News

Preordery na Xbox Series również ruszyły. Będzie też tani abonament

Gdy konkurencja już się u nas wyprzedała, zieloni wchodzą ze swoją ofensywą - nieco tańszą konsolą oraz abonamentem All Access.

Chociaż Microsoft zapowiedział datę premiery i cenę konsoli jako pierwszy, to z preorderami rusza jako drugi (głównie przez to, że Sony dostało od nich kilkanaście dni zapasu na wepchnięcie się ze swoimi działaniami). Trzeba jednak przyznać, że dziś firma jest zdecydowanie w lepszej pozycji niż jeszcze miesiąc temu, nawet w naszym kraju.

Po pierwsze, Xbox Series X, mimo, że na papierze mocniejszy od PlayStation 5, jest o 50 złotych tańszy. Po drugie, Microsoft zaproponował też tańszą wersję konsoli za raptem 1349zł. Po trzecie, wczoraj, nie bez powodu dzień przed startem preorderów, kupili Bethestdę a wraz z nią wiele naprawdę ważnych i lubianych przez graczy marek, w tym nawet Deadthloop który był exem dla PS5 (ale zapewne już nie jest).
Kolejny argument za zakupem tej właśnie konsoli, to - opcja abonamentowa All Access. Wstępnie proponowano wcześniej cenę 99zł miesięcznie, ale wg. moich wyliczeń taka umowa trwałaby ok. 26-30 miesięcy, więc Microsoft nieco ją zmodyfikował - skracając do 24 miesięcy i wyrównując cenę.

Xbox Series X za 148 zł przez 24 miesiące, do tego w pakiecie z Game Pass Ultimate?
Dla przypomnienia, pakiet ten zawiera:

- Xbox Game Pass dla konsoli (w tym gry Bethesdy!)
- Xbox Game Pass dla PC
- Cloud gaming (beta)
- Xbox Live Gold
- EA Access

Cena została ustawiona tak, że porównać można ją z zakupem na raty 0%, jest to więc naprawdę dobra oferta, zwłaszcza w czasach gdy ceny gier mogą kształtować się w granicy grubo ponad 300zł (a tutaj sporo dostaniemy w dniu premiery w ramach "raty" za mniej niż połowę tej kwoty). Do tego Xbox Series X pozwoli ograć gry z poprzednich trzech generacji, w tym wszystko co zgarnęliście w ramach Games With Gold. Pakiet ten będzie dostępny w sklepach bliżej premiery - zapewne z tego powodu, że wymaga podpisania umowy i zapewne Microsoft bierze na siebie koszty "oddania" do sklepu marży za konsolę i kredytowania reszty.

Preordery dostępne są we wszystkich dużych sklepach z elektroniką, a zatem Media Markt, Media Expert, Euro AGD, Neonet, ale w odróżnieniu od PlayStation 5 konsolę można preorderować też na Allegro czy... w oficjalnym sklepie Microsoftu na stronie Xboxa.

Trzeba przyznać, że dziś na pewno więcej graczy skusi się na konsolę Microsoftu, niż przed ostatnim pokazem Sony który przyniósł kilka kontrowersji (ceny gier, wydanie paru exów także na PS4, mała ilość gier na start, przeciętna cena, brak info o usługach), na których Microsoft o dziwo skorzystał.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PlayStation 5 bez wstecznej kompatybilności z PSX, PS2 i PS3

arrow-right
arrow-right

Microsoft na zakupach. Bethesda od dziś jest ich. Z czym zostanie Sony?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: