News

Starfield, Indiana Jones, Sea of Thieves i inne gry Microsoftu mają trafić na platformy konkurencji

Nadchodzi duża zmiana w strategii wydawania gier Microsoftu. Wydawca ma zacząć wydawać część swoich gier na PlayStation i Nintendo Switch.

Od kilku tygodni pojawiają się kolejne informacje na temat potencjalnej premiery Hi-Fi Rush na PlayStation 5 i Nintendo Switch. Wygląda na to, że plan Microsoftu dotyczący udostępniania gier first-party na platformach konkurencji może być dużo bardziej złożony, niż to początkowo miało się wydawać.

W ostatnich godzinach wielu informatorów zapoznanych z działaniami Microsoftu ujawniło, że gigant z Redmond zamierza całkowicie zmienić strategię dotyczącą gier ekskluzywnych. W związku z pogarszającą się sprzedażą Xbox Series X|S oraz niezadowalającymi wynikami sprzedaży gier wydawca ma skupić się na modelu subskrypcji, a dodatkowy zarobek generować dzięki sprzedaży swoich gier na platformach trzecich jak Steam, PlayStation i Nintendo Switch.

Na pierwszy rzut ma zostać udostępnione Hi-Fi Rush. Najnowsza produkcja Tango Gameworks miałaby pojawić się na kolejnych konsolach do końca marca tego roku. W plikach gry zostały odnalezione grafiki, które pojawią się na kostiumach ekskluzywnych dla każdej platformy. W następnych miesiącach możemy oczekiwać kolejnych zapowiedzi na sprzęt konkurencji. Według przekazanych informacji miałoby być to m.in. Sea of Thieves, Microsoft Flight Simulator oraz Doom Year Zero, czyli nowy spin-off hitu autorstwa idSoftware.

To jednak nie koniec, ponieważ kolejne redakcje ujawniają następne gry, które w przyszłości mają pojawić się na PlayStation. Jak informuje XboxEra, Microsoft planuje przenieść na PlayStation najnowszego kosmicznego RPG autorstwa Bethesda Game Studios, czyli Starfielda. Tytuł ma zadebiutować na nowej platformie po premierze dodatku Shattered Space, którego premiera na Xbox Series X|S i PC została zaplanowana na koniec 2024 roku.

Sytuację skomentował również Tom Warren, dziennikarz redakcji TheVerge zdradził, że w przyszłości na PlayStation 5 miałoby trafić również niedawno zapowiedziane Indiana Jones and the Great Circle. Gra ma pojawić się na PlayStation 5 kilka miesięcy po premierze na platformach Microsoftu.

W sieci spekuluje się coraz to kolejne premiery, a według różnych pojawiających się plotek na sprzęcie konkurencji miałoby pojawić się również: Halo Infinite, Grounded, Pentiment, Ori and the Will of the Wisps. Microsoft wciąż nie podzielił się oficjalnym komentarzem dotyczącym publikowanej treści.

Pierwsze oświadczenia mają pojawić się w tym miesiącu, możliwe jednak, że nagła panika wśród społeczności Xboksa doprowadzi do szybkiego wyjaśnienia sytuacji. Uważacie, że rezygnacja z gier ekskluzywnych do dobry pomysł? Czy kupilibyście konsolę bez gier ekskluzywnych? Podzielcie się waszą opinią w komentarzach!

Czas czytania: 3 minut, 7 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Cyberpunk 2077 w 2024 roku — Czy dziś warto zagrać?

arrow-right
arrow-right

Recenzja: Asus ROG Ally

Komentarze
...
83.11.***.*** • #1
maniekmaniu
164 dni temu

Kupujesz Xboxa - masz gry Xboxa i multiplatformy.

Kupujesz Playa - masz gry playa, xboxa i multiplatformy.

Gdzie tu sens i logika czy celowe uśmiercenie Xboxa?

Z xboxem jestem od jego narodzin.

Mam Xboxa classic, X360 i XsX.

Czyli niedługo zostanie tylko Play i już widzę co oni będą robić. Cena PS6 od 5tys. Ceny gier 500zł? Remastery remasterów. Ceny akcesoriów o 200% drożej.

Nic pozostaje przy obecnych i moich ostatnich konsolach. W sumie już za stary jestem (40).

odpowiedz
...
146.70.***.*** • #2
GoDlike
164 dni temu

Dla mnie to też bez sensu. Xbox zostanie zamordowany takim ruchem.

odpowiedz
...
83.11.***.*** • #3
maniekmaniu
164 dni temu

Szkoda, wielka szkoda. Zawsze wolałem Xboxa. Tu wychodzi na to, że to chyba ostatnia ich konsola. Jeżeli wyjdzie jakaś tam obok premiery PS6, to nikt tego nie kupi z takim modelem biznesowym.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: