News

Seria Dishonored nie została zawieszona

Jeszcze powrócimy do tranpunkowego świata.

Od 2018 chodziły słuchy, że marka Dishonored miała zostać odłożona na półkę. Mogło o tym świadczyć niezadowolenie Bethesdy ze sprzedaży Dishonored 2, które osiągnęło przyzwoity wynik, ale gorszy niż poprzedniczka oraz stworzenie do niej tylko jednego dodatku. Deweloper serii, Arkane Studios, postanowiło przerwać milczenie i wypowiedzieć się w tej sprawie.

Jeden z dyrektorów kreatywnych francuskiego zespołu - Dinga Bakaba - odniósł się do rzekomych plotek w wywiadzie dla IGN starając się uspokoić zmartwionych graczy. Słowa wypowiedziane w 2018 przez jednego z głównych projektantów Arkane Studios - Ricardo Bare'a - mówiących o odpoczynku dla serii zostały jego zdaniem źle zinterpretowane. Studio w nie planowało kolejnej odsłony oraz nie zamierzało wstrzymywać marki.

To dość nietypowe dla nas, jako studia, ponieważ nigdy wcześniej nie stworzyliśmy sequela do wcześniej stworzonej gry. Projekt był z pewnością interesujący, ale plotki dotyczące zawieszenia IP były mocno wyolbrzymione i wynikały ze źle zinterpretowanego cytatu [...] Nie uważam, żeby zapadła decyzja o zawieszeniu serii Dishonored

Dinga Bakaba

Zapewnił natomiast, że potencjalna trzecia część tej marki nie będzie opowiadać o rodzie Kaldwin, której historia została zamknięta w dodatku do dwójki pt. ,,Death of the Outsider". Jeśli powstanie kolejna odsłona, to ma przedstawiać losy zupełnie nowych bohaterów.

W tym momencie Arkane Studios świętuje swoje 20-lecie. Z tej okazji do 31 marca będzie rozdawana za darmo pierwsza produkcja francuskiego dewelopera, Arx Fatalis oraz ,,The art of Arkane" prezentujące grafiki koncepcyjne z poprzednich gier studia. Deweloper pracuje również nad ogłoszonym w zeszłym roku na E3 Deathloop, w którym wcielimy się w dwóch zabójców biorących udział w niekończących się wyzwaniach.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 32 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dying Light 2 jest bliskie ukończenia

arrow-right
arrow-right

Pokaz gier na PlayStation 5 już 4 czerwca o 22:00

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: