News

Square albo pomylił gry, albo remake FF VIII dostanie voice-acting

To byłaby tylko ploteczka, gdyby nie jej źródło... na oficjalnej stronie gry.

W trakcie E3 Square ogłosiło, że w tym roku zobaczymy remaster do HD Final Fantasy VIII, jednej z najlepszych gier z serii (kto od niej zaczął, tę uważa właśnie za najlepszą). Na razie nie znamy daty tej premiery, zobaczyliśmy jedynie trailer z którego już wiadomo, że podciągnięte zostaną graficzne modele postaci (dużo lepsze tekstury, chociaż nadal bardziej poziom bardzo wczesnego PS2 czy PSP niż PS3 i wyżej).

W kodzie oficjalnej strony ( https://ffviiiremastered.square-enix-games.com/en-us ) można się jednak natknąć na następujący fragment:

FINAL FANTASY VIII Remastered is an RPG, available in English and Japanese voiceover, and is also text localized into French, Italian, German and Spanish.

Z czego jasno wynika, że gra dostanie nagrane dialogi po angielsku i japońsku. To o tyle ciekawe, że żadna część FF przed X, nie miała ani linijki dialogów a jedyne słowa jakie słyszeliśmy to te w trakcie piosenek (Eyes On Me w FF VIII i Melodies of Life w FF IX). Dialogów nie dostały też nowsze wersje tych gier, podciągnięte do HD.

Czy jest to zatem jakaś głupia pomyłka wynikająca ze skopiowania tekstu z innego opisu i tylko zmiany tytułu gry, czy też może dostaniemy wybór właśnie wersji językowych tych piosenek (to byłoby idiotyczne - bo to 5 minut z kilkudziesięciu godzin gry), czy może jednak Square Enix zaskoczy fanów ?

Ja osobiście nie mogę się doczekać tego remastera, bowiem FF VIII to jedna z pierwszych gier w jakie kiedykolwiek grałem i "demo disc" z misją w Dollet ograłem miliard razy.

Custom image

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 25 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Netflixowy Wiedźmin na oficjalnym plakacie. Zdjęcia Yen i Ciri

arrow-right
arrow-right

Ni no Kuni 3 powstaje! Gra wyjdzie po filmie kinowym

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: