News

Outriders z przybliżoną datą premiery. Polski tytuł zadebiutuje również na nowych konsolach

Trochę później niż się spodziewaliśmy, ale lepiej późno niż wcale.

Poeple Can Fly to jeden z najstarszych polskich deweloperów. Studio miało burzliwą przeszłość, najpierw zasłynęło z produkcji przebojowego Painkillera, by następnie nawiązać współpracę z Epic Games przy produkcji Gears of War: Judgment. W 2012 roku deweloper stał się zależny od niebędącego jeszcze wówczas gigantem znanym z Fortnite Epic Games, ale wyrwał się spod ich jarzma trzy lata później i ponownie rozpoczął samodzielną i niezależną egzystencję. Studio poinformowało wówczas o planach stworzenia nowego IP.

W kolejnych latach Poeple Can Fly otwierało następne oddziały i zatrudniało kolejnych deweloperów, aż w końcu podczas E3 2019 przyszedł czas na ujawnienie powstającego od lat projektu. Wtedy na temat produkcji zatytułowanej Outsiders oprócz tajemniczego trailera, nie powiedziano zbyt wiele. Ze wcześniejszych informacji wynikało jedynie, iż będzie to tytuł wysokobudżetowy, a jego wydaniem zajmie się Square Enix.

Teraz za sprawą nowych materiałów nie tylko poznaliśmy z grubsza otoczkę gry, ale wiemy także mniej więcej kiedy zadebiutuje ona w sklepach:

Na zaprezentowanym wideo ujawniono podstawy fabularne tytułu. Miejsce akcji stanowi Epoch — planeta stanowiąca ostatnią deskę ratunku dla uciekających ze zniszczonej Ziemi ludzi. Na miejscu okazuje się, że kreowane na nowy dom ludzkości miejsce nie jest tak spokojne i sielankowe za jakie je do tej pory uważano. Tajemnicza anomalia zmieniła przybywających kolonistów w dysponujących nadnaturalnymi mocami niczym z Infamous bohaterów, którzy zmuszeni są wziąć udział w wojnie przeciwko zarówno monstrualnym potworom, jak i przypominających ludzi przeciwnikom.

Na produkcję możemy liczyć w pod koniec obecnego roku, czyli w tym samym okresie kiedy premierę mają mieć konsole nowej generacji w postaci Xbox Series X oraz PlayStation 5. Polacy naturalnie nie mogli nie skorzystać z takiej okazji i oficjalnie ogłosili, iż projektowany przez nich tytuł będzie cross-genowy tj. zadebiutuje zarówno na konsolach obecnej generacji, jak i przyszłej. Gra jest w zamyśle tworzona jeszcze na obecne urządzenia, ale możemy się spodziewać, że będzie wyglądała ładniej i działała sprawniej na nadchodzących sprzętach. Gra nie ominie również pecetów.

Więcej o tytule dowiemy się na zaplanownym na jutro o 21:00 oficjalnym streamie deweloperów na Twitch . Wtedy też mamy poznać kolejne materiały na temat gry, a może nawet zobaczymy tak pożądany przez graczy gameplay.

Czas czytania: 3 minut, 3 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony, Microsoft i Nintendo poza listą wystawców na E3 2020

arrow-right
arrow-right

Nintwndo Direct z Animal Crossing? Kolejny troll żartuje z graczy

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1623 dni temu

Słabe to :/

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: