News

Ready At Dawn nie stworzy kolejnej części The Order 1886

Jeśli liczyliście na kontynuację gry, to szanse na to spadły niemal do zera. Firmę przejął... Facebook.

Chociaż wszyscy gracze od dawna czekali jaką grę na konsole Sony po świetnym choć krótkim The Order 1886 zaprezentuje nam Ready At Dawn, wygląda na to, że była to ostatnia wielka produkcja firmy.

Firma w swojej długiej, trwającej już 17 lat historii dała się zapamiętać głównie z trzech świetnych i wyciskających ostatnie soki z PlayStation Portable gier Daxter, God of War: Chains of Olympus i God of War: Ghost of Sparta oraz właśnie wspomnianego The Order: 1886.
Pozostałe ich produkcje to albo porty istniejących gier na inne platformy (God of War, Okami), albo, wyglądające niemal jak gra indie Deformers z 2017 roku, które nie było hitem ani sprzedażowym, ani jakościowym.
Od tego czasu firma zajmowała się tworzeniem gier na Oculus Rift, wszyscy wierzyli więc, że niewielkie produkcje oznaczają prace nad jakimś wielkim tytułem którego na razie nie ujawniają. Cóż, wygląda, że z dawnego Ready at Dawn już wiele nie zostało, a w tworzeniu gry na google są tak dobrzy, że właśnie kupił ich Facebook, do którego Oculus należy. Studio potwierdziło już, że skupi się jedynie na grach VR.

Szkoda, bo technicznie grom RaD ciężko coś zarzucić i chciałoby się kolejnej produkcji spod ich rąk. Warto jednak zauważyć, że prawa do trzech serii które wyszły jako exy na PlayStation są po stronie Sony (przy The Order pomagało studio Santa Monica), więc jest jakaś tam szansa na powstanie kontynuacji tej osadzonej w epoce wiktoriańskiej gry, z drugiej jednak strony firma na pewno ma teraz ciekawsze rzeczy do roboty (nowy God of War), więc jeśli nawet - to raczej pieśń przyszłości...

Lone Echo II, gra która wyjdzie na google VR już pod skrzydłami nowego właściciela:

A ku wspomnieniom zostawiam te dwa trailery...


Czas czytania: 2 minut, 36 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 z wersją demo w sierpniu

arrow-right
arrow-right

Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas - mieszanie uczucia po trailerze

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1434 dni temu

Bardzo szkoda :/

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: