News

Odświeżony Xbox Series X na pierwszych grafikach. Oficjalne dokumenty FTC potwierdzają nową konsolę

Wyciekły dokumenty FTC, które potwierdzają tworzenie nowej konsoli Microsoftu. Nowa wersja Xbox Series X dostępna tylko w wersji cyfrowej.

Kwestia zakupu Activision Blizzard przez Microsoft nie przestaje dostarczać kolejnych informacji dotyczących kolejnych poczynań Microsoftu. W sieci właśnie pojawiły się dokumenty FTC, które potwierdzają tworzenie odświeżonej wersji Xbox Series X.

Nowa edycja nie będzie różnić się od oryginału pod względem mocy, ale zdecydowano się zaoferować większy dysk, czyli aż 2 TB SSD.

Dużym zaskoczeniem może być fakt, że konsola nie będzie posiadać czytnika płyt, więc użytkownicy będą musieli korzystać wyłącznie z gier zakupionych cyfrowo.

W przygotowaniu jest również ulepszony kontroler, który otrzyma wsparcie haptycznych wibracji oraz wymienną baterię, a jego cena ma wynosić $69.

Premiera nowej konsoli miałaby być planowana na październik 2024 roku i zostać wyceniona na $499. Warto zaznaczyć, że Microsoft nie potwierdził jeszcze tworzenia konsoli, ale jej zapowiedzi powinniśmy oczekiwać w okresie letnim przyszłego roku.

Jak podoba wam się projekt kolejnej wersji Xboxa Series X? Co sądzicie o takim pomyśle na konsole śródgeneracyjne? Jakie macie nastawienie na dostępność wyłącznie edycji bez czytnika płyt? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Czas czytania: 1 minuta, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Xbox Game Pass z nowym tytułem na Październik

arrow-right
arrow-right

Diablo 4 czeka mnóstwo nowej zawartości

Komentarze
...
146.70.***.*** • #1
GoDlike
15 dni temu

Jeśli nie ma czytnika płyt to dla mnie jest bezużyteczny.

odpowiedz
...
94.254.***.*** • #2
Prz3mQ
15 dni temu

Zastanawiam się czy od przyszłego roku Microsoft w ogóle będzie jeszcze produkował konsolę z czytnikiem. Możliwe, że przed nami koniec pudełek

odpowiedz
...
83.20.***.*** • #3
maniekmaniu
15 dni temu

Następna generacja na 100% bez płyt. Tylko abonament i cyfra. W tej generacji już pokazali, że mocno im na tym zależy, a także twórcy gier.

odpowiedz
...
83.20.***.*** • #4
maniekmaniu
15 dni temu

Dla mnie XsX i PS5 są ostatnimi konsolami. Żadnej konsoli bez czytnika nie chcę, a poza tym z 10 lat zejdzie mi zanim wszystko przejdę co mam na płytach na Xboxie, GameCubie, X360, XsX i PS5. Czyli do 50-tki może zdążę hihi.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: