News

SoS:A Wonderful Life zmierza na 3 platformy

Kiedyś Marvelous pomijało Xboxa, teraz pominęło... poprzednią generację. Nas cieszy jednak, że druga najlepsza gra w serii dostanie remake!

Harvest Moon: A Wonderful Life wraz z dwoma wznowieniami które dodawały nieco więcej możliwości - dziewczęcym "Another Wonderful Life" i wydanym na PS2 "Special Edition" (dodającym czwartą żonę), dającymi ogrom możliwości (ilość zwierząt, roślin i ulepszeń), w tym nawet uwzględniając starzenie się postaci (bohater, dzieci i mieszkańcy) - był w mojej opinii drugą najlepszą częścią po "Back to Nature". Problem jednak w tym, że wersje które wyszły na GameCube nie były u nas popularne, a ta która wyszła na PS2 mimo bycia najbogatszą w zawartość, była konwersją tak fatalną, że momentami FPSy spadały do 10-15 klatek... nawet wersja "remastered" na PS4 miała te same lagi - a szkoda, bo gameplayowo była naprawdę świetna i bogata w zawartość.

Recenzja: [PS4] Seasons Pioneers of Olive Town

Po roku od premiery gra dotarła też na większą konsolę - sprawdziłem więc co poprawiono i czy może jest to okazja do zmiany oceny?

Czytaj dalej »

Ucieszyło mnie więc, gdy we wrześniu zapowiedziano remake AWL w ramach Nintendo Direct i przeczuwałem, że wzorem Pioneers of Olive Town i Friends of Mineral Town, Marvelous zdecyduje się po czasie wydać też wersję na PlayStation, a nawet na konsolę Microsoftu. Spodziewałem się tego jednak 6-12 miesięcy po premierze pierwszej wersji, tymczasem już dziś na redakcyjnej skrzynce znalazłem informację o tym, że gra wyjdzie na Switcha, PlayStation 5 i Xboxa Series X|S w jednej dacie. Zdziwiło mnie jednak w podesłanej notce to, że brak tu PS4 i Xboxa One - bo gry bez problemu uciągnęłyby coś, co uciągnie Switch (tak jak FOMT i POOT).

Recenzja: Story of Seasons: Friends of Mineral Town

Klasyk gier farmerskich sprzed niemal dwóch dekad powraca w nowej odsłonie, jeszcze lepszy niż wcześniej. Konewki i nasiona rzep gotowe?

Czytaj dalej »

Najnowsza wersja, pod nazwą Story of Seasons:A Wonderful Life będzie mieszanką wszystkich edycji - zawierać będzie więc opcję zagrania chłopakiem lub dziewczyną, wszystkie zwierzęta (kury, owce, każdy wariant kolorystyczny krów, kozy, kaczki itp.), ale pojawią się też nowości. Zmieni się chociażby interfejs, przestawione zostaną niektóre budynki (np. szafa do sprzedaży będzie teraz dostępna na dworze, co przyspieszy grę), a mieszkańcy dostaną nowe cutscenki, które mają bardziej wciągnąć gracza (już z trailerów wynika, że będzie lepiej niż w Olive Town, co w sumie było jej największym minusem).

Jeżeli więc Olive Town - przypominające pod względem craftingu maszyn Stardew Valley - nie przypadło wam do gustu i szukacie prawdziwej "harvest moonowej" przygody, AWL zdecydowanie jest dla was. Do premiery gry trzeba niestety jeszcze trochę poczekać - wyjdzie latem 2023 na Switcha, PS5 i Xboxa (ale mam nadzieję, że Marvelous pójdzie po rozum do głowy i za kolejne 1-2 miesięcy ujawni też wersję na PS4 i XOne). Będzie też dostępna wersja kolekcjonerska, ale poza zeszytem i naklejkami nie zaoferuje nic więcej. Kolekcjonerka ma kosztować ok. 250zł, zatem zwykły remake pojawi się zapewne w okolicach 180zł.


Czas czytania: 3 minut, 44 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Recenzja: Assassin's Creed Mirage - Wczoraj, 13:00
Marvel's Spider-Man 2 - Be Greater. Together - 03.10.2023 08:05
Recenzja: Humankind - 01.10.2023 15:00
Kalendarz Premier — Październik 2023 - 30.09.2023 09:00
Niedawno pisaliśmy też o...

Listopad - idzie zima, ale od premier będzie gorąco

arrow-right
arrow-right

Wideorecenzja: Mount & Blade 2: Bannerlord

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: