News

Xbox Series X z możliwością rozbudowy SSD. Specjalny port pozwoli powiększyć miejsce

Nie musicie się martwić — obsługa tradycyjnego HDD też pozostanie.

Nic ciekawego się nie dzieje, do uszu Polaków docierają kolejne wiadomości na temat chińskiego koronowirusa, aż tu nagle Microsoft puszcza prawdziwą bombę w postaci specyfikacji swojej konsoli nowej generacji —  Jest pełna specyfikacja Xbox Series X. Taki scenariusz miał miejsce zaledwie wczoraj, a tematów do dyskusji wciąż nie brakuje. Dopiero co poznaliśmy nowy kontroler konsoli Microsoft oficjalnie prezentuje kontroler nowej generacji. Rewolucji nie ma, a teraz przyszedł czas na jeden z najważniejszych komponentów — dysk, ale już nie twardy, tylko SSD.

Kosmicznie szybki dostęp do danych obiecują już od dawna producenci obu konsol, lecz szybki, acz mały dysk SSD, podczas gdy gry wciąż puchną z pewnością dostarczyłby powodów do narzekań dla wielu konsumentów. Amerykanie w swojej nowej konsoli poszli po rozum do głowy i zaprezentowali rozwiązanie tego problemu. Sprzęt zostanie wyposażony w specjalny port rozszerzeń, do którego włożymy stworzone na jego potrzeby karty, będące w rzeczywistości bardzo szybkimi nośnikami SSD rozbudowując w ten sposób pamięć konsoli.

Amerykanie nawiązali partnerstwo z jednym z wiodących producentów dysków twardych, jak i SSD firmą Seagate, która przygotowała pierwszą kartę rozszerzająca pamięć konsoli. Nośnik ten wykorzystuje niezwykle szybki interfejs PCI Express 4.0 i został zaprojektowany w taki sposób, by nie ograniczał wydajności zainstalowanych na nim gier. Ma być dokładnie tak samo szybki jak wewnętrzny dysk SSD, dzięki czemu nie odczujemy żadnej różnicy pomiędzy uruchomieniem gry zainstalowanej na pamięci wewnętrznej a takową wgraną na dodatkową kartę rozszerzeń.

Na szczęście Microsoft nie rezygnuje również z obsługi tradycyjnych dysków talerzowych, jakie wciąż będziemy mogli do konsoli podłączyć poprzez port USB. Uruchomimy z takowych jednak jedynie gry ze starszych konsol jak Xbox 360, Xbox One czy pierwszego Xboksa, gdyż tytuły nowej generacji projektowane na Xbox Series X nośnika SSD będą wymagały.

Nie ujawniono jeszcze ceny omawianego akcesorium. Nie wiemy również, czy Amerykanie nawiążą partnerstwo z innymi firmami produkującymi dyski jak Western Digital, czy też karty będą wytwarzane ekskluzywnie przez Seagate. Poinformujemy Was gdy tylko zostaną ujawnione kolejne informacje na ten temat.

Źródło:
  • Microsoft
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 53 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Story of Seasons: Friends of Mineral Town w końcu z datą premiery

arrow-right
arrow-right

Microsoft oficjalnie prezentuje kontroler nowej generacji. Rewolucji nie ma

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: