News

Przegląd premier: średnie oceny gier z początku lipca

Przyjrzyjmy się jak recenzenci ocenili niedawno wydane gry. Sprawdzamy ocey Dragon Quest Builders 2, Sea of Solitude, Senran Kagura: Peach Ball i rodzynka z 3DSa - Persona Q2: New Cinema Labirynth.

W ostatnim tygodniu na rynek trafiło kilka nowych gier (nie wymienię wszystkich konsolowych premier, skupię się na głośniejszych tytułach). Jak wypadły w oczach recezentów ?

Dragon Quest Builders 2
Chociaż DQB na pierwszy rzut oka jest tylko klonem Minecrafta, niech was to nie zmyli - to naprawdę dobra gra, jedynka mocno mnie wciągnięła. Poza (moim zdaniem) milszą dla oka grafiką i nie-kanciastymi postaciami, gra ma uproszczoną, ale jednak fabułę która polega na odbudowie zapomnianych miast. Premiera gry dziś (PS4, Switch), a średnia ocen na metacritic to w tej chwili - 86/100. GamesRadar+ dał nawet 100/100, a tylko 3 z 47 recenzji dają mniej niż 8/10.

Sea of Solitude
Platformówka wydana w ramach EA Originals z typowo indyczą grafiką. Opowiada o radzeniu sobie z samotnością głównej bohaterki i o tym jak (dosłownie) niektórzy zamieniają się czasem w potwory. Tutaj średnia ocen już niższa - 70/100. Aż dwie z 39 ocen poniżej 50%! Gra dostępna na Xboxie One i PS4.

Senran Kagura: Peach Ball
To jedna z serii której totalnie nie rozumiem, a jej sens istnienia poddawałbym w wątpliwość. Ale widocznie jest wystarczająco dużo japończyków/kuców przed ekranami konsol, którzy rzucają na to kasę. Peach Ball to bowiem gra o flipperach, w których na środku stołu (i w przerywnikach między etapami) występują... typowo mangowe dziewczyny z dużymi cyckami. Ta gra nabija sprzedaż prawdopodobnie tylko mokrymi snami o zobaczeniu tych wielkich... brzoskwiń bez ubrania, czego w grze i tak nie doświadczycie... Średnia ocen 65/100 niby mówi wszystko, ale aż dwa serwisy dały grze 9/10. Redaktorki z Polygonu już pewnie jadą tam z odsieczą, bo recenzji nie napisali.

Persona Q2: New Cinema Labirynth
Jedna z 5 gier które wyszły w tym roku na 3DS i akurat seria którą mogę polecić. Seria Persona Q nie jest typowym RPGiem z serii, a raczej uproszczonym RPGiem w staroszkolnym stylu (widać tylko przeciwników na wprost ekranu), z postaciami w stylu "chibi". Nie mniej, dla fanów serii - pozycja nie do przegapienia. Średnia ocen - 81/100. Brak ocen niższych niż 7/10.

Czas czytania: 2 minut, 46 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

GOG Galaxy 2.0 z perspektywy konsolowca

arrow-right
arrow-right

Niemiecki oddział Xboxa zapowiada FF VII Remake na XOne. Square dementuje, ale...

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: