News

Polska gra wyląduje na PS Vita

Studio Bloober Team stworzyło grę, która ma szansę podbić światowe rynki. Już 22 lutego (wraz z premierą konsoli PlayStation Vita firmy SONY) w Polsce będzie miała miejsce europejska premiera gry A-men. Jest to pierwszy tytuł startowy na konsolę przygotowany przez polskie studio.

Rodzimy rynek gier długo czekał na ten moment. Po raz pierwszy w historii, w ekskluzywnym gronie tytułów startowych na nową konsolę, pojawi się gra polskiego dewelopera. Jest to duże wyróżnienie dla jej producenta – krakowskiego studia Bloober Team.

A-men będzie przyjemną odmianą dla wszystkich, którym znudziły się proste i zbyt oczywiste gry, ustawiające użytkownika raczej w pozycji widza, niż aktywnego uczestnika rozgrywki. A-men jest adresowana do prawdziwych graczy, którzy nie boją się zmierzyć z poważnymi wyzwaniami. Produkcja Bloober Team to gra platformowa zawierająca elementy logiczne, nawiązuje ona do takich hitów sprzed lat jak Lemmings czy Lost Vikings. Na grę składają się 4 światy i aż 40 poziomów rozgrywki, co czyni ją jedną z najbardziej rozbudowanych gier na PSV. Jak szacuje producent, aby przejść wszystkie etapy potrzeba poświęcić od 15 do 20 godzin.

Jesteśmy dumni, że to właśnie nasze studio jako pierwsze stworzyło tytuł startowy na PlayStation Vita – mówi Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team – Stworzyliśmy produkt, którego sam, jako zapalony gracz, od dłuższego czasu bezskutecznie poszukiwałem na rynku – gry która jest tak wciągająca, że nie daje spać po nocach. A-men wymaga od użytkownika naprawdę maksymalnego zaangażowania, a przejście kolejnego levelu dostarcza olbrzymiej satysfakcji.

A-men zadebiutuje na rynku europejskim 22 lutego (w dniu premiery PlayStation Vita). Będzie dostępna w dystrybucji cyfrowej poprzez platformę PSN i będzie posiadać również polską wersję językową (wersja kinowa). Cena gry została ustalona na poziomie 14,99 EUR dla krajów strefy Euro, natomiast w Polsce na 54 PLN. W dniu premiery, Bloober Team, jako jeden z niewielu producentów gier na PSV, udostępni darmowe demo A-men.

Galeria

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 28 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Gameplay z demo Mass Effect 3

arrow-right
arrow-right

Znamy datę premiery Assassin’s Creed III

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: