News

[Aktualizacja] Sony odpowiada na specyfkację Xbox Series X. Japończycy zorganizują konferencję

Stream jest już dostępny!

Aktualizacja: Sony udostępniło link do streamu

-----
Oryginalna treść:

Zaledwie wczoraj byliśmy świadkami prezentacji specyfikacji Xbox Series X, który to okazał się potężną maszyną, zdolną do rywalizacji nawet z mocnymi pecetami. Później poznaliśmy nowy kontroler —  Microsoft oficjalnie prezentuje kontroler nowej generacji. Rewolucji nie ma oraz możliwości rozbudowy dysku —  Xbox Series X z możliwością rozbudowy SSD. Specjalny port pozwoli powiększyć miejsce, a teraz czas na kolejną bombę, tym razem z przeciwnego obozu.

Sony będą dotychczas w defensywie raz po raz atakowane przez fanów za nieprzerywanie milczenia, zaledwie kilka chwil temu ogłosiło poprzez Twitter, że ma zamiar ujawnić nowe informacje na temat PlayStation 5!

Fani niebieskiej strony mocy mogą świętować, gdyż już jutro o godzinie 17:00 polskiego czasu możemy liczyć na konferencję z udziałem głównego architekta nowego systemu — Marka Cerny'ego, który omówi szczegóły architektury nowej konsoli, a także jej wpływ na przyszłość branży gier. Ta historyczna zapowiedź stanowi wyczekiwany od wielu miesięcy sygnał do gotowości ujawnienia nowych informacji na temat konsoli.

Gracze z pewnością liczą na pokaz PlayStation 5, której wygląd w przeciwieństwie do konkurencyjnego Xboksa Series X pozostaje kompletną tajemnicą. Nie jesteśmy pewni czy na takowy zdecyduje się Sony, ale nawet jeśli sprzętu tam nie zobaczymy, to z pewnością stream z konferencji będzie niezwykle popularny za sprawą gigantycznego hajpu, jaki przez ostatnie miesiące wytworzył się wokół next-genowego produktu Sony.

Wersja deweloperska konsoli

Co ciekawe konferencja ma zostać zorganizowana zaledwie godzinę przed planowanym przez Microsoft Game Stack Live. Japończycy mają zamiar w ten sposób dać konkurencji pstryczka w nos i zachęcić graczy do oglądania ich ewentu, zamiast skupiania się na rozciągniętym w czasie panelu poświęconemu Xboksowi.

Pewną wskazówką co do treści konferencji może być tweet japońskiego oddziału PlayStation, w którym znajdziemy wzmiankę o zaprezentowaniu materiałów, jakie miały zostać początkowo ujawnione na odwołanym przez chińskiego koronawirusa GDC:

PlayStation 5 ukaże się pod koniec obecnego roku i od razu podejmie walkę z mającym zadebiutować w tym samym okresie Xbox Series X konkurencji.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 53 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wszystko co wiemy o PlayStation 5

arrow-right
arrow-right

Marcowe Mega Rabaty w PlayStation Store

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: