News

PS4 - Ponad 800 000 transmisji rozgrywek

Sony Computer Entertainment America (SCEA) i Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) ogłosiły dziś, że setki tysięcy użytkowników PlayStation4 przyjęły z otwartymi ramionami możliwość transmitowania na żywo za pośrednictwem systemu PS4. Stworzono ponad 800 000 transmisji rozgrywek i przeszło 7,1 miliona sesji oglądania na serwisach streamujących, Twitch i Ustream, co w sumie dało ponad 20 milionów minut rozgrywki transmitowanej na żywo za pomocą systemów PS4.

Dziesięć procent całkowitej zawartości w serwisie Twitch pochodzi z systemów PS4 od dnia premiery, 15 listopada w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 29 listopada w Europie, Australii i Ameryce Łacińskiej, według przeciętnego czasu transmisji. Według serwisu Ustream średni czas transmisji każdego użytkownika wynosi 31 minut.Do najpopularniejszych transmitowanych gier zaliczają się Battlefield 4 od Electronic Arts Inc, Killzone Shadow Fall od Sony Computer Entertainment Worldwide Studios (SCE WWS) oraz Call of Duty: Ghosts odActivision.

„PlayStation 4 zostało zaprojektowanie specjalnie po to, aby ludzie mogli się dzielić swoimi wrażeniami. Zainteresowanie transmitowaniem rozgrywki na żywo przerosło nasze najśmielsze oczekiwania” – powiedział Shuhei Yoshida, prezes Sony Computer Entertainment Worldwide Studios. „Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że gracze z radością przyjęli możliwość transmitowania rozgrywki na żywo za pośrednictwem systemu PS4, i nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak w najbliższych latach fani PlayStation zmienią oblicze społecznościowego grania”.

Po najlepszej premierze w historii PlayStation, podczas której na całym świecie sprzedano około 2,1 miliona sztuk PS4, wielu użytkowników systemu korzysta z dostępnej za darmo funkcji transmitowania rozgrywki na żywo, aby dzielić się swoimi osiągnięciami, kontaktować ze znajomymi i tworzyć nowe społeczności. Dostęp do transmitowania i innych funkcji społecznościowych jest prosty – służy do tego specjalny przycisk „SHARE” na kontrolerze bezprzewodowym DUALSHOCK4, z którego fani skorzystali ponad 10,9 miliona razy *4.

System PS4 w 2014 roku

Funkcje społecznościowe systemu PS4 zostaną rozbudowane w 2014 roku, gdy biblioteka gier na PS4 powiększy się o tytuły takie jak wyczekiwane inFAMOUS™: Second Son oraz MLB 2014: The Show od SCE WWS, a także zupełnie nowe marki, do których zaliczają się: Destiny od Activision, Watch_Dogs od Ubisoft Entertainment oraz The Order 1886 i DriveClub™od SCE WWS. Każdy z tych tytułów – dzięki niesamowitej grafice oraz niespotykanej rozgrywce – pokaże moc systemu PS4.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 37 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Czarnobrody zasieje zniszczenie w AC IV: Black Flag

arrow-right
arrow-right

Niesamowita oprawa wizualna The Order 1886

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: