News

PlayStation 5 zadebiutuje w Europie dopiero w grudniu

Trailer Call of Duty: Black Ops Cold War zawiera w sobie niepokojącą informację - Sony oficjalnie szykuje dwie daty premier PlayStation 5.

Na oficjalnym kanale PlayStation w serwisie Youtube, pojawił się dziś nowy zwiastun Call of Duty: Black Ops Cold War. Napisałbym pewnie właśnie o tej grze, gdyby nie to, co zobaczyłem na sam koniec tego trailera - bo to bardzo niepokojąca wiadomość.

Jak widzicie, jest tutaj wyraźna informacja, że PlayStation 5 nadjedzie o USA i Kanady w sezonie świątecznym (rozpoczyna się on od Black Friday, 21 listopada), a reszta świata dostanie dostęp do konsoli później w 2020. To o tyle ciekawe, że od dwóch najbardziej prawdopodobnych dat premiery (13 listopada - data premiery właśnie COD:BOCW, oraz 20 listopada - dzień po premierze Cyberpunk 2077), do końca roku mamy raptem 41 - 48 dni, a w same święta i sylwestra sklepy praktycznie nie działają, realnie więc pozostaje raptem 3-4 tygodnie aby zmieścić się z premierą w tym roku. Na czym więc polegać ma problem, przez który konsola musi trafić do sklepów większej części świata kilkanaście dni później?

To bardzo dziwna sytuacja, ale o tym, że data premiery w różnych miejscach globu może być inna, informowała już pierwsza prezentacja konsoli, z... maja 2019 ( Porównanie czasów ładowania PS5 vs PS4 na filmie). Pośród listy tematów jaką Sony zamierza ujawnić w kolejnych etapach prezentowania konsoli, wyraźnie pada sformułowanie "country rollout", które oznacza, że różne regiony/kraje mogą mieć nieco przesuniętą datę premiery.


Podobne sytuacje znamy z premiery Xboxa One (opóźnienie w Polsce aż 10 miesięcy, nie do odrobienia), czy PlayStation 3 (4 miesiące różnicy). Na szczęście, poniższy trailer mówi raczej o miesięcznym opóźnieniu (chociaż niektóre mniejsze i przynoszące najmniej zysków kraje konsolę dostaną zapewne dopiero po świątecznym szaleństwie, w styczniu - Polska raczej do nich nie należy).

Cóż, pozostaje nam życzyć sobie wzajemnie PlayStation 5 pod choinką, ale ten zabieg na pewno wzmocni nieco Xboxa w naszym kraju - jako wcześniej dostępna i mocniejsza konsola, część graczy może nie chcieć czekać lub nawet obrazić się na Sony za opóźnienie daty premiery, czego zieloni nie omieszkają wykorzystać.

Wspomniany trailer Call of Duty: Black Ops Cold War, gry która być może ma premierę tego samego dnia co przynajmniej jeden z next-genów, chociaż na PS5 szanse zmalały niemal do zera:

Platformy:
Czas czytania: 3 minut
Niedawno pisaliśmy też o...

Wrześniowe gry w PS+ i GWG już dostępne

arrow-right
arrow-right

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów na trailerze z polskim dubbingiem

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1355 dni temu

Będzie styczeń 2021 zobaczycie!!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: