News

Pierwsze przecieki o Dragon Age III?

Kilka dni temu pojawiły się plotki, że na GamesCom 2012 zostanie zapowiedziany nowy Dragon Age. Tak się jednak nie stało, lecz dzisiaj pojawiają się kolejne niepotwierdzone informacje o trzeciej części gry.

Mianowicie, do sieci wyciekły rysunki postaci, ankiety o podtytule gry, informacje o scenariuszu oraz co gra ma oferować.

Zacznijmy od tego ostatniego. Według przecieków w grze znajdziemy:

- kooperację online lub jakieś tryby kooperacji
- specjalne ataki kończące
- mamy podejmować mnóstwo istotnych decyzji
- ma być dramatycznie oraz towarzyszyć nam będzie napięcie z podjętych decyzji
- zmienne pory dnia kontrolowane przez gracza
- lepsze zarządzanie drużyną
- 4 towarzyszy naraz będzie mogło nam towarzyszyć

Trzeba przyznać, że nic odkrywczego w tym nie znajdziemy - za trybem co-op nie jestem, bo prawdopodobnie będzie to wyrzynka fal atakujących potworów.

Teraz jak ma się przedstawiać scenariusz? Otóż:

"Wielki naród Orlais, najpotężniejsze imperium w świecie Dragon Age, rozpada się przez wojnę domową. Silni mężczyźni i kobiety Fereldenu zmagają się z uzdrowieniem i odzyskaniem ich narodu od hordy ohydnych Mrocznych Pomiotów, którzy dewastowali te ziemie 10 lat temu. Zakon jest podzielony. Templariusze nie wykonują rozkazów, twierdząc, że Kościół stał się zbyt łagodny w powstrzymywaniu niebezpieczeństwa, które niosą ze sobą magowie. Kręgi Magów się zbuntowały, wierząc, że Templariusze stali się zbyt surowi, gorliwi w swoich obowiązkach i zbyt szybko chcą zabijać tych co wysuną się z szeregu.

Świat Dragon Age znajduje się na krawędzi upadku i kiedy desperackie zebranie, mające przywrócić pokój, staje się epicentrum magicznego wybuchu, który likwiduje najważniejsze osoby w Zakonie, jest jasne, że ktoś lub coś manipulowało w ostatnich wydarzeniach by sprowadzić chaos na ten świat.

Z popiołów tej eksplozji pojawia się coś nowego - Inkwizycja. Jako Inkwizytor, do Ciebie należy stworzenie swojej potęgi oraz wytrenowaniu swoich wojsk, ujawnić sekrety a także budować stosunki na całym świecie. Musisz zwiedzić zapomniane tereny, odkryć starożytne tajemnice i wytępić tych, którzy chcą zniszczyć ten świat."

No, szczerze mówiąc, bardzo przypomina to schemat pierwszej części - w sumie to dobrze, Dragon Age Początek bardzo mi się podobał. Ciekawe, czy faktycznie możemy liczyć na takie tło fabularne.

Istnieje jeszcze wersja alternatywna, lecz schemat jest ten sam. Oto ona:

"Portal pomiędzy światami uwalnia hordy demonów, wojny domowe rozrywają narody a korupcja jest wszędzie. Ktoś kryje się w cieniu, tworząc zagrożenia niszczące świat. Nadszedł czas Inkwizycji.

Przywdziej szaty Inkwizytora i obejmij dowodzenie nad jedyną siłą zdolną przywrócić światło w ciemności. Wybierz metodę bezpośrednią i zbierz swoje wojska, wysyłaj szpiegów lub angażuj się w politycznej wojnie. Znajduj przyjaciół i używaj swoich znajomości pośrednio - to od Ciebie zależy jak poprowadzisz Inkwizycję. Ale trzeba będzie zacząć od początku - stań się złodziejem, wojownikiem lub magiem i stwórz drużynę składającą się do 10 kompanów, prowadząc ich przeciwko tym, którzy stoją Ci na drodze, poprzez szpiegowanie, ujawnianie i zniszczenie ich."

No, na papierze wygląda to naprawdę bardzo dobrze - mam nadzieję, że po Dragon Age II Bioware wyciągło wnioski i Dragon Age III nie zawiedzie.

Na koniec rysunki postaci wraz z ankietami.

Galeria

 

 

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 41 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowy gameplay z Ratchet & Clank QForce

arrow-right
arrow-right

Fabuła i system walki w Tales of Xillia 2

Komentarze
...
4289 dni temu

Tak, tak, tak! jak wrócą postacie z DA:O to będzie dobrze. Można by też odnieść się do książek...

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: