News

Remake Metal Gear Solid praktycznie potwierdzony

Przeciek nastąpił od autorki remake i bardzo specyficznego utworu, który dobrze pamiętamy z 1998 roku.

O plotkach na temat remake Metal Gear Solid z PSX mówi się od dawna - najczęściej w kontekście BluePoint Games które niedawno stało się nowym nabytkiem Sony, ale od kilkunastu dni chodzą też plotki o chińskim studio Virtuos, które przy wielu grach firmy wykonuje dodatkowe prace jako firma trzecia (etapy, modele postaci itp.).

Bluepoint w końcu w rękach Sony

Tym razem już oficjalnie i nie przez pomyłkę, Sony oznajmiło przejęcie Bluepoint Games.

Czytaj dalej »

Skąd więc tym razem pewność, że nowa wersja kultowej gry Hideo Kojimy powstaje? Otóż w Irlandzkiej stacji radiowej WLR FM odbywają się codziennie pogadanki ze znanymi osobami z lokalnej społeczności. Kompozytorka Ava ( https://www.avaworldmusic.com/ ) zdradziła tam, że w ostatnich miesiącach pracowała nad grą dla Sony, której tytułu nie może ujawnić, ale jest to tytuł o którym mówi się od dawna i jest to remake znanej gry. Artystka pracowała nad jednym tylko utworem, który posiada irlandzki tekst piosenki i razem z dwiema innymi osobami przygotowywali jego nową aranżację.

Jeśli cofniemy się przez wszystkie generacje i poszukamy piosenki z irlandzkim tekstem w jakiejkolwiek ze znanych gier (na których remake czekalibyśmy), na myśl przychodzi tylko jedna - The Best is Yet to Come, którą po irlandzku zaśpiewała Aoife Ní Fhearraigh, a skomponowała Rika Muranaka. Nie może być więc inaczej - jeśli nic nie przegapiłem, Sony tworzy remake Metal Gear Solid z 1998 roku.

Jeśli nie pamiętacie o jaki utwór chodzi - to na pewno przypomni wam go poniższy film (piosenka otwierała i zamykała grę), a na sam koniec dodam tylko, że wg. autorki remake'owanej piosenki sama gra ma zostać zaprezentowana przed świętami - będzie to więc albo w trakcie Video Game Awards (które prowadzi najlepszy ziom Kojimy - Geoff Knightley), albo w trakcie hipotetycznego pokazu-streamu zwanego PlayStation Experience.

Jak mógłby wyglądać taki remake, przekonaliśmy się w 2018 roku, gdy jeden z fanów gry stworzył remake intra:

Czas czytania: 2 minut, 48 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowe informacje o emulacji N64 na Switchu

arrow-right
arrow-right

Zmarł Koichi Sugiyama

Komentarze
...
89.72.***.*** • #1
~Railroad
977 dni temu

Ale paskudny clickbait.

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #2
gnysek
975 dni temu

A znasz jakąś inną grę której może taka informacja dotyczyć?

odpowiedz
...
46.22.***.*** • #3
~Railroad
974 dni temu

Przejrzyj sobie temat na reseterze dotyczący tego newsa - możliwości jest masa. To, że Tobie przychodzi jedno do głowy, nie oznacza, że "remake praktycznie potwierdzony".

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #4
gnysek
974 dni temu

Tyle, że Hideo Kojima od kilkunastu dni spamuje wręcz Metal Gearem, chociaż wcześniej unikał tematu. Ale OK, zobaczymy za te dwa miesiące :)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: