News

Sony pozbywa się kolejnego exclusive'a. MLB: The Show trafi na konkurencyjne platformy

Śpieszmy się kochać gry ekskluzywne — tak szybko ochodzą na inne sprzęty.

Choć nie da się ukryć, że bejsbol nie cieszy się w Polsce wielką popularnością, to od wielu lat robi prawdziwą furorę u Amerykanów. Sony już w 98 roku dostrzegło zapotrzebowanie na grę sportową tego rodzaju i regularnie co roku do sklepów trafia niczym FIFA, kolejne wydanie MLB: The Show. Tytuł można było ograć dotychczas jedynie na PlayStation, ale niebawem utraci on swoją ekskluzywność.

Sony ze swoimi amerykańskimi partnerami podpisali bowiem umowę, na mocy której nowe odsłony MLB: The Show cyt.: „będą trafiały na konsolowe platformy poza PlayStation już od 2021 roku”:

Oznacza to ni mniej, ni więcej, iż w kolejne odsłony gry z bejsbolem w tle będziemy mogli zagrać prawdopodobnie również na Xbox Scarlett, a może nawet na next-genowym urządzeniu Nintendo. Warto zauważyć, że w komunikacie wyraźnie zaznaczono, iż chodzi o konsole, toteż na pecetowe wydanie nie mamy więc raczej co liczyć. Na więcej szczegółów i doprecyzowanie poszczególnych platform, na jakie ma trafić tytuł będziemy musieli jeszcze poczekać.

Niestety nie wiemy co wpłynęło na decyzję Japończyków w tej materii, lecz możliwości są zasadniczo dwie. Sony mogło być po prostu niezadowolone ze sprzedaży dość niszowego tytułu, którego produkcja pochłaniała sporo pieniędzy, w efekcie czego korporacja wychodziła na tym interesie „na zero”, lub nawet musiała do niego dokładać.

Drugi, nie mniej prawdopodobny scenariusz zakłada, iż partnerzy Sony od strony amerykańskiej ligi bejsbolu naciskali na przedsiębiorstwo w celu spopularyzowanie tego sportu, a osiągniecie tego celu zakłada wydanie omawianej produkcji na inne platformy, dzięki czemu zyskałaby ona większy rozgłos oraz napływ świeżych graczy.

Kolejny tytuł z serii — MLB: The Show 20 zadebiutuje już w marcu w dotychczasowej formie tj. jedynie na PlayStation 4.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 35 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Age of Empires 4 bez krwi? Deweloperzy chcą by produkcja trafiła do młodszych odbiorców

arrow-right
arrow-right

Dziś premiera C64 Maxi

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: