nadrzędny cel, który musimy pomóc zrealizować (zazwyczaj jest to rodzaj zemsty, lub poszukiwanie jakiejś informacji czy osoby) dzięki współpracy drużyny. Druga część nie będzie więc większą rewolucją i raczej dostarczy dodatkową porcję tego samego.

Jak widzicie - na trailerach brakuje zestawu postaci Hikari + Agnea, których zapewne poznamy jeszcze przed końcem miesiąca.

Premiera Octopath Traveller II już 24 lutego, na PlayStation i Switchu. Jeśli jesteście fanami gry, warto też sprawdzić Octopath Traveller: Champions of the Continent na telefonach i tabletach, które dostępne jest za darmo (co oczywiście oznacza zakupy w grze).


Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 43 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Skull & Bones - Sony anulowało preordery

arrow-right
arrow-right

Sony ujawnia listę startową gier PS VR 2

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: