News

Powstaje remaster Nier. Deweloperzy przygotowują też grę mobilny spin-off

Nie znamy jednak niestety daty premiery żadnego z tytułów.

Obecny na poprzedniej generacji Nier: Replicant, choć doceniony przez fanów nigdy nie zdołał zyskać popularności, jakiej życzyliby sobie jego twórcy. Deweloperom z ówczesnego studia Cavia nie wiodło się najlepiej i pomimo że ostatecznie firma pogrążona przez długi zbankrutowała, to pomysł na grę przetrwał. Lata później ukazał się Nier: Automata, w którego produkcji spory udział miał ojciec serii — Yoko Taro. Produkt tym razem odniósł również sukces sprzedażowy, przyciągając setki tysięcy graczy z całego świata.

Obserwując popularność marki, wydawca będący jej właścicielem — Square Enix ogłosił na streamie z okazji 10-lecia cyklu, iż wraz ze studiem Toylogic przygotowuje obecnie remaster pierwszej części serii — Nier: Replicant. W jego produkcji weźmie udział wspomniany już japoński ojciec serii, a także kilku doświadczonych pracowników Platinum Games, którzy pracowali nad najnowszą częścią gry — Nier: Automata.

Zremasterowana wersja gry będzie nosiła nazwę Nier: Replicant ver.1.22474487139 i trafi na PS4, Xbox One, a także PC. Nie ujawniono jeszcze daty jej premiery, ani ewentualnych usprawnień względem oryginału.

Oprócz tego ma powstać poboczna, mobilna odsłona serii pod tytułem Nier: Re[in]carnation zmierzająca na Android oraz iOS. Nie ujawniono żadnych szczegółowych informacji na jej temat, toteż głodnym wiedzy fanom musi na razie wystarczyć poniższe wideo:

Akcja gry ma miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z Nier: Automata. Slasher w oryginale opowiada historię wojownika poszukującego lekarstwa dla swojej młodszej siostry. Mężczyzna, przemierzając zrujnowany, nawiedziony przez straszliwe monstra świat jest zmuszony bezustannie walczyć o swoje życie, a z każdą zmarnowaną przez niego sekundą widmo śmierci jego siostry staje się coraz bardziej wyraźne.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 29 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Microsoft broni baterii w kontrolerze Xbox Series X. Zdaniem firmy zapewnia to "elastyczność"

arrow-right
arrow-right

Star Wars Episode I: Racer powraca na Playstation 4 i Nintendo Switch

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: