Kolejna wiadomość o wyłączonych serwerach, to kolejna okazja do narzekania na GaaS - Games as a Service, czyli gry jako usługa. Gry, która bez podłączenia pępowiną do serwera przestaje być pełnoprawna, funkcjonować lub w ogóle istnieć.

SingStar to kolejna ofiara tego mechanizmu sprzedaży. 1 lutego 2020 r. o 00:59 czasu polskiego serwery zostaną wyłączone.

Treść wiadomości jest następująca:

Wniosek z tego płynie taki, że dla tych, co SingStar jest stałym element domowych imprez lub rodzinnych schadzek, powinien pobrać co już zakupił i zakupić to nad czym się wahał. Po odłączeniu serwerów nie będzie ani możliwości zakupu kolejnych kawałków, a jedynie użytkownicy PS4 będą mogli ponownie pobrać zakupiony kawałki (pytanie jak długo).

Ciekawe, czy jest to oznaka tego, że karaoke od Sony umiera jako forma rozrywki. Osobiście mam wiele wspomnień z tą grą i stanowiła ona oś niejednej imprezy, którą organizowałem. Śpiewanie po pijaku "Hit me baby one more time" o 5 nad ranem ze zdartym gardłem to swojego rodzaju imprezowe katharsis.