Szykuje się niesamowita gratka dla wszystkich kolekcjonerów sprzętu konsolowego, czy po prostu fanów elektronicznej rozrywki. Jeżeli chcesz poszerzyć swoją kolekcję, to pora rozbić bank, ponieważ będziesz licytować z całym światem. Jedynie 200 wyprodukowanych egzemplarzy i jedna z nich właśnie ma trafić pod wirtualny młotek.

Terry Diebold postanowił wystawić swoją egzemplarz na sprzedaż. Po zdjęciach widzimy, że konsola jest w bardzo dobrym stanie. Niestety na tę chwilę brakuje informacji o oficjalnej aukcji - osoby zainteresowane są zachęca do bezpośredniego kontaktu z Terry'm.
Z komentarzy na Twitterze możemy wyczytać, że ludzie się obawiają iż jakiś zamożny kolekcjoner złoży ofertę nie do odrzucenia i konsola na zawsze przepadnie w tajnych katakumbach ów jegomościa, zamiast być dostępna jako eksponat muzealny, który każdy fan gier będzie mógł zobaczyć na własne oczy.

Historia prototypu SNES CD-ROM


Super NES CD-ROM System to projekt rozpoczęty przy współpracy Nintendo oraz Sony w 1988r. Miał on przyjąć dwie postacie: jedna wersja miała być dostawką do standardowej wersji SNES, natomiast druga miała być zintegrowanym system, zwanym przez Sony - Play Station. W wyniku współpracy, którą Nintendo potajemnie nawiązało z Philipsem, jednym z głównych konkurentów Sony, relacja pomiędzy firmami została nadszarpnięcia, ostatecznie skutkując tym, że Sony rozpoczęło pracę nad sprzętem kolejnej generacji, który my dziś znamy jako pierwszą konsolę Sony PlayStation.

W ramach nostalgii mały smaczek - jeden z pierwszych spotów Sony Playstation