News

Pora rozbić skarbonkę lub spieniężyć wszystkie swoje virtualne coiny - Playstation-SNES prototyp idzie pod młotek

Właściciel prototypu Playstation-SNES, dziecko projektu, które koniec końców dało nam dwie fantastyczne konsole oraz jedną z najbardziej obecnie znanych marek konsolowych.

Szykuje się niesamowita gratka dla wszystkich kolekcjonerów sprzętu konsolowego, czy po prostu fanów elektronicznej rozrywki. Jeżeli chcesz poszerzyć swoją kolekcję, to pora rozbić bank, ponieważ będziesz licytować z całym światem. Jedynie 200 wyprodukowanych egzemplarzy i jedna z nich właśnie ma trafić pod wirtualny młotek.

Terry Diebold postanowił wystawić swoją egzemplarz na sprzedaż. Po zdjęciach widzimy, że konsola jest w bardzo dobrym stanie. Niestety na tę chwilę brakuje informacji o oficjalnej aukcji - osoby zainteresowane są zachęca do bezpośredniego kontaktu z Terry'm.
Z komentarzy na Twitterze możemy wyczytać, że ludzie się obawiają iż jakiś zamożny kolekcjoner złoży ofertę nie do odrzucenia i konsola na zawsze przepadnie w tajnych katakumbach ów jegomościa, zamiast być dostępna jako eksponat muzealny, który każdy fan gier będzie mógł zobaczyć na własne oczy.

Historia prototypu SNES CD-ROM


Super NES CD-ROM System to projekt rozpoczęty przy współpracy Nintendo oraz Sony w 1988r. Miał on przyjąć dwie postacie: jedna wersja miała być dostawką do standardowej wersji SNES, natomiast druga miała być zintegrowanym system, zwanym przez Sony - Play Station. W wyniku współpracy, którą Nintendo potajemnie nawiązało z Philipsem, jednym z głównych konkurentów Sony, relacja pomiędzy firmami została nadszarpnięcia, ostatecznie skutkując tym, że Sony rozpoczęło pracę nad sprzętem kolejnej generacji, który my dziś znamy jako pierwszą konsolę Sony PlayStation.

W ramach nostalgii mały smaczek - jeden z pierwszych spotów Sony Playstation

Źródło:
  • twitter, wikipedia
Czas czytania: 2 minut, 18 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Ghost Recon: Breakpoint - mikrotransakcje za upgrady były "pomyłką" - czyżby?

arrow-right
arrow-right

Zmarł imiennik Kirbiego - John Kirby

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: