News

PS Now we Włoszech - błąd czy przedwczesny start?

Włosi w PS Store przy niektórych grach widzą przycisk od PS Now, a przez chwilę dostępna była nawet specjalna podstrona.

PS Now to usługa streamowania gier na PlayStation (ale i PC czy telewizory). Działa to tak jak youtube, tylko że reaguje na nasze poczynania na padzie i wyświetla na bieżąco grę tylko dla nas. Miałem okazję sprawdzać przez kilka dni usługę w wersji amerykańskiej i mimo, że mam internet radiowy, input lag był na tyle niski, że gra w Uncharted 2 na średnim poziomie trudności nie różniła się wiele od gry z płyty. Co prawda jakoś obrazu jest oczywiście niższa (trochę gorsze kolory, trochę więcej rozmycia czy wręcz kwadratów, charakterystycznych dla JPG) - ale naprawdę da się w to grać nawet gdy serwer jest za oceanem. Chociaż w gry które wymagają idealnego timingu (Bloodborne) - pewnie już tak fajnie by się nie grało.

We włoskim PS Store z poziomu konsoli PS4 przy grach dostępnych już w innych krajach (Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Belgii, Niemczech, Holandii, Irlandii i Szwajcarii) zaczęły pojawiać się guziki z informacją, że gra jest dostępna w PS Now i pozwalające odpalić usługę (ale niestety na razie nie działają).

Być może po wielu latach Sony w końcu odpali usługę w kolejnych krajach - jak pisałem wyżej, z mojej perspektywy działa to na tyle dobrze, że nic nie stoi na przeszkodzie poza ilością chętnych - być może Sony nie nadąża z odpaleniem tylu serwerów, aby uciągnąć usługę dla każdego kraju. Technicznie rzecz biorąc najlepiej, aby każdy kraj miał swoje PS Now hostowane blisko siebie, aby pingi były najniższe.

Custom image

Źródło: https://www.everyeye.it/notizie/playstation-now-sta-arrivando-in-italia-appaiono-dei-riferimenti-sul-playstation-store-357941.html

Czas czytania: 2 minut, 27 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Final Fantasy VIII Remake drugą najbardziej oczekiwaną grą w Japonii

arrow-right
arrow-right

Zapisz się do bety Dreams na PS4!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: