News

Studio odpowiedzialne za Firewall Ultra zostanie zamknięte. Co dalej z grą ekskluzywną dla PlayStation VR 2?

First Contact Entertainemnt wkrótce zostanie zamknięte. Produkcja ekskluzywna dla PlayStation VR 2 nie przyciągnęła wystarczająco wielu graczy.

Chociaż większość z nas przygotowuje się do nadchodzących świąt, to nie dla każdego przynoszą one dobre informacje. Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudne dla branży gier, czego konsekwencją była gigantyczna fala zwolnień oraz zamknięcie kilku znanych zespołów.

First Contact Entertainemnt na swoim oficjalnym profilu na Facebooku poinformowało graczy o nadchodzącym zamknięciu studia. Twórcy w sierpniu wydali swoją najnowszą produkcję, czyli Firewall Ultra, pierwszoosobową strzelankę multiplayer stworzoną na wyłączność dla PlayStation VR 2, jest to kontynuacja serii po Firewall Zero Hour.

Okazuje się, że gogle wirtualnej rzeczywistości oferowane przez Sony nie stały się wystarczającym hitem, aby zapewnić stabilność finansową dla twórców. 

W ostatnich dniach udostępniony został pierwszy sezon gry pod tytułem Operation Bloodline. Przed premierą twórcy zapowiadali długotrwałe wsparcie gry, na co najmniej cztery sezony, jednak prawdopodobnie nie uda się spełnić tej obietnicy.

Wydawca gry nie poinformował jeszcze, czy gracze, którzy liczyli na dodatkową zawartość, mogą liczyć na zwrot pieniędzy. Graliście w Firewall Ultra? Uważacie, że gogle wirtualnej rzeczywistości dalej mają potencjał? Podzielcie się waszym zdaniem w komentarzach!

Platformy:
Czas czytania: 1 minuta, 59 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wydawca Versus Evil kończy działalność. Studio zamykają również twórcy Stray Souls

arrow-right
arrow-right

Czy PlayStation 5 i Xbox nas zawiodły? Podsumowujemy 3 lata generacji konsol

Komentarze
...
104.28.***.*** • #1
isaak
70 dni temu

Szkoda że PS VR2 nie są droższe może wtedy więcej gogli by sprzedali, i nie przyjmuje argumentów że technologia tyle kosztuje kiedy Chińskie PICO jakościowo nie odbiegające a w wielu elementach wyprzedzające te gogle od Sony no i jednak samodzielne kosztują połowę ceny. Zachłanność Sony pogrzebała te w sumie całkiem niezłe gogle VR, ale to do nich podobne, szkoda że to już amerykańska a nie Japońska firma.

odpowiedz
...
149.102.***.*** • #2
GoDlike
70 dni temu

Znaczy się tańsze, a nie droższe? Imho cena jest tutaj sporym problemem, ale to co zabiło te gogle na starcie był brak kompatybilności z grami PSVR 1.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: